ACC: nasıl QueryTimeout değeri, ODBC bağlantıları için ayarlayın

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 153756 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterinin düzenlenmesi hakkında bilgi içermektedir. Kayıt defterini düzenlemeden önce kayıt defteri dosyaları (System.dat ve User.dat) yedek kopyasını önce yapmalısınız. Her ikisi de Windows klasöründe gizli dosyalardır.

Gelişmiş: Uzman kodlama, birlikte çalışabilirlik ve çok kullanıcılı becerileri gerektirir.

Bu makalede, ODBC veri kaynağına karşı çalıştırmak sorgularını QueryTimeout özelliğinin nasıl belirleneceği gösterilmektedir.

Daha fazla bilgi

Microsoft SQL Server gibi bir ODBC veritabanı kullandığınızda ağ trafiği veya ağır kullanımı nedeniyle ODBC sunucunusun gecikmeler olabilir. Sonsuza kadar beklemek yerine, ne kadar Microsoft Jet veritabanı alt yapısı hata üretir önce beklenecek belirtebilirsiniz. Varsayılan değer QueryTimeout özelliği ayarı 60 saniyedir. Bu ayarı bazı sorgularda, ODBC veri kaynaklarına karşı çalışmasına izin vermek yeterince uzun olmayabilir. Aşağıdaki iki yöntemden QueryTimeout özelliğini değiştirme gösterilmektedir.

Not: QueryTimeout özelliğini değiştirmek için yöntem 1'i kullanarak açtığınızda, değer belirli bir QueryDef nesnesi için ayarlanır. Microsoft Access 97 içinde kullanıcı arabirimi yoluyla yeni bir sorgu oluşturduğunuzda, QueryTimeout özelliği varsayılan 60 olarak ayarlanır.

Not: Kayıt defteri içinde QueryTimeout değeri ayarlamak için yöntem 2'içinde yer alan adımları kullanarak, herhangi bir yeni ve varolan sorgu Microsoft Access içinde 60 QueryTimeout özelliği değeri görüntülenmeye devam eder. Değeri kayıt defterine içinde ayrı bir sorgu içinde tanımlanan büyük ise, Microsoft Access bir QueryTimeout oluşmadan önce beklenecek süreyi belirlemek için kayıt defteri değeri kullanır.

Yöntem 1

Özelliği ayarlamak için alt yordam oluşturun.

Oluşturma ve veritabanınızın açtığınızda, aşağıdaki alt yordamı çalıştırmak:
  Sub SetTimeout()
   Dim Mydb as Database
   Set Mydb=CurrentDB
   MYdb.QueryTimeout=120
 End Sub
				

Bu özelliği ayarlandıktan sonra herhangi bir Windows kayıt defteri ayarı veya varsayılan değer geçersiz kılar.

Not: QueryTimeout özelliği herhangi bir sorun çıkıyorsa, Microsoft Access sürümü için Microsoft Jet Veritabanı Altyapısı'nın en son sürümüne yükseltmeniz gerekebilir. CurrentDB.QueryTimeout, sorunlarla karşılaşıyorsanız, o zamana kadar da DBEngine (0)(0). kullanarak çalışabilir Ancak, Microsoft Jet Veritabanı Altyapısı'nın geçerli sürümü olması önerilir.

Microsoft Jet 3. 51'i edinme hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:

172733Microsoft Jet 3.5 sürümü ACC97: Güncelleştirme yüklemek için kullanılabilir

Örnek DBEngine kullanma


 Sub mytest()
   Dim mydb As Database
   Set mydb = DBEngine(0)(0)
   mydb.QueryTimeout = 120
   MsgBox mydb.QueryTimeout
 End Sub
				

Yöntem 2

Özellik, kayıt defterinde ayarlayın.

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak, Windows'u yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterini düzenleme hakkında daha fazla bilgi için çevrimiçi Yardım konusunu değiştirme anahtarları ve değerleri Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ndeki (Regedit.exe) görüntüleyin. Kayıt defterini düzenlemeden önce kayıt defteri dosyaları (System.dat ve User.dat) yedek kopyasını yapın unutmayın.

Microsoft Access 97 kullanarak


 1. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarına gidin:
     HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Jet\3.5\Engines\ODBC
  						
 2. QueryTimeout seçin, Düzenle'yi tıklatın ve daha sonra değiştirebilirsiniz. DWORD değeri istenen ayarınızı değiştirin. Değer, zaman aşımı saniye sayısını temsil eder.

Microsoft Access sürüm 7.0 kullanma


 1. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını oluşturun:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Access\7.0\Jet\3.0\Engines\ODBC
  						
 2. Değiştir'i tıklatın ve sonra DWORD değerini seçin. QueryTimeout ekleyin ve zaman aşımı bir tamsayı değerine ayarlayın. Bu değer, zaman aşımı saniye sayısını temsil eder.
Not: Microsoft Access çalışırken, bu kayıt defteri değişikliği yapıldı, gerekir ilk kapatın sonra Microsoft Access, değişiklik tanınan önce yeniden açın.

Referanslar

Sistem kayıt defterini yedekleme hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:

135120Kayıt defterini yedeklemeniz için yapılandırma yedekleme aracı

Özellikler

Makale numarası: 153756 - Last Review: 19 Ocak 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Access 95 Standard Edition
 • Microsoft Access 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbusage KB153756 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:153756
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com