Windows 95 Acil Durum Kurtarma yardımcı programı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 139437 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Windows 95 Acil Durum Kurtarma yardımcı programı açıklanır.

Daha fazla bilgi

Bir sorun oluşması durumunda, yapılandırma ve kayıt defteri dosyalarını sisteminizin yedeğini oluşturmak için Windows 95 Acil Durum Kurtarma yardımcı programını kullanabilirsiniz.

Bu yardımcı program Windows 95 CD-ROM'u Other\Misc\ERU klasöründe bulunur.

Yapılandırmanızı yedekleniyor

Yedekleme sistem yapılandırma dosyaları oluşturmak için <a0></a0>, eru.exe dosyasını çift tıklatın ve ekrandaki yönergeleri izleyin.

Yedekleme bilgisini depolamak için bir konum seçmeniz gerekir. Varsayılan olarak, bilgileri, A sürücüsündeki bir diskette depolanır Ancak, başka bir konuma, bu tür yerel sabit diske veya eşlenen ağ sürücüsündeki bir yedekleme bilgisini depolamak seçebilirsiniz. Varsayılan olarak yedeklenmiş dosyalar şunlardır:
  Config.sys
  Autoexec.bat
  Win.ini
  System.ini
  Protocol.ini
  User.dat
  System.dat
  Io.sys
  Command.com
  Msdos.sys
  Explorer.exe
				
yedeklenir User.dat dosyayı User.dat dosyası Windows klasöründe olduğunu unutmayın. User.dat dosya <username>Windows\Profiles\ klasör varsayılan olarak yedeklenir değil.

Özel yedekleme

Yalnızca belirli dosyaları yedeklemek istiyorsanız, dosya listesi ekranında <a2>Özel</a2> düğmesini tıklatın. Yalnızca istediğiniz dosyaları yedeklemek isteyebilirsiniz.

Yapılandırmanızı geri yükleniyor

Yedekleme bilgileri geri yüklemek için <a0></a0>, bilgisayarınızı bir komut istemini başlatın ve erd.exe çalıştırın. Tüm dosyaları geri yüklemek istemiyorsanız, seçmek veya dosya seçimini kaldırmak için Ara çubuğu tuşlarına basın. Windows 95 içinde erd.exe çalıştırılamıyor unutmayın. Bu yardımcı programı, komut isteminden çalıştırmalısınız. Bir ağ sürücüsüne yedekleme bilgilerinizi kaydettiğiniz, ağ sürücüsü <a0>MS-DOS</a0> düzeyinde erişebilecek olması gerekir.

Bilgisayarınızı komut isteminde başlatmak için <a0></a0>, bilgisayarınızı yeniden başlatın, "Windows 95 Başlatılıyor" iletisi ve Başlangıç menüsünden yalnızca komut istemi seçmek için F8 tuşuna basın. Daha sonra bir disket sürücüsü veya yedekleme bilgisini içeren dizini değiştirin ve erd.exe çalıştırın.

Microsoft, Acil Durum Kurtarma yardımcı programı önemli yeni donanım veya yazılım eklenmesi gibi sistem, yaptığınız her zaman yeni bir yedek oluşturmak için kullanmanızı önerir.

Acil Durum Kurtarma yardımcı programı ile dosyaları yedekleme, olası bir sorun hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
141014Acil Durum Kurtarma yardımcı programı mu geri olmayan dosyaları ara
Hedef diskte yeterli yer yoksa acil durum kurtarma yardımcı programı tüm yapılandırma dosyaları yedekleyemez olduğunu unutmayın. Hedef diskte yeterli yer yok yoksa, Acil Durum Kurtarma yardımcı programı, ilk olarak en büyük dosya atlanıyor sığacak kadarını çok dosyaları yedekler. Bilgisayarınızı Windows 95 başlangıç disketi için yapılandırma dosyaları yedeklemek çalışırsanız, Acil Durum Kurtarma yardımcı programı genellikle kayıt defteri dosyaları (System.dat ve User.dat) yedekleyemezsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 139437 - Last Review: 15 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB139437 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:139437
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com