XFOR: Telnet na porte 25 na Test SMTP komunikácie

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 153119 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Tento článok popisuje, ako Telnet na porte 25 na počítači, ktorý beží Simple Mail Transfer Protocol (SMTP) služby SMTP komunikačných problémov. Informácie v tomto článku, vrátane chybových hlásení, sa vzťahuje len na otázky, ktoré by mohli nastať, keď sa snažíte vyriešia problémy komunikácia SMTP servery, ktoré používajú Microsoft ExchangeServer a nie je určený na riešenie všeobecných problémov.

Postupujte thetroubleshooting ktoré sú vhodné pre problém, ktorý ste sa stretli. Napríklad, ak máte problémy sendingemail správy cez SMTP medzi dvoma vašich serverov, ktoré sú runningExchange 2000 Server, SMTP pripojenie môžete otestovať pomocou Telnet na odosielajúci server sa pripojiť na port 25 na cieľovom serveri. Podľa predvoleného nastavenia SMTP načúva na porte 25. Alebo ak máte problémy prijatia SMTP e-mail z internetu, postupujte podľa krokov uvedených v tomto článku na testovanie pripojenia na SMTP server od hostiteľa to býva na internete a ktoré sa nenachádza vo vašej sieti.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Poznámka
Poznámka:Tento článok iba opisuje informácie pre test pripojenia pre odosielanie správ so serverom Exchange. Ak sa nemôžete pripojiť k serveru Exchange, vyhľadávanie Microsoft vedomostnej základne pre iných príznakov alebo chybové hlásenia, ktoré ste sa stretli. Ďalšie informácie o riešení problémov dopravné výmeny, označovať nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
257265 Všeobecné tipy pre dopravné problémy v Exchange 2000 Server a v systéme Exchange Server 2003

Ďalšie informácie

Existuje niekoľko variantov SMTP v Microsoft produktové rady. Windows produkt má službu SMTP, ktorý je zahrnutý s Internet Information Services (IIS) a v systéme Windows NT Server 4.0, SMTP služby bola zahrnutá Option Pack. V novších verziách systému Windows, IIS je integrovaný do operačného systému a IIS môžete pridať pomocou položkyPridanie alebo odstránenie programovv ovládacom paneli. Navyše Exchange 2000 Server a Exchange Server 2003 použiť existujúce služby SMTP z IIS s ďalšími funkciami. Exchange 4.0 Server, Exchange 5.0 Server a Exchange 5.5 Server zahŕňajú ich vlastné verzie SMTP vo forme Internet Mail konektor (IMC) alebo Internet Mail Service (IMS).

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Poznámka
PoznámkaV Exchange 5.0 Server a v novších verziách Internet Mail konektor (IMC) sa nazýva internetová poštová služba.

Pred spustením relácie Telnet, musíte mať plnú SMTP e-mailovú adresu cieľového používateľa, ktorý chcete odoslať túto správu testu. Táto e-mailová adresa musí byť v nasledovnom formáte:
User@site.domain.com
Tiež musíte mať plne kvalifikovaný názov domény (FQDN) alebo adresu IP servera so spustenou službou SMTP služby (napríklad 10.120.159.1). Ak servery sú vo vašej organizácii, možno už máte tieto informácie. Ak sú externé servery, najjednoduchší spôsob, ako nájsť túto informáciu je použite Nslookup.exe nájsť DNS záznamov (tiež známy ako Internet Mail Exchanger records), ktoré obsahujú tieto informácie.

Ďalšie informácie o príkaz NSlookup, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
200525 Pomocou NSlookup.exe
Ďalšie informácie o získaní Internet Mail Exchanger records, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
203204 XFOR: Ako získať Internet Mail Exchanger Records

Uistite sa, že SMTP začala na serveri, ktorý prevádzkuje službu SMTP. Na otestovanie, či SMTP začala, môžete spustiť základné testy, ktoré sú uvedené v tomto článku a overiť, že dostanete 220 odpoveď od vzdialeného servera. To tiež overí, že je spustený SMTP.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Poznámka
Poznámky
 • Niektoré aplikácie Telnet budete musieť zapnúť miestnu odozvu Zobraziť príkazy, ktoré ste zadali. To urobiť v program Microsoft Telnet session, zadajte Nastavenie local_echo do príkazového riadka.
 • V systéme Windows XP, zadajte nastaviť localecho namiesto Nastavenie local_echo.

Základné testovanie

Uistite sa, že hostiteľský počítač a vzdialený server SMTP komunikovat, postupujte nasledovne. Ak prijmete chybové hlásenie po zadaní jednej z týchto príkazov, SMTP server nepozná to, čo ste napísali z dôvodu syntaktickej chyby alebo nesprávne príkaz:
500 Príkaz nebol rozpoznaný
Skontrolujte príkaz a zadajte ho znovu alebo overiť, že komunikujete priamo s Microsoft SMTP server.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Poznámka
PoznámkaMicrosoft Telnet vám pomocou klávesu Backspace. Ak urobíte chybu, keď zadáte príkaz, musíte stlačiť Enter a potom spustiť nový príkaz.

V nasledujúcich krokoch, môžete spustiť Telnet z príkazového riadka.
 1. Otvorte príkazový riadok, kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na položku spustiť, zadajte príkaz cmd do poľa Otvoriť a kliknite na tlačidlo OK.
 2. Telnet reláciu môžete spustiť pomocou príkazu Telnet v nasledujúcom formáte:

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Poznámka
  PoznámkaPo zadaní každého riadka stlačte kláves Enter.
  Telnet názov_servera PortNumber
  Napríklad, zadajte:
  Telnet mail.contoso.com 25
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Poznámka
  Poznámka Môžete nahradiť názov_servera adresu IP alebo názov FQDN servera SMTP, ktorý chcete pripojiť. Nezabudnite po každom príkaze stlačte kláves ENTER.

  Ak príkaz funguje, dostanete odpoveď od servera SMTP, ktorý sa podobá takto:
  220 site.contoso.com Microsoft Exchange Internet Mail Connector <version number of the IMC>
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Poznámka
  Poznámka Existujú rôzne verzie Microsoft SMTP serverov alebo serverov SMTP tretích strán, a môžete získať rôzne reakcie od prijímajúceho servera. Dôležité je, že dostanete 220 odpoveď na názov FQDN servera a verziu SMTP. Navyše všetky verzie Microsoft SMTP server obsahuje výraz "Microsoft" v odpovedi na 220.
 3. Začať komunikáciu zadaním nasledujúceho príkazu:
  EHLO test.com
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Poznámka
  Poznámka
  Môžete použiť príkaz HELO, ale EHLO je sloveso, ktoré existuje v Extended SMTP slovesá súbor, ktorý je podporovaný vo všetkých súčasných implementácií Microsoft SMTP. Je to dobrý nápad používať EHLO, ak si myslíte, že je problém s Extended SMTP slovesá.

  Ak je príkaz úspešný, dostanete nasledovnú odpoveď:
  250 OK
 4. Zadajte nasledujúci príkaz povedať prijímajúceho servera SMTP, od koho je správa:
  MAIL OD:Admin@test.com
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Poznámka
  Poznámka Táto adresa môže byť akékoľvek adresa SMTP, ktorý chcete, ale je to dobrý nápad, aby zvážila nasledovné otázky:
  • Niektoré systémy pošty SMTP filtrovať správy založené na MAIL od: riešenie a nemusia umožňovať určitým IP adresy pre pripojenie alebo neumožňujú IP adresu zaslať e-mail systém elektronickej pošty SMTP ak adresy IP nezhodujú bydliska systém elektronickej pošty SMTP domény. V tomto príklade, že doména je test.com.
  • Ak nechcete používať platnú e-mailovú adresu po odoslaní správy, nemožno určiť, či správy mal problém dodávky, pretože správa o nedoručení (NDR) nedosiahne adresa IP nie je platná. Ak používate platnú e-mailovú adresu, dostanete nasledovnú odpoveď od servera SMTP:
   250 OK - MAIL FROM Admin@test.com
 5. Zadajte nasledovný príkaz povedať prijímajúceho SMTP servera adresu, e-mailovú správu odosiela.

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Poznámka
  PoznámkaJe to dobrý nápad, aby vždy použiť platnú adresu SMTP príjemcovi v doméne, že ste odosielanie e-mailom. Napríklad, ak budete posielať naJohn@domain.com, musíte byť istí, že John@domain.com existuje v doméne. Inak, obdržíte oznámenie o nedoručení.

  Zadajte nasledujúci príkaz a chcete odoslať e-mailovú správu na adresu SMTP:
  RCPT NA: User@Domain.Com
  Dostanete nasledovnú odpoveď:
  250 OK - Recipient User@ Domain.Com
 6. Zadajte nasledujúci príkaz povedať SMTP server že ste pripravení odoslať údaje:
  ÚDAJOV
  Dostanete nasledovnú odpoveď:
  354 Send data. End with CRLF.CRLF
 7. Teraz ste pripravení zadajte 822/2822 časti správy. Používateľ uvidí túto časť správy v priečinku Doručená pošta. Zadajte nasledujúci príkaz Pridať predmet:
  Predmet: Testovacia správa
  Stlačte dvakrát kláves Enter. Nedostanete odpoveď z tohto príkazu.

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Poznámka
  PoznámkaDva zadajte príkazy musia spĺňať požiadavku for Comments (RFC) 822 a 2822. 822 Príkazy a musí byť nasleduje prázdny riadok.
 8. Zadajte nasledujúci príkaz pridať text tela správy:
  Ide o testovaciu správu nebudete vidieť odpoveď od tohto príkazu.
 9. V nasledujúcom prázdnom riadku zadáte bodku (.) a potom stlačte kláves Enter. Dostanete nasledovnú odpoveď:
  250 OK
 10. Zatvorte pripojenia zadaním nasledujúceho príkazu:
  UKONČITE
  Dostanete nasledovnú odpoveď:
  221 closing connection
 11. Overiť, že príjemca prijal správu, že ste odoslali. Ak chybové hlásenia udalostí v denníku udalostí aplikácie, alebo ak máte problémy prijatia správy, Skontrolujte konfiguráciu alebo komunikácii hostiteľa.

Rozšírené testovanie

Okrem základných testovacích krokov, ktoré sú uvedené v tomto článku, môžete použiť doručení testovanie pošty v oboch smeroch. Túto metódu môžete použiť overiť, že SMTP server môžete prijímať prichádzajúce pripojenia a generovať doručení späť odosielateľovi na otestovanie odchádzajúce SMTP server.

Chcete požiadať o doručení skúšobnú správu, pozri Krok5 v sekcii "Základné testovanie" uistite sa, že poskytnuté informácie je platnú e-mailovú adresu, môžete dostávať potvrdenie o doručení. V Krok6 v sekcii "Základné testovanie", zadajte nasledujúci príkaz v relácie Telnet:
RCPT NA:User@site.domain.com oznámiť = úspech, zlyhanie

Vlastnosti

ID článku: 153119 - Posledná kontrola: 10. októbra 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.0 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Internet Information Services 6.0
Kľúčové slová: 
kbhowto kbmt KB153119 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 153119

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com