Ako vypnúť automatické prehrávanie

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 150449 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Systém Windows 95 obsahuje funkcia automatického prehrávania, ktoré umožňuje automatické Aktivácia programu pri kompaktný disk CD-ROM sa vkladá do CD- ROM jednotky.

Zatiaľ čo je je možné pomocou programovania vypnúť túto funkciu, Spoločnosť Microsoft odporúča, že vývojári vyhnúť úpravou toto správanie. Akékoľvek takéto zmeny potenciálne globálne ovplyvní s operačného systému, vytvára situáciu, kde Automatické prehrávanie zlyhá, pretože je ponechané „vypnuté. ” V tomto prípade nie je žiadne rozhranie k dispozícii užívateľovi, obnoviť normálna prevádzka.

Vo výnimočných prípadoch však môže byť potrebné pre aplikácie dočasne vypnúť túto funkciu. Príkladom takéhoto programu by program na katalóg kompaktné disky, ktoré vyžaduje používateľa, aby vložil kompaktný disky na elektronické snímanie v rýchlom slede bez spustenia akýkoľvek softvér z kompaktných diskov.

Pre prípady, ako je tento, sú dve položky databázy registry, ktoré ovládajú to správanie, jedna pre údaje kompaktné disky a iný jeden pre audio kompaktné disky.

Pretože neexistuje žiadne API alebo synchronizácie objekt na riadenie prístupu k tieto položky databázy registry, je možné, že viaceré programy alebo viacnásobné inštancie rovnakého programu mohli navzájom rušiť. Je to zodpovednosť programátor prijať preventívne opatrenia proti tomuto.

DALSIE INFORMACIE

Dôležité upozornenie Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Ak databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Preto dávajte pozor a postupujte presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je vhodné pred úpravou databázu Registry zálohovať. To vám umožní obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry nájdete v nasledujúcom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy Registry v systéme Windows
Pre údaje kompaktných diskoch, položka databázy registry, ktorý ovláda Automatické prehrávanie je Bitová maska v nasledovnom umiestnení:
  HKEY_CURRENT_USER\ 
   Software\ 
     Microsoft\ 
      Windows\ 
        CurrentVersion\ 
         Policies\ 
           Explorer\ 
            "NoDriveTypeAutoRun"
				
Táto položka databázy registry je úplne opísaná v nasledujúcom článku v Microsoft Knowledge Base:

136214 Ako Test Autorun.inf súborov

Prepínajte pomocou programovania prepínač pre automatické prehrávanie údajov kompaktných diskov, vykonajte nasledovné kroky:
 1. Použite RegOpenKeyEx získať popisovač ku kľúču predtým uvedené.
 2. Použite RegQueryValueEx získať aktuálnu hodnotu NoDriveTypeAutoRun.
 3. Používa XOR (zrušte bit ak set alebo set bit, ak začiarknuté) s aktuálnou hodnotou NoDriveTypeAutoRun s 0x20 (bitov pre typ jednotky CD-ROM).
 4. Funkcia RegSetValueEx použitie napísať hodnotu z kroku 3 späť do databázy registry prepisovanie pôvodnú hodnotu.
 5. Uzavretie rukoväte na kľúč.
Táto zmena neovplyvní správanie, keď je kompaktný disk Audio vložené do jednotky. Nasledujúcu položku databázy registry definuje predvolené správanie pre Audio kompaktný disk vloženia:
  HKEY_CLASSES_ROOT\ 
   AudioCD\ 
     Shell\ 
      ""
				
Podľa predvoleného nastavenia táto hodnota nastavená na Play, ktoré spôsobí Cdplayer.exe na vykonať po vložení AudioCD. Povedané programátorským jazykom, prepínať toto správanie vykonajte tieto kroky:
 1. Použite RegOpenKeyEx získať popisovač ku kľúču predtým uvedené.
 2. Použite RegQueryValueEx získať aktuálnu hodnotu Predvolená ("").
 3. Ak je hodnota Play, zmeniť ho na prázdny reťazec (""). Ak je hodnota prázdny reťazec, zmeniť ho na prehrávanie.
 4. Funkcia RegSetValueEx použitie napísať hodnotu z kroku 3 späť do databázy registry prepisovanie pôvodnú hodnotu.
 5. Uzavretie rukoväte na kľúč.

  Táto zmena sa prejaví okamžite.

Vlastnosti

ID článku: 150449 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Win32 Application Programming Interface, pri použití s produktom:
  • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbhowto kbregistry kbmt KB150449 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:150449
Upozornenie na neaktuálny obsah článku databázy KB
Tento článok obsahuje informácie o produktoch, pre ktoré spoločnosť Microsoft už neposkytuje technickú podporu. Z tohto dôvodu je tento článok publikovaný ako nezmenený a už nebude aktualizovaný.

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com