Hata iletisi: KIMLIK numarası DRVSPACE125

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 142919 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sıkıştırma işlemi, Tamamlanan yüzde 25 olduğunda, DriveSpace 3 C sürücüsünü sıkıştırmak çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Windows, C:\Msdossys.tmp dosyayı oluşturamıyor. Olmayabilir sürücü C, C sürücüsünün kök dizini dolu olabilir veya disk yazma korumalı olabilir yeterli.

KIMLIK numarası DRVSPACE125

Neden

Bu hata, C sürücüsünün kök klasöründe, <a1>Dosya</a1> (512) izin verilen maksimum sayısını içeriyorsa oluşabilir. Bu durumda, DriveSpace 3, sıkıştırma işlemini tamamlamak için gereken geçici bir dosya oluşturamıyor.

Çözüm

Taşımak veya C sürücüsünün kök klasöründe gereksiz dosyaları silin ve sonra sıkıştırma işlemini devam edin.

Daha fazla bilgi

Sabit disk üzerindeki <a2>kök</a2> klasöründe, en fazla 512 dizin girdileri içerebilir. Dizin girdisi, kısa dosya adlarını ve uzun dosya adları saklamak için gereken ek girdiler içerebilir.

Sıkıştırma işlemi, önyükleme sürücüsü olmayan bir sürücüyü sıkıştırma, Tamamlanan yüzde 100 olduğunda hata da oluşabilir unutmayın. Hata iletisinde başvurulan gerçek bir dosya olarak değişir. Hata iletisinin "Drvspace.000 dosyası oluşturulamıyor" Sıkıştırılmış sürücünün kök klasörü dolu olduğunda oluşturulur.

Yukarıda belirtilen hata iletisi, C sürücüsünün kök klasöründe Failsafe.drv (veya ana bilgisayar C sürücüsüdür) adlı bir dosya varsa da oluşabilir. Bu durum ortaya çıkarsa, Failsafe.drv dosyasını kaldırın ve sonra Sıkıştırma işlemi devam edin.

Özellikler

Makale numarası: 142919 - Last Review: 1 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Plus! 95 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB142919 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:142919

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com