Obrazovka čierna na Boot

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 155053
Verzia tohto článku pre systém Microsoft Windows XP je dostupná pod číslom 314503.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Ak reštartujete systém Microsoft Windows x 86-založené počítača, počítač zastávky prázdna, čiernej obrazovky ihneď po power on self test s (POST) je dokončené.

PRICINA

Hlavný zavádzací záznam (MBR), tabuliek oblastí, zavádzacieho sektora alebo súboru NTLDR je poškodený.

RIESENIE

 1. Vytvorte zavádzaciu disketu systému Microsoft Windows na spustenie počítača. Pre Ďalšie informácie, prečítajte si nasledujúci článok v Microsoft Knowledge Base:
  119467 Ako vytvoriť spúšťaciu disketu pre oblasť FAT alebo NTFS
  Ak môžete spustiť počítač bez chyby, škoda je obmedzená hlavný zavádzací záznam (MBR), zavádzacieho sektora alebo súboru NTLDR. Po je systém Windows spustený, okamžite zálohujte všetky údaje hodnoty. Použitie disku Správcu, aby overili, že oblastí zavádzacej jednotky sú správnu veľkosť. Ak sú neplatné priečky, najlepším riešením je znova vytvoriť tieto oblasti a preformátovať postihnutých jednotky, potom obnoviť údaje z najnovších späť do pásky. Ak systém nie je možné spustiť z Windows boot disk, budete s najväčšou pravdepodobnosťou musieť preinštalovať systém Windows a obnoviť z pásky.
 2. Spustiť najnovšie antivírusového softvéru overiť, žiaden vírus je prítomný. MS-DOS-založené virus software je dostatočné na tento účel, aj keď je systém súborov NTFS. MS-DOS-založené vírus programy možno spustiť z Zavádzacia disketa systému MS-DOS.
 3. Zabezpečiť hlavným zavádzacím záznamom (MBR) je platný. Boot z vírus-zdarma Systém MS-DOS verzia 5.0 alebo novšia zavádzací disk s FDISK na to. Spustiť nasledujúci príkaz:
  FDISK/MBR
  UPOZORNENIE: Ak je počítač infikovaný vírusom, pomocou príkazu FDISK/MBR prepínač môže zabrániť budete môcť spustiť počítač. Pred pomocou príkazu FDISK/MBR príkazu, mali by ste byť istí, že váš počítač nie je infikovaný vírusom.

  Pred vykonaním tohto kroku, pozri tieto znalosti Microsoft Základná článok:
  166454 Pomocou príkazu FDISK/MBR pri riešení problémov zavádzania systému Windows NT
 4. Ak sa na hlavnej zavádzacej oblasti je tabuľky umiestnenia súborov (FAT) oblasť, boot z disketu systému MS-DOS, vykonať príkaz SYS C: urobiť jednotka MS-DOS zavádzacích, a potom vykonajte krok 5 nahradiť Windows boot sektora.
 5. Spustiť Windows Setup a výberom možnosti Repair. Vyberte Skontrolovať zavádzací sektor a obnoviť spúšťacie prostredie možnosti. Ak zavádzací sektor na boot disk poškodený, to by malo opraviť.
 6. Ak systém stále nedarí boot správne, použite Attrib.exe alebo Správca súborov odstrániť atribúty súboru z súbor NTLDR nachádza v koreňovom adresári systémovej oblasti. Kopírovať nový súbor NTLDR z i386 adresár systému Windows CD-ROM nahradiť súčasný jeden.
 7. Ak používate systém Windows a systémovú oblasť NTFS, môže mať fragmentované MFT, ktoré zabráni Natiahnutie systému.Ďalšie informácie získate kliknutím na číslo článku o aktualizácii nižšie zavádzací sektor zobrazte článok o aktualizácii zavádzací sektor v databáze Microsoft Knowledge Base:
  228734 Windows NT s veľmi fragmentované MFT spustiť

Vlastnosti

ID článku: 155053 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbusage kbmt KB155053 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:155053

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com