xadm: nasıl bir sitedeki birinci Exchange sunucusu kaldırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 152959 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalenin ilk Microsoft kaldırmak için gereken adımları açıklar. Exchange Server çalışan bilgisayara Exchange Server bir sitede yüklü.

Posta kutularının ve ortak klasörlerin yanı sıra, ilk varsayılan olarak bir sitedeki sunucu içerir ve site klasörleri için sorumludur. Site klasör çevrimdışı adres defteri (oab) klasöründe, Schedule+ oluşur. Serbest meşgul bilgileri klasörü ve varsa Kuruluş Formları klasörü bulunmaktadır. Varsayılan olarak, ilk sitede yüklü diğer sunucuları kullanır Bu bilgi sunucu. Örneğin, sırayla üçüncü sunucuda bulunan OAB'yi oluşturması için site bağlantı öncelikle Bunu yapmak gerekir Sunucu. Bu makaledeki adımları gerçekleştirmeden sitedeki ilk sunucuyu kaldırırsanız, bu site klasörlerinin içerdiği veriler erişilemez ya da kayıp olabilir.

Sitedeki ilk sunucu, ayrıca, varsayılan olarak, yönlendirme hesaplama. Sunucu. Yönlendirme Hesaplama Sunucusu güncelleştirmekten sorumludur sitenin ağ geçidi adresi yönlendirme tablosunu (gwart). İlk sunucu siteden kaldırmadan önce bu sorumluluğu da yeniden atamanız gerekir.Bunu yapma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
162012xadm: Yönlendirme Hesaplama Sunucusu değiştirilemiyor
Okumadan önce sitedeki ilk sunucuyu kaldırmış makale, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152960xadm: Exchange sitesinde ilk sunucuyu kaldırdıktan sonra Site rollerini yeniden atama
ÖNEMLİ: Deneyin ve km hizmetlerini sitedeki başka bir sunucuya yükleyin sitedeki ilk sunucu aynı zamanda Anahtar Yönetimi (km) sunucusu ise ve bu makaledeki yordamı uygulayın, daha sonra sorunlar olabilir.Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
196161xadm: Siteye Anahtar Yönetimi sunucusu yüklenemiyor

Daha fazla bilgi

Sitede ilk Exchange Server bilgisayarını kaldırmadan önce sorunları önlemek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

ÖNEMLİ: Tüm kullanıcılar veya ortak klasörler (site dışında) Bu Exchange Server bilgisayarında ağ bağlantısı, posta kutularını taşımak gerekir site ve sunucu tüm ortak klasörler için diğer çoğaltılması gerekir veri kaybı emin olmak için bu sitedeki sunucuları. Microsoft Exchange Server Yöneticisi Kılavuzu ' nda Bölüm 12 ve 15, daha fazla bilgi için lütfen bakın.

Çevrimdışı adres defteri:

 1. Sitede OAB'yi içerecek sunucuyu seçin.
 2. ' I tıklatınOrtak bilgi deposunesneyi tıklatın ve sonraÖzellikler.
 3. ' I tıklatınÖrneklerisekmesi.
 4. İçindeOrtak klasörlerlistesi, seçmek için tıklatınÇevrimdışı adres defteriveoab Sürüm 2(varsa) ve iEkleme. Bu sunucuda bir kopyasını bu klasörler oluşturur, 1. adımda seçtiğiniz.
 5. ' I tıklatınTAMAM.
 6. Exchange Server Yöneticisi programını kullanarak tıklatınYapılandırmakapsayıcı ve özelliklerini açınds Site yapılandırmasınesne.
 7. İçindeÇevrimdışı adres defteri sunucusulistesinde, 1. adımda seçtiğiniz sunucu seçeneğini tıklatın.

Schedule+ serbest meşgul bilgileri ve Kuruluş Formları:

 1. Sitede Schedule+ bilgilerini ve kuruluş formlarını içerecek sunucuyu seçin.
 2. Exchange Server Yöneticisi programını kullanarak tıklatınYapılandırmakapsayıcı,'ı tıklatınSunucularıkapsayıcı, 1. adımda seçtiğiniz server'ı tıklatın.
 3. ' I tıklatınOrtak bilgi deposunesneyi tıklatın ve sonraÖzellikler.
 4. ' I tıklatınÖrneklerisekmesi.
 5. İçindeOrtak klasörlerlistesi, seçmek için tıklatınSchedule+ serbest meşgul bilgileriveKuruluş Formlarıve iEkleme. 1. Adımda seçtiğiniz sunucu üzerinde bu klasörlerin bir kopya oluşturur.
 6. ' I tıklatınTAMAM.
Bu, Schedule+ serbest meşgul bilgileri klasörü için bir örneğini oluşturur. İlk sunucu kaldırılır ve yeni örnek etkin hale özgün Schedule+ serbest meşgul bilgileri ortak klasör kaldırılır.

Yönlendirme Hesaplama Sunucusu:

 1. Sitede yeni yönlendirme hesaplama sunucusu olacak sunucuyu seçin.
 2. Exchange Server Yöneticisi programını kullanarak tıklatınYapılandırmaKonteyner ve sonra çift tıklatınSite Addressingnesne.
 3. ' I tıklatınGenelsekmesi.
 4. İçindeYönlendirme Hesaplama Sunucusulistesinde, 1. adımda seçtiğiniz sunucu seçeneğini tıklatın. Özellikleri sayfalarını etkinleştirmek için diğer bir değişiklik yapmakUyguladüğme, böylece değişiklikler korunur.
 5. ' I tıklatınYönlendirmesekmesini tıklatın ve sonraYönlendirmeyi yeniden hesaplayın.
 6. ' I tıklatınTAMAM.
 7. Son olarak, aşağıdaki adımları izleyin:
  189286xadm: nasıl bir siteden bir sunucu silme
NOT: Microsoft sitedeki ilk sunucunun kapalı veya geçici olarak, bu yordamın başarıyla tamamlandığını doğrulamak için yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra ağ bağlantısının kesilmesini önerir. Değişiklikleri çalıştığını doğruladıktan sonra (bir Microsoft Exchange istemcisi başlatın ve başka bir kullanıcının Schedule+ Serbest ve meşgul bilgilerine erişebilir ve bir çevrimdışı adres defteri oluşturabilir doğrulayın), ilk sunucu ağ devre dışı bırakın, ya da kapalı, girdi yok, Windows Internet Adlandırma Sistemi (WINS) veya etki alanı adı sistemi (dns) sunucu kaldırmak ve aşağıdaki işlemleri gerçekleştirirler kalıcı olarak adımları kaldırın Bu sunucuyu siteden emin olun:
 1. Exchange Server Yöneticisi programını kullanarak tıklatınYapılandırmakapsayıcısını tıklatın ve sonraSunucularıkapsayıcı.
 2. Sitedeki ilk sunucuyu tıklatın.
 3. ÜzerindeDüzenlemenüsünde'i tıklatınSil, veya delete tuşuna basın.
NOT: Microsoft Exchange Schedule+ Serbest Meşgul Bağlayıcısı otomatik olarak taşınmaz ve ilk sunucu tarafından kaldırıldığında silinir site. Bu durumda, aşağıdaki adımları izleyerek bu nesneyi yeniden oluşturun aşağıdaki makalede Microsoft Bilgi Bankası'nda:
148199xcln: Silinmiş Schedule+ Serbest/Meşgul Aracısı yeniden oluşturma

Schedule+ serbest meşgul bilgileri eklemek için:

Schedule+ serbest meşgul bilgileri site klasör kullanıcıları olarak doldurulur Schedule+ oturumunu açma ve değişiklikler oluşturur. Bu dönem bazı kullanıcılar boşta ve meşgul bilgileri geçici olarak kullanılamıyor.

Bir kullanıcı oturum açıp randevu ("meşgul" süresi) yaptığı kadar yok Serbest ve meşgul bilgilerini görüntülemek için.

Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
235898xadm: Çevrimdışı adres defteri oluşturulamıyor
284148xadm: nasıl bir Exchange 2000 yönetim grubundan sonuncu Exchange Server 5.5 bilgisayarı kaldırma
260781Mod Değiştir düğmesi Exchange 2000 Server'a veya Exchange Server 2003 Exchange Server 5.5 Service Pack 3 yükselttikten sonra Kuruluş Özellikleri iletişim kutusunda kullanılamaz
189286xadm: nasıl bir siteden bir sunucu silme
275171xadm: sistem klasörleri Exchange 2000 Server'da nasıl sıfırlanır
822444Exchange Server 2003'te sistem klasörleri nasıl sıfırlanır

Özellikler

Makale numarası: 152959 - Last Review: 18 Nisan 2011 Pazartesi - Gözden geçirme: 0.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbusage kbmt KB152959 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:152959
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com