Zásady podpory společnosti Microsoft na hardwaru, který není v katalogu systému Windows (HCL systému Windows)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 142865 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Katalog systému Microsoft Windows (známé také jako seznam kompatibilního hardwaru nebo HCL) je kompilací počítačů a počítačového hardwaru, které byly důkladně testovány v systému Windows na stabilitu a kompatibilitu. Služby technické podpory společnosti Microsoft používá k určení, zda je konkrétní hardware podporován pro použití s operačním systémem Windows z katalogu.

Před instalací systému Windows v počítači, zkontrolujte v katalogu systému Windows určit, zda počítač je certifikován společností Microsoft jako kompatibilní se systémem Windows. Chcete-li naleznete v katalogu systému Windows, navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://go.microsoft.com/fwlink/?Identifikátor LinkID = 14201
Další informace o hardwaru, který je podporován v systému Windows klepněte na tlačítko naleznete v následujících článcích znalostní báze společnosti Microsoft:
131303Nejnovější systém Windows 2000 a Windows NT seznamu kompatibilního hardwaru (HCL)
Poznámka: Small Business Server používá stejný seznam HCL.
314062 Nejnovější Windows XP Hardware Compatibility List

Další informace

Hardwarové zařízení není podporováno, pokud není uveden v seznamu kompatibilního hardwaru. Aby počítač považovat za systém se standardem HCL musí počítač uveden v seznamu kompatibilního hardwaru. Pokud počítač není uveden v seznamu HCL, ale je tvořen hardware ze seznamu kompatibilního hardwaru (například: základní desky z referenčního systému, řadič SCSI, grafického adaptéru a síťová karta) se nepovažuje za počítače k HCL. Libovolný počítač, který obsahuje zařízení, který není uveden v seznamu kompatibilního hardwaru není považován za vyhovující. Dojde-li k určitému počítači v seznamu HCL, může obsahovat libovolnou kombinaci zařízení uvedená v seznamu kompatibilního hardwaru a stále nárok na podporu, přestože byla testovány systému jako celku.

Microsoft se řídí pokyny potíží níže a na problémy podpory zařízení non-HCL.

Krok 1: Konfigurace hardwaru šetření

 1. Pracovník technické podpory společnosti Microsoft, požádá o konfiguraci hardwaru.
 2. Nebyl nalezen v seznamu kompatibilního hardwaru systému Windows hardware není podporován. Microsoft bude podpoře však v těchto potíží, pokud zákazník požádá. Společnost Microsoft nezaručuje rozlišení bude nalezen non-HCL zařízení. Sazby použitelné profesionální podpory se použije pro pomoc s řešením potíží společnosti Microsoft.
 3. Pracovník technické podpory na základě dohody, pokračuje krokem 2 uvedeným níže. Microsoft nemá není zaručeno řešení v případech zařízeními non-HCL.
 4. Pokud není žádná smlouva, kde zákazník domnívá, že nehody měla nezapočítávají, pracovník odborné pomoci pokračuje krokem 3 níže.

Krok 2: řešení potíží

Standardní postup při řešení potíží lze najít příčinu došlo k potížím. Následující seznam některých zdrojů a kroky, které Používá se pracovníci podpory společnosti Microsoft, která je také k dispozici:
 • Chcete-li zobrazit znalostní báze Microsoft Knowledge Base, navštivte následující Web společnosti Microsoft:http://support.microsoft.com/support
 • Zjistěte, zda zařízení podporovaného hardwaru došlo k problému.
 • Zkontrolujte konfiguraci hardwaru, konfigurace ovladače nebo obojí, odebráním nepodporované (nebo podezření) komponenty (například: adaptér a grafické karty). Nemůže být problémy, které se týkají nepodporované systémy a základní desky dosaženy tímto způsobem.
V průběhu řešení, pokud je izolována na problém zařízení Non-HCL, pracovník technické podpory pokračuje ke kroku 3 níže a zavře volání (události).

Pokud neexistuje žádné řešení problému, pracovník odborné pomoci, vysvětluje důvod a doporučuje konstruktivní alternativy, jako je například jedna nebo všechny části následující:
 • Inženýr nabízí Telefon a číslo BBS (Bulletin Board Service) nebo webu pro základní desky, karty nebo jiného výrobce zařízení Pokud k dispozici, takže požádejte zákazníka pro návrhy řešení a co aktualizované ovladače třetích stran.
 • Pracovník technické podpory může doporučit, že zákazník požadovat hardware dodavatele a zkuste instalaci systému Windows v systému nebo Nakonfigurujte ji tak, že Windows stane stabilní a funkční.
 • Pracovník podpory informuje zákazníka BIOS nebo aktualizace firmwaru. Některé informace o aktualizaci je k dispozici v databázi Microsoft Knowledge Base.

Krok 3: Alternativní zdroje

Zásady organizace zákazníka jednotek (ECU), k selhání systému Windows týkající se hardwaru Non-HCL, je pro odborné Fax odpovídající Článek znalostní báze Knowledge Base Troubleshooting Guide zákazníkovi:
126690 Instalační program systému Windows NT 4.0 Průvodce odstraňováním potíží
139733 Systém Windows NT 3.5 x Průvodce odstraňováním potíží s instalací


Také pracovník technické podpory může poskytnout informace o umístění stejné soubory, a kde mohou být staženy (server WWW společnosti Microsoft, FTP Server a Microsoft Download Library). Pokud se zákazník rozhodne obejít Krok 2 (nechce být účtována za 1 incident), pak může zákazník pokuste problém vyřešit bez poplatku pomocí Poradce při potížích dokumenty, které jsou v databázi Knowledge Base. Pokud zákazník chce pokračovat nahodilé události zdarma i po dokončení kroku 2 mohou informovat pracovník technické podpory Zákazník konzultaci linku společnosti Microsoft (800) 936 1565.

Server nepracuje nebo problémy ztráty dat

Existuje riziko, že instalace nebo inovace systému Windows operační systém na nepodporovaný hardware výsledky ztrátu některých funkce systému nebo data. V případech, kdy předchozí operační systém. byla operačním systémem společnosti Microsoft (například MS-DOS, Windows 3.1 x, Windows 95 a OS/2 verze 1.3), pracovník technické podpory Určuje, zda problém je problém s operačním systémem nebo non-HCL kování. Pokud je problém operačního systému, bude pracovník technické podpory souboru sestavy a vyhodnotit poskytnout opravu problému. Pracovník technické podpory se také pokusí obnovit systém.

Pokud se problém týká nekompatibility hardwaru, zákazník musí obnovit předchozí operační systém a data ze zálohy. Pokud Zákazník nemá k dispozici zálohu předchozího operačního systému odborné pomoci pomůže zákazníka v instalaci pouze předchozí, funkční operační systém. To nezahrnuje jiné jednotce soubor struktury, data nebo zabezpečení nebo jiného předchozího operačního systému nastavení. Pracovník podpory bude potom odkažte zákazníka na Microsoft Konzultaci řádek pro všechny další soubor obnovení struktury (nikoli data), domény konfigurace (uživatelské účty, důvěryhodnosti, sdílené složky, tiskárny, replikace) obnovení podle potřeby.

V případech, kdy předchozí operační systém není Microsoft provozní systém (například: AIX, OS/2 nebo Macintosh operační systém Power PC systém), Microsoft nemůže pomoci zákazníkům v obnovení jejich systém. Potřebné znalosti a zkušenosti k obnovení na non- Operační systémy společnosti Microsoft neexistují v odborné pomoci společnosti Microsoft Služby.

Vlastnosti

ID článku: 142865 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 7.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.5
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Web Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt KB142865 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:142865

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com