Ntuser.dat kovanı SO yeni kullanıcılar GET değiştirme ayarları tanımlı.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 146050 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterinin düzenlenmesi hakkında bilgi içermektedir. Kayıt defterini düzenlemeden önce, sorun oluşması durumunda nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için Regedit.exe veya Regedt32.exe), "Kayıt defteri anahtarını geri yükleme" çevrimiçi Yardım konusu çevrimiçi Yardım "Kayıt geri yükleme" konusunu görüntüleyin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Böylece, yeni oluşturulmuş olan tüm kullanıcılar belirli ayarları devralır, Windows NT 4. 0'da altında Ntuser.dat kovanı değiştirebilirsiniz. Her şeyi tanımlı veya HKEY_CURRENT_USER değişiklik (örneğin, uluslararası ayarlar, renkler, ekran koruyucular, ses ve imleçler) Ntuser.dat kovanında de ayarlanabilir.

Daha fazla bilgi

Windows NT yüklü olduğunda, varsayılan kullanıcı profili oluşturulur. Bir iş istasyonu (veya etki alanı), varsayılan kullanıcı profiline açtığında ilk kez, kullanıcı profiline kopyalanır.

Bu profildeki varsayılan dili ingilizce (ABD) için ayarlanır. Oturum açan her yeni kullanıcı, yönetici sistem varsayılan yerel ayarı için farklı bir dil ayarını yapsanız da, seçili ABD ingilizce olacaktır.

Varsayılan dili veya herhangi bir ayarı YENI kullanıcılar için değiştirmek için <a0></a0>, varsayılan kullanıcı profilini değiştirmek için kayıt defteri düzenleyicisini kullanabilirsiniz.

Bu profili yerel iş istasyonunda depolanır:
%SystemRoot%\Profiles\Default kullanıcı

adı: Ntuser.dat.

Bir Windows NT etki alanındaki tüm yeni kullanıcılar için varsayılan profil oluşturmak istiyorsanız, varsayılan kullanıcı profiline kopyalanmasına birincil etki alanı denetleyicisinde Netlogon paylaşımına. Bir alt etki alanı Netlogon oluşturulmalıdır "Default User" ve varsayılan profil paylaşımında, alt dizinine kopyalanır. Bunu yapmanın en kolay yolu, özelleştirilmiş bir profil oluşturun ve Denetim Masası'ndaki Sistem aracını kullanarak ve kullanıcı profilleri sekmesini tıklatarak bu profili kopyalama kullanmaktır. Everyone grubu profili kullanma izni verilmesi. Bu profili her doğrulama etki alanı denetleyicisine kopyalanmalıdır. Çoğaltma hizmeti için kullanılabilir.

Netlogon paylaşımına normalde konumunda bulunur
Birincil etki alanı denetleyicisinde (PDC) C:\WINNT\System32\Repl\Export\Scripts.

Ntuser.dat kovanını değiştirin ya da görüntülemek için aşağıdakileri yapın:

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterini düzenleme hakkında daha fazla bilgi için ya da "Ekle ve Sil bilgi içindeki bilgileri" ve "Kayıt defteri verilerini düzenleme" çevrimiçi Yardım konularında Regedt32.exe Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedit.exe) "Anahtarları ve değerleri değiştirme" çevrimiçi Yardım konusu görüntüleyin. Düzenlemeden önce kayıt defterini yedeklemeniz gerektiğiniz unutmayın.
 1. Çalıştır'ı Dosya menüsünden Program Yöneticisi'nin seçme, "regedt32" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve ENTER tuşuna basarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.
 2. "HKEY_USERS, yerel makine" pencereyi seçin.
 3. Yığın kayıt defteri menüsünden seçin.
 4. C:\WINNT\Profiles\Default kullanıcı (veya eşdeğeri) dizin, Ntuser.dat dosyasını seçin.
 5. Anahtar adı</a0> alanına "NTUSER" (tırnak işaretleri olmadan) yazın.
 6. NTUSER kayıt defteri anahtarını seçin.
 7. Varsayılan kullanıcı anahtarlarını istediğiniz gibi değiştirin.

  Not: yeni anahtarlar eklemek, bu herkesin en az yeni anahtar için okuma erişimi dikkat edin. Tersi durumda, yeni bir kullanıcı oturum açtığında, kullanıcı profiline kopyalanmasına olmaz.

  Erişim hakkı anahtarının değiştirmek için <a0></a0>, anahtar'ı vurgulayın, sonra da güvenlik menüsünden izinler'i seçin. Önceden eklediyseniz, Everyone en az okuma erişimine sahip grubunu ekleyin.
 8. Kayıt defteri) menüsünde, Yığını Kaldır'ı seçin ve Evet'i seçin düğme.
 9. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Şimdi bir kullanıcı oturumunun, sistemde ilk kez açmayı yeni kullanıcı kovanı değiştirilmiş bilgileri içerir.

Özellikler

Makale numarası: 146050 - Last Review: 31 Ekim 2006 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnetwork KB146050 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:146050

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com