VBA kodu kullanarak bir çevirici görüntü Noninteger değerleri oluştur

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 151498 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Değer değişimi denetimi, yalnızca tamsayı değerleri kullanır. Bu makalede, Microsoft Visual Basic for Applications kodunu bir değer değişimi denetimi bir düzenleme kutusunda noninteger değerleri görüntülemek için nasıl kullanılacağı gösterilmektedir.

Daha fazla bilgi

Microsoft, programlama örneklerini yalnızca gösterim amacıyla sağlar; örtülü veya açık garanti vermez. Buna satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk zımni garantileri de dahildir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu makale, gösterilen programlama dilini ve yordamları oluşturmak ve hata ayıklamak amacıyla kullanılan araçları kullanmayı bildiğinizi varsayar. Microsoft destek mühendisleri, belirli bir yordamın işlevselliğinin açıklanmasına yardımcı olabilir, ancak gereksinimlerinizi karşılamaya yönelik olarak ek işlevsellik sağlamak veya yordamlar geliştirmek amacıyla bu örnekleri değiştirmezler. Aşağıdaki örnek Visual Basic makrosu, bir değer değişimi denetimi için düzenleme kutusu <a1>değerler</a1> içinde 0-4.25 artışlarla döndürmek için nasıl kullanılacağını gösterir. Örnek iletişim kutusu ve makro kodu oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Yeni bir çalışma kitabındaki makro, Ekle menüsünden'i tıklatın ve sonra iletişim'i tıklatın.

  Microsoft Excel 97 veya Microsoft Excel 98, sağ tıklatın (veya CTRL tuşunu) bir sayfa sekmesini. Kısayol menüsünden Ekle'yi tıklatın. Içinde Ekle iletişim kutusunda, MS Excel 5.0 iletişim seçin. Tamam'ı tıklatın.
 2. Düzenleme kutusu ve bir değer değişimi hakkında iletişim kutusu sayfası oluşturmak için Formlar araç çubuğundaki araçları kullanın.
 3. Çevirici denetimi seçin. Biçim menüsünden nesne veya denetim'ı tıklatın.

  1. En küçük değer 0 olarak ayarlayın.
  2. En yüksek değer 16 ayarlayın.
  3. Artımlı değişiklik 1 olarak ayarlayın ve Tamam'ı tıklatın.
 4. Ekle menüsünden Makro'ı tıklatın ve modül</a1>'ı tıklatın. (Microsoft Excel 97 veya Microsoft Excel 98'de, makro için Araçlar menüsünden ve Visual Basic Düzenleyicisi</a1>'ı tıklatın. Ekle menüsünden Modülü'nü tıklatın.) Yeni modül sayfasına aşağıdaki makro kodunu yazın:
     Sub ShowDialog()
       ' Shows the dialog box.
       DialogSheets(1).Show
     End Sub
  
     Sub SpinFraction()
       ' Changes the value in the edit box to 1/4 of the spinner value.
       DialogSheets(1).EditBoxes(1).Text = _
         DialogSheets(1).Spinners(1).Value / 4
     End Sub
  						
Bu kodu girdikten sonra iki makroları modüle sahip olacaktır: ShowDialog ve SpinFraction. 1. Adımda oluşturduğunuz iletişim kutusu, bu makroları kullanır.

Değer değişimi için SpinFraction makro atamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Değer değişimi denetimi seçin. Araçlar menüsünde, Makro Ata'yı tıklatın.
 2. Makro Ata iletişim kutusuna SpinFraction makroyu tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
ShowDialog makroyu çalıştırmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Araçlar menüsünde, makro'i tıklatın.
 2. Makro iletişim kutusundaki ShowDialog makroyu tıklatın ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
Değer değişimi artırmak veya <a0>Düzen</a0> kutusundaki değer tarafından.25 azaltma her zaman, değer değişimi'ni tıklatın.

Referanslar

Microsoft Excel 97'de, Visual Basic Düzenleyicisi'nden Spinners hakkında daha fazla bilgi için Office Yardımcısı'nı tıklatın, SpinButton yazın, Ara'yı tıklatın ve sonra "SpinButton denetimi" olarak görüntülemek için tıklatın

Not:, yardımcıyı gizli, Office Yardımcısı standart araç çubuğu düğmesini tıklatın. Yardımcıyı sorgunuzu yanıtlamaya bağlanamıyorsa, lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
176476OFF: Office Yardımcısı Visual Basic sorulara yanıt vermek.
Microsoft Excel 5.0, spinners hakkında daha fazla bilgi için "Visual Basic Yardımı'nı kullanarak Çevirici" sözcüğü arama.

Özellikler

Makale numarası: 151498 - Last Review: 6 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 98 for Macintosh
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbdtacode kbhowto kbprogramming KB151498 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:151498

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com