Java, JavaScript ve JScript açıklamaları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 154585 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Java, JavaScript ve JScript hakkında kısa açıklamalar sağlar. Java hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft web sitesine bakın:
http://www.microsoft.com/mscorp/java
JScript ve JavaScript hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft web sitesine bakın:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/72bd815a (vs.71) .aspx

Daha fazla bilgi

Java

Java Sun tarafından geliştirilen bir nesne yönelimli programlama dilidir Microsystems. Bir platformdan bağımsız, çok iş parçacıklı programlama Java olduğu Programlar ve uygulamalar oluşturmak için tasarlanmış ortamı Internet ve intranet.

Microsoft, Microsoft Internet Explorer için Java desteği ile sağlar Microsoft çalışan Java programlarına destekler Java uygulaması Internet Explorer.

JavaScript

JavaScript Netscape Communications tarafından geliştirilmiş bir kodlama dilidir Geliştirme istemci ve sunucu Internet uygulamaları için tasarlanmıştır. Netscape Navigator Web sayfalarına katıştırılmış JavaScript yorumlamak için tasarlanmıştır. JavaScript, Java dilini Sun Microsystems'in'ın bağımsızdır.

JScript

Microsoft JScript Netscape'nın JavaScript açık uygulamasıdır. JScript etkin oluşturmak için tasarlanmış yüksek performanslı bir komut dosyası dili olan World Wide Web için çevrimiçi içerik. Bağlamak geliştiricilerin JScript sağlar ve nesneleri Web sayfalarındaki ActiveX dahil olmak üzere, çeşitli otomatikleştirmek denetimleri ve Java programları. Microsoft Internet Explorer için tasarlanmıştır Web sayfalarına katıştırılmış JScript yorumlar.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft performansı veya güvenilirliği, bu ürünlerin ilgili açık veya örtük hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 154585 - Last Review: 18 Şubat 2013 Pazartesi - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kb3rdparty kbusage kbmt KB154585 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 154585
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com