Riešenie problémov s udalosť ID 9, udalosť ID 11 a chybové hlásenia event ID 15

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 154690 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Verzia tohto článku pre systém Microsoft Windows XP je dostupná pod číslom 314093.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje riešenie problémov s udalosť ID 9, udalosti ID 11 alebo udalosť ID 15 chybové hlásenia. Nasledujúcich hlásení ID udalostí môže byť prihlásený systémového denníka (použite Zobrazovač udalostí zobrazenie denníka), hoci zdroj môže byť ľubovoľný názov radiča (napríklad, Atdisk, Atapi alebo Sparrow).

Hlásenie 1
Identifikácia: 9
Zdroj: aic78xx
Popis: Zariadenie, \Device\ScsiPort0, neodpovedal do časový.
Message 2
Identifikácia: 11
Zdroj: aic78xx
Popis: Ovládač zistil chybu radič na Device\ScsiPort0.
Správa 3
Identifikácia: 15
Zdroj: [scsi ovládač miniportu]
Popis: Zariadenie, \Device\ScsiPort1, ešte nie je pripravená pre prístup.
Identifikácia 15 udáva, že zariadenie nie je pripravené. To môže byť výsledkom SCSI host adapter konfiguračných problémov alebo iné problémy. Informujte sa u výrobcu pre aktualizovaný firmvér, ovládače alebo známych problémov. To by mohlo naznačovať nefunkčná zariadenie. Táto chyba sa vyskytuje na úrovni zariadenia.

Takmer vo všetkých prípadoch sú sú tieto správy zverejnené Hardware problémy s buď kontrolór alebo väčšou pravdepodobnosťou zariadenie, ktoré je pripojené na dispečerovi. Hardvérové problémy môžu byť spojené s chudobných kabeláž, nesprávne ukončenie alebo prenosová rýchlosť nastavenia, líný alebo pomalé zariadenie reakcie vzdať zbernici SCSI chybné zariadenie, alebo vo veľmi zriedkavých prípadoch, špatně písomného ovládač.

DALSIE INFORMACIE

Nižšie sú niektoré tipy na riešenie problémov pomôcť diagnostikovať a určiť problém:
 • Prečítajte si radič SCSI technické príručky výrobcu určiť požiadavky na ukončenie. Mnoho moderných SCSI radiče vyžadovať aktívne koncovky (aspoň jedno zo zariadení na autobus musí poskytnúť ukončenie výkonu). Riadne ukončenie zahŕňa oba Terminátor (Rezistor) a zariadenie, ktoré dodáva signál na autobus pre ukončenie výkonu. SCSI-2 štandard špecifikuje, že radič (iniciátor) musí napájanie ukončenie. Preto akýkoľvek radič nároky SCSI-2 kompatibilné pravdepodobne napájanie ukončenie, ale mali by ste skontrolovať, ak si nie ste istí. Tiež, veľa zariadení, najmä disky, dať možnosť ustanoviť ukončenie výkonu; Ak máte jumper na jednotke, ktorá číta Trmpwr, by mali umožniť tejto sveter.
 • Ak sú pripojené interné a externé zariadenia SCSI, uistite sa, že skončí posledné zariadenie na každú reťaz SCSI, a že sprostredkovateľ zariadenia nie sú.
 • Ak iba jednu reťaz SCSI sa používa (buď všetky vnútorné alebo vonkajšie), zabezpečiť posledného zariadenia SCSI reťazca je ukončené a radič SCSI, sám sa ukončuje. Je to obvykle nastavenie systému BIOS.
 • Skontrolujte voľné alebo zlá kvalita SCSI kabeláž. Ak máte dlhý reťazec káblov s zmiešané vnútorných a vonkajších kabeláž, môžete spustiť riziko ponižujúce signálu. Hoci špecifikáciu SCSI môže špecifikovať na dlhé vzdialenosti, špecifikácia predpokladá, kabeláž, ktorá umožňuje žiadne úniku alebo rušenie a realita je vo všeobecnosti kratšej vzdialenosti. Kedykoľvek máte 6-noha alebo dlhšie vonkajšie káble, by ich nahradiť v 3-peších káble.
 • Poznámka keď hlásenia udalostí sú zaúčtované a pokúsiť sa zistiť, či je zhoduje s určitých letových poriadkoch spracovania (napr. záloh) alebo ťažkých spracovanie disku. To vám pomôže zistiť, aké zariadenie môže byť príčinou chyby.

  Poznámka: Z dôvodu, že disky majú tendenciu mať tieto typy problémov podľa ťažkých stres je často pomalý mikroprocesorov. V viacúlohového spracovania prostredia, spracovateľ nesmie byť dostatočne rýchlo, aby spracovať všetky príkazy I/O, že príde takmer súčasne.
 • Nastavenie rýchlosti prenosu spomaliť, ak časové limity sú spojené s páskovými jednotkami - pomocou 5MBS rýchlosť prenosu obyčajne lieči časové limity.
 • Zjednodušiť SCSI/IDE reťazec odstránením zariadenia alebo premiestnite predmetná pomôcka inému prevádzkovateľovi. Ak problém vyplýva zariadenie, mali by ste ju nahradiť.
 • Skontrolujte revízia SCSI radič BIOS a pomôcky firmvéru revízie. Obráťte sa na výrobcu pre najnovšie revízie. Zobraziť okno Kontrola číslo modelu a revízia Firmware spodu pre postup, ako to urobiť.
 • Kontrola verzie ovládačov zariadenia SCSI. SCSI ovládač nachádza v adresári %Systemroot%\System32\Drivers. Pozrite sa na verziu vlastnosti súboru a skontrolujte, či má výrobca SCSI novšiu verziu.
 • Odstráňte ostatné radiče, ktoré môžu vytvárať autobus tvrdenie problémy.
 • Nízkoúrovňové formátovanie vykonávané radič SCSI môže vyriešiť tieto hlásenia udalostí.
 • Pomocou rôznych výrobcovi alebo modeli akýkoľvek podozrivý hardvéru.

Kontrola modelu číslo a firmware revízia

Číslo modelu zariadenia a firmvér revízie sú v systéme Windows registry. Chcete skontrolovať modelu číslo a firmware revízia, postupujte podľa krokov nižšie.

Dôležité upozornenie Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Ak databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Preto dávajte pozor a postupujte presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je vhodné pred úpravou databázu Registry zálohovať. To vám umožní obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry nájdete v nasledujúcom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy Registry v systéme Windows
 1. Spustite program Regedt32.exe.
 2. Vyhľadajte a kliknite na nasledovný kľúč databázy registry, kde x líši podľa číslo zariadenia:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Hardware\Devicemap\Scsi\ScsiPortx\ScsiBusx\ TargetIdx\LogicalUnitIdx
 3. Pozrite sa na hodnotu identifikátora REG_SZ vidieť číslo modelu a hodnoty revízie firmvéru. Napríklad nasledovné hodnoty, hodnota revízie firmvéru je 0510:
  SEAGATE ST32430N 0510
 4. Zaznamenajte všetky čísla modelov zariadenie a revízie firmvéru a skontrolovať s výrobcom pre ktorékoľvek zo známych problémov.
Poznámka: Pre systém Windows 2000 a Windows Server 2003, môžete zobraziť model a firmware revízie hardvéru podľa nasledovného umiestnenia databázy registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum
Ďalšie informácie o riešení problémov s tieto udalosti, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
259237Identifikácia udalosti 9, 11 a 15 na klaster serverov

Vlastnosti

ID článku: 154690 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Kľúčové slová: 
kbhardware kbmt KB154690 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:154690

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com