Jak instalačnímu detekuje CD-ROM jednotky

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 151550 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Pokud tento článek nepopisuje potíže, které máte s hardwarem, přejděte na následující web společnosti Microsoft, kde naleznete další články týkající se hardwaru:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento články popisuje, jak systém Windows rozpozná jednotek CD-ROM. Poznámka, které podporují všechny odkazy v reálném režimu v tomto článku se nevztahují k Windows ME protože Windows ME neposkytuje podporu pro reálný režim.

Další informace

Systém Windows rozpozná proprietary SCSI, a jednotky IDE CD-ROM odlišně. Následující části popisují rozdíly.

Proprietární jednotky CD-ROM

Systém Windows rozpozná Sony Mitsumi a Panasonic speciální řadiče CD-ROM přímo. Jakmile rozpoznána karta řadiče jednotky se zobrazí jako podřízené zařízení karty.

Pokud systém Windows nezjistí jeden z těchto jednotek správně, může být, protože jednotka je nastavena na adresu I/O systém Windows nemůže zkontrolovat.

SCSI, jednotky CD-ROM

Pokud je hostitelský adaptér SCSI na Vyčíslitelné sběrnici (jako jsou například sběrnice PCI), bude v Windows výčet během prvního spuštění po instalaci. Jinak Systém Windows rozpozná adaptér SCSI během instalace. Po správně funguje řadič SCSI čítače výčtu vyhledá zařízení (například jednotky CD-ROM) na adaptéru.

SCSI II:

Přístup k datům SCSI II CD-ROM jednotky CD-ROM a zvukových disků CD v chráněném režimu.

SCSI I:

Jednotky SCSI I CD-ROM použijte ovladače pro chráněný režim, pouze pokud jsou načteny žádné rivers reálný režim. Ovladače pro chráněný režim umožňují přístup pouze data CD-ROM.

Jednotky CD-ROM IDE

Před může rozpoznat jednotku CD-ROM, musí systém Windows rozpoznat řadič IDE. Po řadič IDE funguje správně, vyhledá IDE čítače výčtu zařízení (například jednotky CD-ROM) v řadiči.

DALŠÍ INFORMACE

 • V některých případech musí být ovladače jednotky CD-ROM pro reálný režim načten v souborech Config.sys a Autoexec.bat v pořadí pro systém Windows úspěšně rozpoznat jednotku CD-ROM. Další informace naleznete v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  ČLÁNEK ID: 131499
  TITLE: Jednotky CD-ROM vyžadující ovladače pro reálný režim
 • Před instalační program prověří počítač nainstalovaný hardware, může požádat Pokud máte jednotku CD-ROM. Instalační program výzvu pro tyto informace pouze v případě, že nelze najít trasování (například ovladače jednotky CD-ROM v paměti) speciální jednotky. Pokud instalace najde informace, jej nevyzve této informace.

  Instalačnímu poskytuje příležitost přeskočit rozpoznávání jednotku CD-ROM, pokud nemáte jeden ušetřit čas během instalace.
 • Můžete být vyzváni zda je jednotka CD-ROM i při spuštění instalace z jednotky CD-ROM. Instalační program provádí tuto protože potřebuje znát hardwarové konfigurace jednotky CD-ROM. Hledání v souboru Autoexec.bat jednoduše Mscdex.exe neposkytuje tyto informace; instalace stále nutné provést zjišťování.
 • Po zjistí jednotky CD-ROM, instalace může ponechat ovladač zařízení CD-ROM v souboru Config.sys a příspěvku mimo Mscdex.exe v souboru Autoexec.bat. Ačkoli je ovladač zařízení CD-ROM načítání ze souboru Config.sys, převezme ovladač chráněný režim systému Windows ovladač pro reálný režim.

Vlastnosti

ID článku: 151550 - Poslední aktualizace: 19. ledna 2007 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Millennium Edition
 • Microsoft Windows 98 Second Edition
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbmt kbfaq kbhardware kbinfo kbsetup KB151550 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:151550

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com