Ako používať makro VBA súčtu iba viditeľné bunky

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 150363 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Ak máte rozsah buniek, ktorý obsahuje skryté riadky alebo skryté stĺpce, Program Microsoft Excel neposkytuje jednoduchý spôsob, ako suma len viditeľné buniek.

Funkcia SUM spočíta všetky bunky v rozsahu, vrátane skryté bunky. Funkciu SUBTOTAL ignoruje skryté riadky, iba ak sú súčasťou filtrovaný zoznam, ktorý bol vytvorený použitím Automatický filter alebo rozšírený Filter príkaz.

Tieto vlastné funkcie sumy len viditeľné bunky v rozsahu. Vykonaná akcia použiť vlastné funkcie, zadajte nasledujúce do bunky v pracovnom hárku
=Sum_Visible_Cells(a1:A5)
kde a1: A5 je rozsah, ktorý chcete sčítať.

DALSIE INFORMACIE

Spoločnosť Microsoft poskytuje príklady programovacieho kódu len ako názornú ukážku bez ľubovoľnej vyjadrenej alebo implicitnej záruky. Toto zahŕňa, okrem iného, implicitné záruky obchodovateľnosti a vhodnosti pre konkrétny účel. Úroveň odbornosti článku predpokladá, že ovládate predvádzaný programovací jazyk a nástroje, ktoré sa používajú na vytváranie a ladenie procedúr. Pracovníci technickej podpory spoločnosti Microsoft môžu pomôcť vysvetliť funkčnosť konkrétny postup, ale nie modifikuje tieto príklady poskytovať pridanú funkčnosť alebo výstavbe postupy splniť vaše konkrétne požiadavky.

Postup vzorky Visual Basic

  Function Sum_Visible_Cells(Cells_To_Sum As Object)
    Application.Volatile
    For Each cell In Cells_To_Sum
      If cell.Rows.Hidden = False Then
        If cell.Columns.Hidden = False Then
          total = total + cell.Value
        End If
      End If
    Next
    Sum_Visible_Cells = total
  End Function
				
Všimnite si, že ak ste skryť alebo odkryť bunky po zadaní vzorca do pracovného hárka, vzorec bude nie prepočítať automaticky, aj keď Výpočet je nastavený na automatický. Môžete vytvoriť vzorce prepočítať ak Výpočet je nastavený na automatický a budete mať niektorý z nasledovných krokov:

 • Môžete upraviť ľubovoľnú bunku v hárku. -alebo-

 • Musíte stlačiť F9, ktorý vynúti opätovný výpočet. -alebo-

 • Zošit nezavriete.

ODKAZY

Ďalšie informácie o vytváraní vlastných funkcií v programe Microsoft Excel 97, program Visual Basic Editor kliknite na Asistenta programu Office, typu Funkcia vyhlásenie, kliknite na položku Hľadať a potom kliknite na zobrazenie "Funkcia výkaz."

Poznámka: Ak Asistent je práve skrytý, tlačidlo Asistenta programu Office Panel s nástrojmi Štandardný. Ak Asistent nie je schopná odpovedať váš dotaz Prečítajte si nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
176476VYP: Office asistent zodpovedanie otázky Visual Basic
„Visual Basic Používateľská príručka,"verzia 5.0, kapitoly 3"vytvorenie užívateľa- Funkciu"

Vlastnosti

ID článku: 150363 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 95 Standard Edition
 • Microsoft Excel 5.0 Standard Edition
 • Microsoft Excel 98 for Macintosh
Kľúčové slová: 
kbdtacode kbhowto kbprogramming kbmt KB150363 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:150363
Upozornenie na neaktuálny obsah článku databázy KB
Tento článok obsahuje informácie o produktoch, pre ktoré spoločnosť Microsoft už neposkytuje technickú podporu. Z tohto dôvodu je tento článok publikovaný ako nezmenený a už nebude aktualizovaný.

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com