Excel ODBC sürücüsü hatalı veri türü belirleme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 141284 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Query, Microsoft Query'de veri kaynağı olarak bir Excel çalışma sayfası'nı kullanın ve ekranınızda benzer veri türlerini iki alan arasında bir birleşim oluşturmaya, aşağıdaki uyarı iletisini oluşturabilir:
Yaklaşık olarak katılmak için olan <a1>sütun</a1> <name>ve <name>farklı türleridir. Birleştirme yine de oluşturulsun mu?
Evet için bu seçeneği seçerseniz, aşağıdaki hatalardan birini alırsınız:

Microsoft Query sürüm 1.0

TÜR UYUŞMAZLIĞI.

Microsoft Query sürüm 2.0

Error(-3079) rezerve; bu hata için hiçbir ileti yok.

Microsoft Query sürüm 8.0

JOIN ifadesinde tür uyuşmazlığı.
Bu davranış, veri kaynağı kurma ayarladığınızda belirttiğiniz sayısını "Rows To Scan" bağımsız olarak gerçekleşir.

Neden

Iki gibi benzer alanların farklı veri türlerini olacak şekilde değerlendirilecek, çünkü bu sorun oluşur. Bu tür fark bir hataya neden olur ve birleştirme tamamlanmasını engeller.

Microsoft Excel Açık Veritabanı Bağlanılabilirliği (ODBC) sürücüsü için Satırlar'ı tarama adlı bir seçenek sağlar. Bu seçenek, her sütunun veri türünü belirlemek için taranacak satırların sayısını belirtir. Veri türü bulundu, veri türleri en belirlenir. Sütun için tahmin veri türüyle eşleşmeyen veri karşılaşılırsa, veri türü NULL değer döndürdü. ODBC sürücüsüyle dahil ODBC.HLP dosyasına aşağıdaki bilgileri içerir:
Microsoft Excel sürücüsü için 16 Taranacak satırlar için 1 ile bir numara girebilirsiniz; Bununla birlikte, varsayılan değer her zaman 1. (Sınırın dışındaki BIR sayı, bir hata döndürecektir.)
Bu bilgiler yanlıştır. Için Satırlar'ı tarama seçeneği her zaman, verinin ilk sekiz satırları belirtilen satır sayısına bakılmaksızın belirli bir alanın veri türünü belirlemek için kullanır. Burada ilk 8 satır dört sayısal ve dört metin değerleri içeren durumda, sütunun veri türünü sayı olarak varsayılan olarak ayarlanır.

Pratik Çözüm

Microsoft Query Microsoft Excel verilerinizi doğru erişim sağlamak için <a0></a0>, belirli bir sütundaki tüm değerlere aynı veri türü olduğundan emin olun. Metin ve sayısal verileri tek bir sütunda karıştırırsanız değil. Bir alandaki verileri karışık gerekirse, metin olarak, Microsoft Excel'deki sütun biçimlendirme (Biçim menüsünden Hücreler'i tıklatın ve sayılar</a1> sekmesinde <a2>metin</a2> seçeneğini seçin), veri girmeden önce.

Durum

Microsoft bu sorunu araştırmaktadır ve burada yeni bilgiler kullanılabilir olduğunda Microsoft Bilgi Bankası'ndaki deftere nakleder.

Referanslar

Için Satırlar'ı tarama hakkında daha fazla bilgi için Ekle, veri kaynağı</a0> iletişim kutusundaki Yardım'ı tıklatın. ODBC Yardım, dizin sekmesini tıklatın ve aşağıdaki metni yazın:
satır için Tara

Özellikler

Makale numarası: 141284 - Last Review: 19 Ağustos 2003 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Excel 97 Standard Edition
  • Microsoft Excel 5.0 Standard Edition
  • Microsoft Query 2000
  • Microsoft Open Database Connectivity Desktop Database Driver Kit 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbualink97 KB141284 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:141284
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com