Nasıl yapılır: düzgün kapatma süresi Hizmetleri için Close Artır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 146092 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Kayıt defterindeki WaitToKillServiceTimeout değer adı uzunluğu, Hizmet Denetim Yöneticisi kapatma isteği tamamlamak, hizmetler için bekleyeceği süreyi belirtmenize olanak sağlar.

Not: Windows NT sürümlerde 3.1 ve 3.5, 20 saniye içinde tüm hizmetleri kapatabilirler.

Bu dosyanın bölümlerine ilişkin kapatma aynı anda bellekte olabilir ve ISA Server önbellek dosyaları (birkaç gigabayt) büyük boyutunu göz önünde bulundurun, bu tür bozulma karşılaşmanız mümkün olduğu gibi ınternet Security and Acceleration (ISA) Server, Enterprise Edition ve Standard Edition önbellek dosyası için geçerlidir. ISA Server verileri kurtarabilmek için düzenekleri içinde yerleşik, ancak önce kapatma oluşan zaman aşımı süresi artırarak, bu durum önleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bekleme süresi belirtmek için aşağıdakileri yapın:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın ve HKEY_LOCAL_MACHINE alt ağacında aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulun:
  \SYSTEM\CurrentControlSet\Control
 2. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın.
 3. Aşağıdakileri girin:
  Değer adı: WaitToKillServiceTimeout
  Veri türü: REG_SZ
  Dize: < milisaniye-; varsayılan 20.000 saniyedir >
  Not: kapatma süresini artırmak deneyin. Örneğin, güç kaybı, işlem aystem yanı sıra, kesintisiz güç kaynağı yedek güç bilgisayar için yeterince tüm hizmetlerin düzgün kapanmak üzere izin vermek için sağlayamaz mümkün değildir.
 4. Tamam ' ı tıklatın ve sonra da Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 5. Bilgisayarı kapatın ve Windows'u yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 146092 - Last Review: 21 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv KB146092 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:146092

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com