OSR2 Önceki işletim sistemi önyüklenmesini kilitleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 155364 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Başlatıldıktan sonra önceki işletim sisteminizi ("Windows 95 Başlatılıyor" iletisini gördüğünüzde, F4 tuşlarına basarak veya önceki bir işletim sistemi başlangıç menüsünden seçerek), yanıt, bilgisayar vermiyor (Kilitleniyor) bilgisayar yeniden başlatıldığında önceki işletim sistemi oturumunun çıktığınızda.

Neden

Bu sorun, Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2) oluşur. Windows 95 OSR2, yalnızca yeni bilgisayarlara önceden yüklenmiş için tasarlanmıştır ve önceki bir işletim sisteminden Windows 95'olarak yeniden önyükleme yapamazsınız.

Çözüm

<a1>Önyükleme</a1> Windows 95 OSR2 bilgisayarda etkinleştirmek için yeniden önyükleme sürücüsü Windows 95 OSR2 Acil Durum Önyükleme disketi önyüklenebilir yapılması gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Acil Durum Önyükleme disketi A sürücüsüne yerleştirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
  2. Komut istemine aşağıdaki satırı yazın:
    sys c:
  3. Önyükleme disketi çıkarın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Daha fazla bilgi

Yeni sabit disklerinde OSR2 önceden yüklenmiş için başlangıç menüsünde önceki işletim sistemi başlatma seçeneği yoktur. Sabit diski biçimlendirmek, MS-DOS ve Windows 95 OSR2'ı yükleyin ve sonra önceki işletim sistemi önyüklemek, bu makalede açıklanan sorunu yaşıyorsunuz. Önceki bir işletim sistemi önyükleme OSR2 desteklenmez.

Sabit diski için herhangi bir nedenle yeniden biçimlendirmeniz gerekirse, Acil Durum Önyükleme disketi kullanın.

Özellikler

Makale numarası: 155364 - Last Review: 1 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbenv KB155364 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:155364

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com