Hata iletisi: Yok şu anda Hayır oturum açma sunucuları kullanılabilir...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 139410 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows ınternet ad hizmeti (Netbıos adları, hata iletisini gidermek için WINS üzerinde) kullanıldığı bir ortamda Yöneticiyseniz ve aşağıdakilerden birini veya birkaçını yaparsanız "Oturum açma sunucusu oturum açma isteğine hizmet yok yok" görüntülenir:
 • Uzaktan güvenilen bir etki alanını yönetmek çalışıldı. Örneğin, Dosya Yöneticisi'ni paylaşım izinleri güvenilen etki alanındaki kullanıcılara atamak için kullanın.
 • Güvenilen etki alanı, etki alanları için Kullanıcı Yöneticisi'nde seçin çalışıldı.

Neden

WINS veritabanının pass-yoluyla kimlik doğrulaması için uygun bir etki alanı kaydı yok. Daha fazla bilgi aşağıda daha ayrıntılı bilgi için bkz.

Bu sorun, genellikle Yöneticisi önceden bağımsız etki alanları arasında iki yönlü güven oluşturulmuş ortamlarda oluşur. Genellikle, her etki alanında WINS sunucuları vardır ve WINS sunucuları veritabanlarının birbirlerine çoğaltılmaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>:
 • WINS dinamik kaydını sağlar.

  Bu etki alanı denetleyicilerini kendi etki ALANı kaydetmenizi sağlar <1c>WINS sunucusu ile Netbıos adları.
 • WINS veritabanı çoğaltmasının WINS başarılı olduğundan emin olun sunucuları. Etki alanı adları, veritabanı girdilerinin eksik, WINS sunucuları ve çoğaltma sorunlarını gösterebilir.
Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>:
Not: Microsoft statik eşlemeler kullanma önermez WINS bilgisayarları wıns veritabanı etkin.

 1. Yardımcı WINS yönetim statik eşlemeler <1c>etki alanı eklemek için programı çalıştır (güvenilen etki alanı), WINS veritabanında listelenen kayıtlar:
     Name:    Master DOMAIN Name
     IP Address: Address of the Primary Domain Controller (PDC) of the
            domain
     Type:    Domain Name
   
  						
Bir etki alanı denetleyicisi bir yöneticisi olarak oturum açtıysanız, uzaktan yönetim şimdi başarıyla çalışır. Uzaktan <a1>Server</a1> (etki alanı denetleyicisi olmayan) veya Windows NT Workstation için oturum açarken etki alanını yönetmek çalışıyorsunuz, etki ALANı eklemek için güvenilen ve güvenen etki <1c>girişler.

Daha fazla bilgi

Uzaktan güvenilen bir etki alanını yönetmek için <a0></a0>, çeşitli kimlik doğrulaması adımlar gerçekleşmesi gerekir. WINS veritabanı kayıtlarını uygun etki alanı yoksa, doğrudan kimlik doğrulaması başarısız olur.

Örneğin, bir güven DOMAIN_A arasında DOMAIN_B. kurulduğundan Server PDC_A DOMAIN_A ve PDC_B dizindeyse DOMAIN_B. DOMAIN_A (asıl) güvenilen etki alanı olduğu ve DOMAIN_B (güvenme) kaynak etki alanı ise. Bu güven ilişkisini oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki Netbıos adlarını IP adreslerine, WINS veya yayın çözümlenmesi gerekir:

  NetBIOS Name   Description of Use of Name
  ---------------------------------------------------------------------
  DOMAIN_A<1B>   PDC_B uses this to query the PDC of DOMAIN_A
  PDC_A<00>     PDC_B uses this to set up a session with the PDC of
           DOMAIN_A
  DOMAIN_A<1C>   PDC_B uses this to get DC list of DOMAIN_A
				


Bu üç Kaydedilmekte adları ve hesabınız için yönetici ayrıcalıkları varsa, güven oluşturulabilir ve bir "güven ilişkisi başarıyla kuruldu" iletisi görüntüleniyor. Bilgisayarı yeniden başlatın veya uzaktan yönetim, girişimi ilk kez başka bir Netbıos adı gereklidir:

  NetBIOS Name  Description of Use of Name
  ---------------------------------------------------------------------
  DOMAIN_A<1C>  Each Domain Controller in DOMAIN_B uses this name to
         establish a secure channel with a Domain Controller in
         the trusted domain.
				


Güvenen etki alanındaki etki alanı denetleyicisi (DC) güvenli bir kanal ile güvenilen etki alanındaki herhangi bir DC DOMAIN_A <1c>Netbıos adı için bir çok noktaya yayın oturum açma isteğini yaparak oluşturmaya çalışır. Bu oturum açma isteği, iki DC'ler arasında bir güvenli kanal oluşturan bir işlemin bir parçasıdır. Bu oturum açma isteği oturum açma KIMLIĞI güvenen etki alanında, DOMAIN_B $ inter-domain güven hesabıdır. WINS veritabanında DOMAIN_A <1c>için yok kayıt yoksa, hata iletisinin çağrısı STATUS_NO_LOGON_SERVERS döndürülür. Iletinin "Yok şu anda oturum açma sunucusu yok" sonra kullanıcıya verilir.

Wıns'deki Netbıos ad kaydı özel hakkında ek bilgi için lütfen aşağıdaki article(s) olarak Microsoft Knowledge Base'de bakın:

119495 MAKALEYI KIMLIĞI:
: BAŞLıK WINS hizmeti ile kayıtlı adları listesi

Özellikler

Makale numarası: 139410 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnetwork KB139410 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:139410

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com