Windows Kur, CD-ROM'u nasıl algılıyor sürücüler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 151550 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Donanımla ilişkili sorunlar bu makalede anlatılmamışsa, lütfen aşağıdaki Microsoft Web sitesinde donanım sorunlarıyla ilgili diğer makalelere bakın:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows, CD-ROM sürücüleri nasıl algıladığı anlatılır. Bu makaledeki tüm başvuruları gerçek mod desteği Not geçerli olmaz Windows Millennium Edition (Me) için olduğundan, Windows Me gerçek mod desteği sağlamaz.

Daha fazla bilgi

Özel, SCSI, Windows'un algıladığı ve farklı, IDE CD-ROM sürücüleri. Aşağıdaki bölümlerde, farklar açıklanmaktadır.

Özel bir CD-ROM sürücü

Windows, Sony ve Mitsumi Panasonic CD-ROM denetleyicilerinin özel doğrudan algılar. Denetleyici kartı algıladı başladıktan sonra CD-ROM sürücüsü gibi bir alt aygıt, bu kartı görünür.

Windows bu sürücülerden birinde doğru algılamazsa, sürücüyü Windows denetleyemiyor bir g/Ç adresi için ayarlanmış olabilir.

SCSI CD-ROM sürücüler

Belirtilebilen bir veri yolu (örneğin, bir PCI veri yolu) SCSI ana bağdaştırıcısına ise, Windows, ilk önyükleme sırasında Kur tamamlandıktan sonra numaralandırır. Aksi durumda, Windows Kur sırasında olan SCSI bağdaştırıcısını algılar. SCSI denetleyicisinin düzgün çalışıp çalışmadığını sonra bağdaştırıcı üzerindeki aygıtları (örneğin, CD-ROM sürücüleri) SCSI numaralayıcı arar.

scsi ii:

SCSI ıı CD-ROM sürücüleri, verileri CD-ROM ve korumalı modda CD'lerin erişin.

scsi i:

Hiçbir gerçek kipte rivers yalnızca yüklenen korunmuş kipte sürücüler SCSI ı CD-ROM sürücüleri kullanın. Korunmuş kipte sürücüler, sadece veri CD-ROM'lar için erişim verin.

IDE CD-ROM sürücü

CD-ROM sürücüsünü algılamak, önce Windows IDE denetleyicisi algılaması gerekir. IDE denetleyicisi düzgün çalışıp çalışmadığını sonra numaralayıcı IDE denetleyicisindeki aygıtları (örneğin, CD-ROM sürücüleri) arar.

Ek bilgi

 • Bazı durumlarda, sağlamak için Windows'un başarıyla CD-ROM sürücüsünü algılamasını Config.sys ve Autoexec.bat dosyalarında gerçek kipte sürücüler CD-ROM sürücüsünün yüklenmesi gerekir. Ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  131499 MAKALEYI KIMLIĞI:
  BAŞLıK: Gerektiren gerçek mod sürücüler CD-ROM sürücü
 • Kur bilgisayar için yüklenen tüm donanım inceler, önce bir CD-ROM sürücünüz varsa isteyebilir. Kur yalnızca, özel bir CD-ROM sürücüsü (örneğin, CD-ROM sürücüleri bellekte) izlemeler bulamadığında bu bilgiyi ister. Kur bilgileri bulunursa, bunu, bu bilgileri sormaz.

  Windows Kur, Kur sırasında zaman kazanmak için disketiniz yoksa, bir CD-ROM sürücünüz algılanması atlama olanağı verir.
 • Olup bir CD-ROM sürücünüz Kur bir CD-ROM sürücüsünden çalıştırdığınızda bile sizden istenebilir. CD-ROM sürücüsünün donanım yapılandırmasını bilmek gerektiğinden Kur bunu yapar. Bu bilgiler yalnızca mscdex.exe, Autoexec.bat dosyasında bulma sağlamaz; Kur hala algılama gerçekleştirmelisiniz.
 • Bir CD-ROM sürücünüz algıladığı sonra Kur, Autoexec.bat dosyasında CD-ROM aygıt sürücüsü Config.sys dosyasını ve açıklamanın mscdex.exe dışında bırakabilirsiniz. Windows korumalı mod sürücüsü, CD-ROM aygıt sürücüsü Config.sys dosyasından yüklüyor, ancak gerçek kip sürücüsü alır.

Özellikler

Makale numarası: 151550 - Last Review: 19 Ocak 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Millennium Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfaq kbhardware kbinfo kbsetup KB151550 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:151550

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com