ACC: Ako nastaviť hodnotu QueryTimeout pre pripojenie ODBC

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 153756 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

DÔLE?ité: Tento článok obsahuje informácie o upravovaní databázy registry. Pred upravovaním databázy registry, by ste mali najprv vytvoriť záložnú kópiu súbory databázy Registry (System.dat a User.dat). Obe sú skryté súbory v Priečinok systému Windows.

Rozšírené: Vyžaduje expertné kódovanie, interoperability a viacerými používateľmi zručnosti.

Tento článok ukazuje ako nastaviť vlastnosť QueryTimeout pre dotazy spustiť proti zdrojov údajov ODBC.

DALSIE INFORMACIE

Ak používate Databáza ODBC, ako napríklad Microsoft SQL Server, tam môže byť meškanie z dôvodu dopravy alebo ťažké používanie siete servera ODBC. Skôr ako čaká neurčený čas, zadajte ako dlho čakať pred databázový nástroj Microsoft Jet vyrába chybu. Predvolené Nastavenie vlastnosti QueryTimeout je 60 sekúnd. Toto nastavenie nie je možné dlhé dosť umožniť niektoré dotazy plynúť proti zdrojov údajov ODBC. V tieto dve metódy preukázať ako zmeniť vlastnosť QueryTimeout.

Poznámka: Pri použití metódy 1 zmeniť vlastnosť QueryTimeout, hodnota nastavíte pre špecifické objektu QueryDef. Keď vytvoríte nový dotaz pomocou používateľského rozhrania v rámci Microsoft Access 97, QueryTimeout Vlastnosť predvolená hodnota 60.

Poznámka: Keď pomocou krokov obsiahnuté v rámci metódy 2 nastaviť Hodnota QueryTimeout do databázy registry, všetky nové a existujúce dotazu v rámci Microsoft Access budú naďalej zobraziť hodnotu 60 pre QueryTimeout majetku. Ak hodnota stanovená v rámci databázy registry je väčšia než hodnota definovaná v rámci jednotlivých dotazu programu Microsoft Access budú použite hodnotu v databáze registry zistiť, ako dlho čakať pred QueryTimeout vyskytuje.

Postup č. 1

Vytvoriť podprogram nastaviť vlastnosť.

Vytvoriť a spustiť tento podprogram pri otvorení databázy:
  Sub SetTimeout()
   Dim Mydb as Database
   Set Mydb=CurrentDB
   MYdb.QueryTimeout=120
 End Sub
				

Po nastavení tejto vlastnosti prepíše akékoľvek nastavenie databázy Registry systému Windows alebo Predvolená hodnota.

Poznámka: Ak máte nejaké problémy s vlastnosť QueryTimeout ste možno musieť inovovať na najnovšiu verziu nástroja Microsoft Jet Databázový mechanizmus pre vašu verziu programu Microsoft Access. Až potom, ak ste problémy s CurrentDB.QueryTimeout, môžete tiež skúsiť pomocou Databázového nástroja vyskytova (0)(0). Odporúča sa však, že máte aktuálne verzia databázový nástroj Microsoft Jet.

Informácie o tom, ako získať Microsoft Jet 3.51, nájdete nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:

172733 ACC97: Aktualizovaná verzia Microsoft Jet 3.5 k dispozícii na prevzatie

Príklad použitia databázového nástroja vyskytova


 Sub mytest()
   Dim mydb As Database
   Set mydb = DBEngine(0)(0)
   mydb.QueryTimeout = 120
   MsgBox mydb.QueryTimeout
 End Sub
				

Metóda 2

Nastavte vlastnosť v databáze Registry.

Upozornenie: Nesprávne pomocou editora databázy Registry môže spôsobiť vážne problémy môže vyžadovať preinštalovanie systému Windows. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť, že môžu byť vyriešené problémy vyplývajúce z nesprávneho použitia editora databázy Registry. Použite Editor databázy Registry na vlastné riziko.

Informácie o tom, ako upraviť databázu registry, zobrazenie meniace kľúče a Hodnoty online tému Pomocníka pre Editor databázy Registry (Regedit.exe). Poznámka aby ste si by vytvoriť záložnú kópiu súborov databázy registry (System.dat a User.dat) pred upravovaním databázy registry.

Pomocou programu Microsoft Access 97


 1. Prejdite na nasledujúci kľúč databázy Registry:
     HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Jet\3.5\Engines\ODBC
  						
 2. Vyberte QueryTimeout, kliknite na položku Upraviť a potom upraviť. Zmena DWORD hodnotu požadovaného nastavenia. Hodnota predstavuje počet sekúnd časového limitu.

Pomocou programu Microsoft Access verzie 7.0


 1. Vytvorte nasledovný kľúč databázy registry:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Access\7.0\Jet\3.0\Engines\ODBC
  						
 2. Kliknite na tlačidlo Upraviť a potom vyberte hodnotu DWORD. Pridajte QueryTimeout a nastavte časový limit na celé číslo. Táto hodnota bude predstavovať číslo sekúnd časového limitu.
Poznámka: Ak to zmeniť na databázy registry bol urobený, keď bol Microsoft Access spustený, musíte najskôr zavrieť, znovuotvorení Microsoft Access pred zmenou je uznané.

ODKAZY

Ďalšie informácie o zálohovaní systémovej databázy registry nájdete v nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:

135120 Nástroj Zálohovanie konfigurácie pre zálohovanie databázy Registry

Vlastnosti

ID článku: 153756 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Access 97 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbusage kbmt KB153756 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:153756
Upozornenie na neaktuálny obsah článku databázy KB
Tento článok obsahuje informácie o produktoch, pre ktoré spoločnosť Microsoft už neposkytuje technickú podporu. Z tohto dôvodu je tento článok publikovaný ako nezmenený a už nebude aktualizovaný.

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com