Microsoft podpora politiky na hardvéri nie sú v katalógu služby Windows (HCL systému Windows)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 142865 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Microsoft Windows katalóg (tiež známa ako zoznam kompatibilného hardvéru alebo HCL) je kompiláciu počítačov a počítačového hardvéru, ktorá bola dôkladne testovaná s Windows stabilita a kompatibilita. Technickej podpory spoločnosti Microsoft (PSS) používa katalóg na zistenie, či konkrétny hardvér je podporovaný pre použitie s operačným systémom Windows.

Pred inštaláciou systému Windows na počítači, skontrolujte katalógu služby Windows zistiť, či počítač je certifikovaný spoločnosťou Microsoft ako zodpovedajúce požiadavkám systému Windows. Vidieť katalógu služby Windows, navštívte nasledujúcu webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://go.Microsoft.com/fwlink/?LinkID = 14201
Ďalšie informácie o hardvéri, ktorý je podporovaný v systéme Windows nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
131303Najnovšie Windows 2000 a Windows NT zoznam kompatibilného hardvéru (HCL)
Poznámka: Small Business Server používa rovnaké HCL.
314062 Najnovší zoznam hardvéru kompatibilného so systémom Windows XP (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je z časti alebo celý v angličtine.)

DALSIE INFORMACIE

Hardvérové zariadenie nie je podporovaný, ak nie je uvedený v zozname HCL. V poradí pre počítač považovať systému kompatibilného počítača musia byť uvedené na zozname HCL. Ak počítač nie je uvedený na zozname HCL, ale je zložená z hardvéru HCL (napríklad: dosky z referenčného systému, SCSI radič, videoadaptér a sieťová karta) nie je považovaná za počítačom HCL. Ľubovoľného počítača, ktorý obsahuje zariadenie, ktoré nie je na zozname HCL sa nepovažuje za vyhovujúce. Ak konkrétny počítač je HCL, môže obsahovať ľubovoľnú kombináciu pomôcky uvedené v zozname HCL a stále oprávnené na podporu, aj keď systém ako celok nebol testovaný.

Microsoft dodržiava pravidlá a postupy pri riešení problémov uvedených nižšie na otázky podpory zariadenia-HCL.

Krok 1: Hardvérovej konfigurácie vyšetrovanie

 1. Microsoft Support Professional žiada o konfigurácii hardvéru.
 2. Hardvér nenašiel na zozname HCL systému Windows nie je podporovaný. Microsoft bude pomoci však v týchto problémov, ak zákazník požiada. Spoločnosť Microsoft nezaručuje, že uznesenie sa automaticky nájde-HCL zariadenia. Sadzby uplatniteľné odbornej pomoci bude uplatňovať na riešenie problémov pomoc spoločnosti Microsoft.
 3. Na základe dohody, pracovník technickej podpory výnosy na krok 2 dolu. Microsoft robí nie je zaručené riešenia v prípadoch-HCL zariadeniami.
 4. Ak neexistuje dohoda, kde zákazník domnieva, že incident nebudú spoplatňovaní, pracovník technickej podpory výnosy nižšie uvedenému kroku 3.

Krok 2: riešenie problémov

Štandardné riešenie problémov procesu sa používa na izolujte príčinu problém. Nasledujúci zoznam niektorých zdrojov a kroky, ktoré Microsoft podporu odborníkov použitia, na ktoré je tiež k dispozícii pre vás:
 • Chcete zobraziť Microsoft Knowledge Base, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:http://support.Microsoft.com/support
 • Určiť, či sa problém vyskytne na podporované hardvérové zariadenie.
 • Skontrolujte hardvérovú konfiguráciu, konfigurácia ovláda?a alebo oboje, odstránením nepodporované (alebo podozrivých) súčasti (napríklad: adaptér kariet a grafických kariet). Otázok, ktoré sa týkajú nepodporované systémov a základné dosky sa nedá priblížil týmto spôsobom.
V priebehu riešenie problémov, ak problém je izolovaný na -HCL zariadenie, technickej podpory výnosy nižšie uvedenému kroku 3 a zavrie hovor (incident).

Ak neexistuje riešenie problému, pracovník technickej podpory vysvetľuje dôvod a odporúča konštruktívny alternatívy, ako jednu alebo všetky po:
 • Inžinier ponúka telefón a služby BBS (BBS) číslo alebo webovú lokalitu na základnej doske, adaptér karty alebo iných výrobcu zariadenia, ak k dispozícii, tak, že zákazník môže požiadať na riešenie problémov návrhy a možné aktualizovať ovládače.
 • Pracovník technickej podpory môže odporučiť, aby zákazník požadovať hardvér dodávateľa, aby skúste inštaláciu systému Windows na systém alebo konfigurovať tak, že systém Windows sa stáva stabilný a funkčné.
 • Pracovník technickej podpory informuje zákazníka systému BIOS alebo aktualizácie firmvéru. Niektoré informácie o aktualizácii je k dispozícii v databáze Microsoft Knowledge Base.

Krok 3: Alternatívne zdroje

Podnik zákazníka jednotky (ECU) politiky vo vzťahu k zlyhaniu systému Windows súvisiace s Non-HCL hardvéru, je pre technickej podpory na fax vhodné Článok databázy Knowledge Base Troubleshooting Guide zákazníkovi:
126690 Systém Windows NT 4.0 nastavenie Troubleshooting Guide
139733 Windows NT 3.5 x Sprievodca Setup


Alternatívne, technickej podpory môže poskytovať informácie o umiestnení rovnaké súbory a kde môžu byť stiahnuté (Microsoft WWW server, FTP Server a Microsoft Download Library). Ak zákazník zvolí obchvat Krok 2 (nechce byť účtované za 1 incidentu), potom môže zákazník Skúste problém odstrániť bez poplatku pomocou pre riešenie problémov dokumenty, ktoré sú v databáze Knowledge Base. Ak zákazník chce pokračovať s incidentu poplatok dokonca po dokončení kroku 2 technickej podpory môžete informovať zákazník Consulting riadok Microsoft na čísle (800) 936-1565.

Server nadol alebo otázky stratu údajov

Existuje riziko, že inštalácia alebo inovácia systému Windows operačný systém na nepodporovaný hardvér výsledky v strate niektorých prevádzkových funkcií systému alebo údajov. V prípadoch, kde predchádzajúci operačný systém bol operačný systém Microsoft (napríklad MS-DOS, Windows 3.1 x, Windows 95 a OS/2 1.3), technickej podpory určuje, ak problém je problém s operačného systému alebo -HCL hardvérové príbuzné. Ak problém je operačný systém, pracovník technickej podpory súboru zostavy a vyhodnotiť problém poskytovať opravu. Pracovník technickej podpory bude tiež pokúsiť obnoviť systém.

Ak problém súvisí s nekompatibilitou hardvéru, zákazník musí obnoviť predchádzajúci operačný systém a údaje zo zálohy. Ak zákazník nemá zálohu predchádzajúci operačný systém, technickej podpory vám pomôžu zákazníka v inštalácii iba predchádzajúci, pracovné operačný systém. Toto nezahŕňa iný disk súbor štruktúry, údajov alebo zabezpečenia alebo akékoľvek iné predchádzajúci operačný systém nastavenia. Pracovník technickej podpory bude potom byť zákazník spoločnosti Microsoft Konzultácii s riadok pre obnovenie akékoľvek dodatočné súboru štruktúry (nie údaje), domény konfigurácia (používateľské kontá, dôvera, akcie, tlačiarne, replikácie) zhodnocovanie, ako je uplatniteľné.

V prípade predchádzajúceho operačného systému nie je Microsoft prevádzkové systém (napríklad: Power PC systému s AIX, OS/2 alebo Macintosh prevádzkové systém), Microsoft nemôže pomôcť zákazníkom v vymáhanie ich systém. Požadované vedomosti a skúsenosti na vykonanie obnovenia non- Operačné systémy spoločnosti Microsoft neexistujú v technickej podpory spoločnosti Microsoft Služby.

Vlastnosti

ID článku: 142865 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft BackOffice Small Business Server 4.5
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbmt KB142865 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:142865

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com