Windows NT istemcileri, bağlantı noktaları yetersiz Çalıştır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 149532 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterinin düzenlenmesi hakkında bilgi içermektedir. Kayıt defterini düzenlemeden önce, sorun oluşması durumunda nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için Regedit.exe veya Regedt32.exe), "Kayıt defteri anahtarını geri yükleme" çevrimiçi Yardım konusu çevrimiçi Yardım "Kayıt geri yükleme" konusunu görüntüleyin.

ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir olay KIMLIĞI 2009 "Oturumların sayısı 2048 aşıyor" olay günlüğüne kaydedilebilir ve/veya istemciler sunucuya yeni bir bağlantı oluşturmak yükleyemeyebilirsiniz.

Neden

Microsoft Windows NT istemcileri ve bağlantı noktalarının kullanımı aşırı numaralarını çalıştığı bilgisayarlar için bu davranış ortaya çıkabilir (birden çok 3,976 aynı anda) TCP/IP kapalı bağlantılar yayımlar için önce bağlantı noktalarının çalışabilir. TCP/ıP-durum bilgisayar bağlantı kapalı olduğunda, geçen iki en fazla kesim yaşamlarını (MSLs) kadar bağlantı serbest bırakılmaz olduğunu belirlemesi nedeniyle. Bu durum, süresi ve bekleme durumu olarak tanımlanır. Bir MSL 120 saniye tanımlanır, işlem için TCP/ıp'de yayımlanacak kapalı bağlantı dört dakika alır.

Not: MSL ve süre bekleme hakkında daha fazla bilgi için lütfen ınternet RFC 793'için başvurun.

Pratik Çözüm

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, aşağıdaki kayıt defteri değişikliği yapmanız gerekir:

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrectControlSet\services\Tcpip\Parameters
Kayıt defteri değeri şudur:

TcpTimedWaitDelay

Anahtar: Tcpip\Parameters
Değer türü: REG_DWORD - saniye olarak süresi
Geçerli aralık: 30-300 (ondalık)
Varsayılan: 0xf0 (240 ondalık)

Durum

Microsoft bu sorunun, Microsoft Windows NT Workstation sürüm 3.51 ve Microsoft Windows NT Server 3.51 sürümü olarak onaylamıştır. Bu sorun, en son ABD hizmet paketi için Windows NT Workstation veya Server sürüm 3.51 giderilmiştir. Bu güncelleştirmeyi elde etme hakkında daha fazla bilgi için "servpack" (tırnak işaretleri olmadan) Microsoft Knowledge Base'de sorgulama.

Daha fazla bilgi

Windows NT 4.0 için yapılandırma seçenekleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
170359Nasıl yapılır: TCP/ıp'yi en büyük aktarım zaman aşımı Değiştir

Bu kayıt defteri girdisi, ilk Windows NT 3.51 Service Pack 5'de eklendi. Windows NT 3.51 kullanan müşterilerin, bu değişikliği yapmadan önce Service Pack 5 uygulamanız gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 149532 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnetwork KB149532 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:149532

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com