Černé obrazovky při spuštění

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 155053
Microsoft Windows XP verzi tohoto článku naleznete 314503.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po restartování je Microsoft Windows x 86 systému počítače, počítač zastaví se obrazovka prázdná a černé ihned po zapnutí samočinného testu (POST) je dokončena.

Příčina

Je poškozený hlavní spouštěcí záznam (MBR), tabulky oddílů, spouštěcí sektor nebo soubor NTLDR.

Řešení

 1. Vytvořte spouštěcí disketu systému Microsoft Windows pro spuštění počítače. Pro Další informace naleznete v následujícím článku Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  119467 Jak vytvořit spouštěcí disketu pro oddíl FAT nebo NTFS
  Spustíte-li počítač bez chyb, je poškození omezeno hlavní spouštěcí záznam (MBR), spouštěcí sektor nebo soubor NTLDR. Po spuštění systému Windows okamžitě zálohujte data hodnoty. Použití disku Správce a ověřte, zda jsou oddíly na spouštěcí jednotce správnou velikost. Pokud jsou oddíly neplatný, nejlepším řešením je znovu vytvořit tyto oddíly a přeformátovat ovlivněné jednotek, pak data obnovte z poslední záložní pásky. Pokud systém nelze spustit v systému Windows spouštěcí disketu, bude s největší pravděpodobností mají k přeinstalaci systému Windows a obnovení z pásky.
 2. Spusťte nejnovější antivirový software ověřit žádné viry. Založené na systému MS-DOS antivirový software je dostatečná pro tento účel i v případě, je-li systém souborů NTFS. Programy založené na systému MS-DOS virů lze spustit z Spouštěcí disketu systému MS-DOS.
 3. Zajistěte že hlavní spouštěcí záznam (MBR) je platné. Spuštění z viry Verze 5.0 nebo novější spouštěcí disketu systému MS-DOS s FDISK na něj. Spustit následující příkaz:
  PŘÍKAZ FDISK/MBR
  UPOZORNĚNÍPokud je počítač nakažený virem, pomocí příkaz FDISK/MBR přepínač může znemožnit můžete spustit počítač. Před příkaz FDISK/MBR pomocí příkazu byste měli být jisti, že váš počítač není nakažen virem.

  Před provedením tohoto kroku, viz následující znalosti společnosti Microsoft Základní článek:
  166454 Poradce při potížích s problémy se spuštěním systému Windows NT pomocí příkaz FDISK/MBR
 4. Je-li primárním spouštěcím oddílem alokační tabulky souboru (FAT) oddíl, spuštění z disku systému MS-DOS, provedení příkazu SYS C: tak, aby jednotka spouštěcí, MS-DOS a poté proveďte krok 5 nahradit Spouštěcí sektor systému Windows.
 5. Systém Windows spustit Instalační program a zvolte možnost opravit. Zvolte Zkontrolujte spouštěcí sektor a spouštěcí prostředí obnovit možnosti. Pokud poškozený spouštěcí sektor na spouštěcí jednotce a to ji opravit.
 6. Pokud se systém stále nespustí správně, použijte Attrib.exe nebo Správce souborů, odeberte atributy souborů z umístěn soubor NTLDR v kořenové složce systémového oddílu. Zkopírujte nový soubor NTLDR z adresáře I386 systému Windows CD-ROM nahradit stávající jeden.
 7. Pokud používáte systém Windows a je systémový oddíl NTFS, máte fragmentovaných MFT, které brání ve spuštění systému.Další informace získáte klepnutím na tlačítko Aktualizace spouštěcího sektoru pod článku znalostní báze, článek o aktualizaci spouštěcí sektor znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  228734 Systém Windows NT nelze spustit s vysoce fragmentovaných MFT

Vlastnosti

ID článku: 155053 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 4.0
Klíčová slova: 
kbusage kbmt KB155053 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:155053

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com