Ovladač ODBC aplikace Excel může určit nesprávný typ dat

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 141284 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Použijete-li list aplikace Microsoft Excel jako zdroj dat v aplikaci Microsoft Dotaz a pokus o vytvoření spojení mezi dvě pole zdánlivě podobné datové typy, aplikace Microsoft Query může způsobit následující upozornění zpráva:
Sloupce <name> a <name> , které chcete spojit, jsou z různé typy. Chcete přesto vytvořit spojení? </name></name>
Pokud zvolíte tuto možnost Ano, obdržíte jednu z následujících chyby:

Aplikace Microsoft Query verze 1.0

Neshoda typu.

Aplikace Microsoft Query verze 2.0

Vyhrazená error(-3079); není žádná této chyby.

Aplikace Microsoft Query verze 8.0

Nesoulad typů ve výrazu JOIN.
K tomuto chování dochází bez ohledu na počet "Řádků Scan" zadané při nastavení zdroje dat.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože mohou být dva zdánlivě podobná pole hodnoceny jsou různých datových typů. Tento rozdíl typ příčiny chyby a zabrání dokončení spojení.

Ovladač Microsoft Excel Open Database Connectivity (ODBC) poskytuje možnost Prohledat řádků. Tato možnost určuje počet řádků skenování určit typ dat jednotlivých sloupců. Typ dat Určuje, že dané maximální počet nalezených druhů dat.. Pokud data došlo k, který neodpovídá typu odhadnutému pro sloupec Typ dat bude vrácena jako hodnota NULL. ODBC.Soubor HLP součástí ODBC ovladač obsahuje následující informace:
Ovladače aplikace Microsoft Excel může zadejte číslo od 1 do 16 pro řádky, které chcete prohledat. hodnota se však vždy výchozí 1. (Čísla mimo omezení vrátí chybu.)
Tyto informace jsou nesprávné. Možnost Prohledat řádky bude vždy používat. prvních osm řádků dat údaje, zadejte dané pole bez ohledu zadaný počet řádků. V případě, kdy nejprve 8 řádků obsahuje čtyři číselné a textové hodnoty čtyři, typ dat sloupce budou výchozí číslo.

Jak potíže obejít

Zajistit, že aplikace Microsoft Query přistupuje data aplikace Microsoft Excel správně, Ujistěte se, zda jsou všechny hodnoty v určitém sloupci stejného datového typu. Není kombinovat text a číselná data v jednom sloupci. Pokud potřebujete mít smíšené data v poli, formátovat sloupce v aplikaci Microsoft Excel jako Text (na Nabídka Formát, klepněte na příkaz buňky a vyberte možnost Text na kartě čísla) dříve než začnete zadávat data.

Prohlášení

Společnost Microsoft je tento problém zkoumá a budou nové informace Zde ve znalostní bázi společnosti Microsoft tak, jak je k dispozici.

Odkazy

Další informace o prohledávání řádků klepněte na tlačítko Nápověda v přidat Data Dialogové okno zdroj. V nápovědě ODBC, klepněte na tlačítko Rejstřík kartu a zadejte následující text:
řádky pro skenování

Vlastnosti

ID článku: 141284 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Excel 97 Standard Edition
  • Microsoft Excel 5.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbualink97 kbmt KB141284 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:141284
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com