NTFS önyükleme kesimi üzerinde NTFS bölümleri kurtarma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 153973 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir sunucu veya iş istasyonuna bir birimde erişilemez olur veya Disk Yöneticisi "Bilinmeyen"'gösterir, bozuk veya hasar görmüş önyükleme kesiminin olabilir. Bu makalede, NTFS depolayan ve bu disk üzerindeki doğru konuma geri ikinci kopya nasıl bildirir.

Lütfen sorununuzla uygulamak bu bilgileri sırayla unutmayın, iki koşulları karşılanmalıdır:
 1. Dosya sistemi NTFS olması gerekir. FAT, şu anda önyükleme kesimi kopyasını saklamaz.
 2. Makinenizi NT sağlayabilmelisiniz.
Not: önyükleme yapamazsınız, NT veya <a1>Taşı</a1> sürücüye başka bir NT makine sonra da Knowledge Base makalesi izleyin:
121517: Bozuk NTFS önyükleme kesimi nasıl kurtarılır

Çözüm

Bu sorunu gidermek için biz yedekleme önyükleme kesimi kopyasını almak ve sabit diske yeniden doğru konumuna kopyalayın gerekir.

NT 3.5 x, ikinci mantıksal birim (birim Orta) ortasına kopya tutulur.

NT 4.0 ve Windows 2000'de farklı bir alma yöntemi gerektiren mantıksal birim (birim sonu) sonuna taşınmış. Gösterilen örnek disketi kullanarak (dskprobe.exe), NT V4.0 Resource Kit'teki ancak de NT V3.5x altında yüklü en uygun .dll dosyalarıyla çalışır. olacak birlikte gelen NT için yoklama.

NOT:

Kurtarma sırasında aşağıdaki yordamları sağlamak için <a0></a0>, bir kez, NTFS önyükleme kesimi ve kopyayı bir yol ve dosya adı geçerli, kesimi, Dosya menüsünden "Kaydet" seçerek görüntülerken bir dosyaya kaydetmek ve doğrulamadınız.

Birincil bölümler, Bootsectors kurtarma.


 1. Disk yoklama kullanarak, DRIVES, fiziksel sürücü seçin. PhysicalDriveX seçin; burada X diskin sıra =. Örneğin, disk kullan Yöneticisi'ne sıra disk söz konusu olduğunu. Sistemimi SCSI KIMLIKLERIN 1 içinde üç SCSI diskleri sahip, örneğin, 3 ve 5, Disk Yöneticisi bunları 0,1,2 sırasını gösterir. Disk SCSI KIMLIĞI # 3 kaldırırsanız, ayrıca, SCSI disk KIMLIĞI # 5 1 vb. diske yukarı taşıyın.
 2. Onarmak istediğiniz PhysicalDriveX üzerinde çift'i tıklatın. Aşağıdaki kutuda, salt okunur onay kutusunu temizleyin ve sonra Active ayarla düğmesine basın. Active tutamacını PhysicalDriveX için ayarlayın, sonra Tamam'ı seçin, sonra görürsünüz.
 3. KESIMLERI menüsünden okuma seçin ve 0 KESIMLERININ BAŞLANGıÇ ve 1 için sayı, sektörleri için oku tıklatın.
 4. Ana önyükleme kaydı (MBR konumunda), fiziksel diskin artık demektir. Bu, "Geçersiz bölüm tablosu...." okumanız gereken kaydırma 8B sağ el yan başında ASCII metni olarak doğrulayabilirsiniz. VIEW menüsünden "Bölüm tablosu" seçin. "Bölüm tablosu dizini" etiketli kutusundan, söz konusu bölümü seçin ve bu bölüm üzerinde <a1>çift</a1> seçeneğini tıklatın, kaydırma çubuğunu kullanın. Kutuya, alt sol köşesine göre sektörleri, gösterir (satırındaki Aşağıda sunulan), bu değeri not alın ve sekmeyi "GO" yanındaki kutuyu seçin....

  Kayıt GÖRELI KESIMI __________ değeri.
 5. Şimdi konumunuzu doğrulamak, böylece VIEW menüsünden "Bayt" seçin. Nasıl önyükleme kesimi bozuk bağlı olarak, üst sağ el köşe veya "... BIR disk okuma hatası oluştu", NTFS gibi bazı ASCII dizeleri tanımlamak 130 uzaklığı başlayarak deneyebilirsiniz. VIEW menüsünden "NTFS önyükleme kesimi" seçin. Bu görünümde, NT V3.5x, önyükleme kesimi yedek kopyasını şimdi olmalıdır NT V4.0 ya da "birim Orta" için "ses sonlandır" düğmesini seçin. "Eksik veri okuma" bildiren bir hata iletisi veya baytları inceleniyor sonra bu önyükleme kesimi yedek kopyasını değil belirler, böylece size, yedek kopyaya atlaması için gereken değerleri yanlış, birincil önyükleme kesimi bozuktu. Lütfen devam eksik ya da çok bozuksa, aksi halde 6. adıma geçin önyükleme kesimi nasıl gösteren bir sonraki bölümüne gidin.
 6. VIEW menüsünden bayt'ı seçin ve sonra da NTFS önyükleme kesimi olduğunu doğrulayın. Doğrulandı, FROM KESIMLERI menüsünü, sonra Yaz'ı seçin, iletişim kutusu doğru tanıtıcısı ve PhysicalDrive gösterir emin olun. Kutusunda, veri türü göreli sayısı, kesim yazmak için Başlangıç kesimi # 4 seçip düğmeyi Write alt adımında.
 7. KESIMLER menüsüne gidin ve 1 kesim sayısı tutarken # 4 adımdaki göre kesimi yazın, sonra da oku seçin. Buraya, verilerin yazıldığı lütfen doğrulayın.
 8. Disk yoklama kapatın ve sistemi yeniden önyükleyin.

Yedekleme önyükleme kesimi kurtarma, özgün kopyayı yoğun bozuk, yok veya kullanılabilir herhangi bir veri içermiyor.

Önyükleme kesimi eksik veya bozuk bilgiler, birincil önyükleme kesimi işaretçileri yanlış şekilde, genellikle kesimlerin sayısını yanlış, kurtarmak için aşağıdaki adımları kullanın.
 1. Disk yoklama kullanarak, DRIVES, fiziksel sürücü seçin. PhysicalDriveX seçin; burada X diskin sıra =. Örneğin, disk kullan Yöneticisi'ne sıra disk söz konusu olduğunu.
 2. Görüntülemek istediğiniz PhysicalDriveX üzerinde çift'i tıklatın. Aşağıdaki kutuda, salt okunur onay kutusunu temizleyin ve Active Ayarla düğmesini seçin. Active tutamacını PhysicalDriveX için ayarlayın, sonra Tamam'ı seçin, sonra görürsünüz.
 3. KESIMLERI menüsünden okuma seçin ve 0 KESIMLERININ BAŞLANGıÇ ve 1 için sayı, sektörleri için oku tıklatın.
 4. Artık, fiziksel diskin MBR demektir. Bu, "Geçersiz bölüm tablosu...." okumanız gereken kaydırma 8b sağ el yan başında ASCII metni olarak doğrulayabilirsiniz. VIEW menüsünden <a1>Görünüm</a1> bölüm tablosu seçin. Söz konusu olan doğru bölüm numarasını seçin.
 5. Biz iki gerekir değerler, toplam sektörleri, göreli bir kesimde. Lütfen önyükleme kesimi bulunan olması gereken yerde başlatıldığından bu yana göre kesimleri değerini not alın. Önyükleme kesimi yedek bir kopyasını bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki hesaplama gerçekleştirin:

  Toplam sektörleri kayıt: _________
  Kayda Göre sektörleri: _________

  ÖRNEK 1: İÇİN nt v4.0 BURADA YEDEKLEME KOPYADIR, BİRİMİN SONUNDA:

            Total Sectors --> 1062880
          + relative Sectors -->    32 +
                     ---------
                      1062912
          - Minus one sector -->    1 -
                     ---------
          Backup bootsector --> 1062911
  					
  Örnek 2: FOR NT V3.5x WHERE YEDEKLEME COPY ORTASıNDA BIRIMDIR:

            Total Sectors --> 1062880
            Divided by 2 -->  531440
          + relative Sectors -->    32 +
                     ---------
          Backup bootsector -->  531472
  					


 6. KESIMLER, okuma ve değer olarak, giriş Başlangıç kesimi adım # 5, kesimler 1 sayısı hesaplanır seçin. Seçim oku ve yedekleme bilgisayarınıza önyükleme kesimi konumda olması gerekir.
 7. VIEW menüsünden bayt'ı seçin ve sonra da NTFS önyükleme kesimi olduğunu doğrulayın. Bir kez doğrulandıktan KESIMLERI menüsünden Yaz'ı seçin, iletişim kutusu doğru tanıtıcısı ve PhysicalDrive gösterir emin olun. Kutusunda, veri türü göreli sayısı, kesim yazmak için Başlangıç kesimi # 5 ve Buttion Write seçin adımında.
 8. KESIMLER menüsüne gidin ve 1 kesim sayısı tutarken # 5. adımdaki göre kesimi yazın, sonra da oku seçin. Buraya, verilerin yazıldığı lütfen doğrulayın.
 9. Disk yoklama kapatın ve sistemi yeniden önyükleyin.

Genişletilmiş bölüm Bootsectors kurtarma:

 1. Disk yoklama kullanarak, DRIVES, fiziksel sürücü seçin. PhysicalDriveX seçin; burada X diskin sıra =. Örneğin, disk kullan Yöneticisi'ne sıra disk söz konusu olduğunu.
 2. Görüntülemek istediğiniz PhysicalDriveX üzerinde çift'i tıklatın. Aşağıdaki kutuda, salt okunur onay kutusunu temizleyin ve Active Ayarla düğmesini seçin. Active tutamacını PhysicalDriveX için ayarlayın, sonra Tamam'ı seçin, sonra görürsünüz.
 3. KESIMLERI menüsünden okuma seçin ve 0 KESIMLERININ BAŞLANGıÇ ve 1 için sayı, sektörleri için oku tıklatın.
 4. Artık, fiziksel diskin MBR demektir. Bu, "Geçersiz bölüm tablosu...." okumanız gereken kaydırma 8b sağ el yan başında ASCII metni olarak doğrulayabilirsiniz. VIEW menüsünden <a1>Görünüm</a1> bölüm tablosu seçin. VIEW, bir bölüm tablosu seçin.
 5. Bu görünümde, bölüm tablosu dizini) kutusunda, uzatılmış bölümünüzü içeren bölümünüzü seçin. Bir kez yapılması, sistem KIMLIĞI kutusu "Genişletilmiş" okumanız gerekir. Söz konusu bölüm dördüncü mantıksal sürücüyü genişletilmiş bölümde ise, sonraki bölüm düğmesinin 4 kez tıklatın. System KIMLIK kutusu şimdi "NTFS" okumanız gerekir
 6. Bu noktada, bölüm tablo dizini</a0> kutusunda, (çift) seçin bölümünüzü uzatılmış bölümünüzü içeriyor. Bir kez yapılması, sistem KIMLIĞI kutusu "Genişletilmiş" okumanız gerekir

  Genişletilmiş bölüm içinde onarmanız gereken bir mantıksal birim şimdi gidin. Birimdeki bozuk bölümdeki ikinci bir birim ise, "ileri bölümü" düğmesini iki kez tıklatın. Uzatılmış bölümde, sistem KIMLIĞI olan birimler arasında dolaştıkça alanı, her bölümün dosya sistemini göstermelidir.

  Onarmanız gereken bölümünü bulduğunuzda, geçerli kesimi (gelen başlık çubuğu, disk yoklama), göreli bir kesimini ve bu birimin toplam kesimleri kaydedin. Bu bilgiler, önyükleme kesimi yedek kopyasının konumunu hesaplamak için kullanılacak.

  Cari ________________________ kesim
  Göreli kesimi _______________________
  Toplam _________________________ kesim

  Bozuk birimin önyükleme kesimi için gitmek için Gönder düğmesini tıklatın. Başlık çubuğu bu kesiminden konumunu not alın.

  Kesimi ___________________________ önyükleme

  Doğru kesimi, görünümü Seç bayt Baktığınız olduğunu doğrulamak için menü. ASCII hata metni sağ el</a0> sütununda, kesimi yalnızca küçük bir bozukluk yoksa görmelisiniz. (Kesimi tamamen üzerine, bu güvencesi olmaz.)

  Bu nedenle, yedekleme önyükleme kesimi kopyalama yeri biliyoruz, bu konumu not alın.
         Current sector  __________
         Relative sectors __________
         Total Sectors   __________
  					
 7. Yedek kopyayı bulmak için <a0></a0>, üç değerleri, göreli sektörleri toplam sektörleri ve hangi # 6. adımda not ettiğiniz geçerli kesimi gerekir. Değerlerinizin kullanarak aşağıdaki hesaplamayı gerçekleştirin:

  ÖRNEK 1: YEDEK KOPYANIN BULUNDUĞU BİRİMİN SONUNDA nt v4.0 İÇİN:

               Current sector:  819200
               Total Sectors:  243680 +
                        ======
                       1062880
              Relative Sectors    32 +
                        ======
                       1062912
                Less one      1 -
                        ======
              Backup Bootsector 1062911
  					
  Örnek 2: FOR NT V3.5x WHERE YEDEKLEME COPY ORTASıNDA BIRIMDIR:

               Current sector:  819200
   + Total Sectors: 243680 divided by 2 :  121840 +
                        ======
                        941040
             + Relative Sectors    32 +
                        ======
              Backup Bootsector  941072
  					


 8. KESIMLER, okuma ve değer olarak, giriş Başlangıç kesimi Step # 7'de, kesimler 1 sayısı hesaplanan seçin. Seçim oku ve yedekleme bilgisayarınıza önyükleme kesimi konumda olması gerekir.
 9. VIEW menüsünden bayt'ı seçin ve sonra da NTFS önyükleme kesimi olduğunu doğrulayın. ASCII hata metni sağ el sütununda görmelisiniz. Bu kesimi geçerli önyükleme kesiminin görünmüyor, devam etmeyin. Üzerinde işlem başlatmak ve <a1>o</a1> önyükleme kesimi yedek kopyayı içeren doğru kesimi bulun.

  Önyükleme kesimi yedek kopyasını olduğunu doğruladıktan sonra özgün önyükleme kesiminin 6. adımda belirlenen konuma bu kesimi yazın. Sektörleri menüsünden Yaz'ı seçin. Iletişim kutusunda doğru tanıtıcısı ve PhysicalDrive gösterir emin olun. Başlangıç kesimi</a0> kutusunda, özgün önyükleme kesimi konumunu girin. "Write" tıklatın bu bilgileri diske yazılamıyor.
 10. KESIMLER menüsüne gidin ve oku seçin. Başlangıç kesiminde, kesimi için yedek kopyayı 1 kesim sayısı tutarken yazdığınız yazın. Okuma seçin ve verileri yazıldı doğrulayın.
 11. Disk yoklama kapatın ve sistemi yeniden önyükleyin.
Norton Diskedit, Microsoft'tan bağımsız bir satıcı Symantec Corporation tarafından üretilmiştir; garanti, örtük veya başka bir biçimde, bu ürünün performansı veya güvenilirliği konusunda.

Özellikler

Makale numarası: 153973 - Last Review: 21 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbother KB153973 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:153973

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com