NET VIEW komutu Görünüm nasıl paylaştırılmış kaynakları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 141229 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makale, bilgisayar veya ağ kaynaklarının bir listesini görüntülemek için NET VIEW komutunu kullanmayı açıklamaktadır. NET VIEW komutu, belirtilen çalışma grubu veya belirtilen bilgisayardaki kullanılabilir paylaştırılmış kaynakların bilgisayarların bir listesini görüntüler.

Daha fazla bilgi

NET VIEW komutunu kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat düğmesini tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin ve MS-DOS istemi ' ni tıklatın.
 2. Komut istemine

  net view \\ <computername>

  Burada, <computername>kaynaklarını görüntülemek istediğiniz belirli bir bilgisayarın adıdır.

  Yazın

  net view /workgroup : <workgroupname>

  Paylaşılan kaynaklarını görüntülemek istediğiniz çalışma grubunun adını <workgroupname>olduğu.
Çalışma grupları listesi görüntüleyemezsiniz dışında çoğu Ağ Komşuları veya Bilgisayarım'da, gözatma işlevleri gerçekleştirmek için NET VIEW komutunu kullanabilirsiniz.

/WORKGROUP anahtarıyla veya komut satırı parametreleri olmadan <a0>NET VIEW komutunu, sol sütunda, bilgisayar adlarını ve açıklamalar sağ sütundaki bilgisayarların bir listesini görürsünüz. Microsoft istemcisi için Microsoft istemci yanı sıra, NetWare ağları için Microsoft Ağları için kullanıyorsanız, diğer sunucuları altındaki (NCP) NetWare sunucuları listesini de bakın.

Bir bilgisayar adı ile NET VIEW komutunu kullanırsanız, bu bilgisayar üzerinde kullanılabilen kaynaklar listesini bakın. Bilgisayar adı, NetWare ağları için Microsoft ağları ve Microsoft istemcisi için Microsoft istemcisi kullanıyorsanız, bir SMB (Microsoft) veya <a1>NCP</a1> (NetWare) bilgisayar adı olabilir.

Yerine kendi bilgisayarınızın adını NET VIEW komutunu kullanırsanız, bilgisayarınızdaki paylaşılan kaynakların listesini görmek.

NET KULLAN?N komutunu kullanırsanız, ağ bağlantılarının durumunu, yerel <a1>Bağlantılar</a1> (eşlenen sürücü harflerinin) adını ve uzak adları <a1>Bağlantılar</a1> (sunucu UNC konumları) konusuna bakın.

Özellikler

Makale numarası: 141229 - Last Review: 19 Ocak 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Millennium Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbnetwork KB141229 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:141229

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com