Problémy s kompatibilitou režim systému MS-DOS s řadiči PCI IDE

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 151911 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Pokud tento článek nepopisuje požadovaný problém s hardwarem, naleznete další články o hardwaru následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?SID=460
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Pokud počítač obsahuje řadič pevného disku IDE (Peripheral Component Interconnect (PCI) Integrated Drive Electronics), která využívá Serializace mezi dvěma kanály IDE, může dojít následující chování:
 • nejsou k dispozici přístup systému souborů pro 32bitové verze a 32bitová virtuální paměti

  - a -
 • Správce zařízení zobrazí vykřičník (!) ve žlutém kroužku pro primární a sekundární kanál IDE
Odinstalujte a znovu nainstalujte řadiče pevného disku, toto chování není přeložen.

Příčina

Toto chování může dojít, pokud při spuštění systému Windows není správně inicializován ovladač pro chráněný režim řadiče pevného disku. V takovém případě NOIDE hodnota se umístí do registru, který brání v budoucnosti zkoušet inicializovat ovladač pro chráněný režim systému Windows.

Řešení

Důležité Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které informace o úpravě registru. Však mohou nastat závažné problémy při nesprávných úpravách registru. Proto se ujistěte, opatrně postupujte takto. Pro zvýšení ochrany před úpravami je nutné zálohujte registr. Můžete pak obnovení registru v případě, že dojde k potížím. Další informace o zálohování a obnovení registru získáte článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322756 Postup při zálohování a obnovení registru v systému Windows

POZNÁMKA:: Účelem hodnotu registru, která je uvedena v této části je zabránit poškozená data. Před změnou této hodnoty registru, je vhodné provést kroky uvedené v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
130179 Poradce při potížích režim MS-DOS na pevných discích

Všechny verze

K pokusu znovu inicializovat IDE pro chráněný režim systému Windows ovladač:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, typ regedit v Otevřít pole a stiskněte klávesu ENTER.
 2. Vyhledejte a klepněte na následující klíč registru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\IOS
 3. V pravém podokně klepněte pravým tlačítkem myši NOIDE hodnotu a potom klepněte na tlačítko Odstranit.
 4. Ukončete Editor registru.
Po aktualizaci registru, restartujte systém Windows. Systém Windows se pokusí inicializovat ovladač pro chráněný režim řadiče. Pokud systém Windows můžete inicializovat ovladač pro chráněný režim pro správce, systém souborů a virtuální paměť pracovat v 32bitovém režimu a Správce zařízení nezobrazuje vykřičník ve žlutém kroužku u kanálů IDE.

Je-li ovladač pro chráněný režim není správně inicializován, obdržíte chybovou zprávu a NOIDE hodnota je znovu vytvořit. Systém Windows používá systém souborů režimu systému MS-DOS, při příštím spuštění počítače.

Pouze v systému Windows 98

Je-li v počítači se systémem Windows 98, vyhledejte složku Tools\Mtsutil na disku CD-ROM systému Windows 98, klepněte pravým tlačítkem myši Soubor NOIDE.inf soubor a potom klepněte na tlačítko Nainstalovat. V takovém případě, NOIDE hodnota je odstraněna, pokud existuje. Po použití tohoto souboru, restartujte počítač.

Další informace

Tento problém může nastat, pokud má počítač, který vyžaduje serializace mezi primárním a sekundárním kanálům IDE řadič IDE. Ovladače těchto řadičů IDE pro chráněný režim nemusí být inicializovány, pokud nastane jedna z následujících situací:
 • Pokud jeden kanál IDE obsluhuje podporovaný pevný disk a druhý kanál má disk CD-ROM nebo jiný typ jednotky, která vyžaduje ovladače pro reálný režim. Protože musí existovat serializace mezi dvěma kanály IDE, nelze systém Windows přístup k pevnému disku v chráněném režimu a použití jiného zařízení v reálném režimu. V takovém případě ovladač pro chráněný režim nebyl inicializován a NOIDE přepínač je umístěn v registru, aby se zabránilo budoucím chybám. Obě disková zařízení může pracovat v reálném režimu.

  - nebo -
 • Pokud ručně odebrat ovladač pro řadič IDE ze zařízení Správce a znovu ji, nebo pokud zakázání a opětovné povolení ovladač pro chráněný režim. Některé ovladače řadičů PCI nejsou navrženy pro Dynamická povolení a zakázání a může způsobit, že ovladač pro chráněný režim Chcete-li správně inicializován.
Toto chování může způsobit ovladače zařízení systému Windows pro následující řadiče:
 • Řadič CMD PCI-0640 PCI IDE
 • Standardní řadič Dual PCI IDE
 • Řadič OPTi Dual PCI IDE
 • Řadič Intel 82371 AB/EB Pci Bus Master IDE
 • Řadič ALi M5229 PCI Busmaster IDE
Ostatní řadiče PCI IDE, které použít serializaci mezi kanály IDE také toto chování může způsobit.

Vlastnosti

ID článku: 151911 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbdiskmemory kbenv kbhardware kbprb kbmt KB151911 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:151911

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com