XADM: Toplu alma/verme hakkında SSS

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 155414 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Exchange Administrator programı, posta kutuları, özel alıcılar ve dağıtım listelerini (DL) almak ve vermek için yeteneğine sahiptir. Bu makalede, en sık Kabarık toplu alma ve verme ile ilgili sorunları kapsar.

Daha fazla bilgi

Posta kutusu veri verme, tüm veri alanları vermez
Varsayılan olarak, Microsoft Exchange Administrator programının tüm posta kutusu, özel alıcı veya DL ile ilişkili veri alanlarını vermez. Varsayılan olarak verilir, belirli bir alan gerekiyorsa, iki şekilde kullanılabilir yöntemleri şunlardır:
 1. Vermek istediğiniz başlıkları içeren bir üstbilgi dosyası oluşturun. Bunu aşağıdaki iki yolla yapabilirsiniz:

  1. Vermek istediğiniz veri alan adlarını bir dosya oluşturmak için Microsoft Exchange Resource Kit'te Header.exe programı kullanın.
  2. El ile bir dosyayı vermek istediğiniz verileri alanlarla oluşturulur.


  Tüm veri alan adları ile bir üstbilgi dosyası oluşturmak yerine bir nesneyle ilişkilendirilmiş veri alanlarının tümünü vermek için kullanılabilir örnek üstbilgi dosyaları Microsoft Exchange Server CD-ROM'u 4.0 Support\Samples\Csvs dizinindeki kullanın. Posta kutuları, özel alıcılar ve DL. ilgili .csv dosyaya CD'sinden sabit diske kopyala üstbilgi dosyalarını içeren dosyanın salt okunur özniteliğini kaldırmak ve daha sonra Microsoft Exchange Administrator programını CD-ROM'DAN kopyaladığınız dosyasını belirtmek, Dışa Aktar komutunu çalıştırın alt dizinler de vardır. Export komutu, belirtilen dosya üstbilgilerini okur ve öznitelikleri verecektir.
 2. Tüm veri alan adları ile bir üstbilgi dosyası oluşturmak yerine bir nesneyle ilişkilendirilmiş veri alanlarının tümünü vermek için kullanılabilir örnek üstbilgi dosyaları Microsoft Exchange Server CD-ROM'u 4.0 Support\Samples\Csvs dizinindeki kullanın. Posta kutuları, özel alıcılar ve DL. ilgili .csv dosyaya CD'sinden sabit diske kopyala üstbilgi dosyalarını içeren dosyanın salt okunur özniteliğini kaldırmak ve daha sonra Microsoft Exchange Administrator programını CD-ROM'DAN kopyaladığınız dosyasını belirtmek, Dışa Aktar komutunu çalıştırın alt dizinler de vardır. Export komutu, belirtilen dosya üstbilgilerini okur ve öznitelikleri verecektir.
BULK ımport kullanarak özniteliklerini değiştirme
Toplu alma programı, posta kutuları, özel alıcılar ve DL ilişkili özniteliklerini değiştirmek için kullanabilirsiniz. Öznitelik değerini değiştirmek için <a0></a0>, varolan verileri bir .csv dosyasına vermek, veri dosyasındaki özniteliklerin değeri değiştirin ve dosyayı alın. Var olan tüm nesneleri yeni değerlerle değiştirilecek.
Özel öznitelik değeri değiştirme
Her posta kutusu özel alıcı ve DL 10 özel yönetici özel verileri belirtmek için kullanabileceğiniz öznitelikleri vardır. Bu özel öznitelikleri, dizin Al programı kullanarak da değiştirilebilir. "Özel öznitelik 1" ile"olarak adlandırılan, 10 özel öznitelikleri olan özel özniteliğini 10".

Posta kutuları için belirli bir özel özniteliğinin değeri değiştirmek için <a0></a0>, (özel özniteliği 1 için) aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Header.exe gerekli alanları bir üstbilgi dosyası (Cust.csv) oluşturmak için kullanın. Özel öznitelik 1 eklenmelidir.
 2. Microsoft Exchange Administrator programı, 1. adımda oluşturduğunuz üstbilgi dosyasını belirtmek Dizin Ver komutunu çalıştırın. Bu verilerle üstbilgi dosyası dolduracaktır.
 3. Microsoft Excel gibi bir elektronik tablo kullanarak değiştirilmiş üstbilgi dosyasını düzenleyin. Özel öznitelik 1 sütunundaki değerleri değiştirin.
 4. Microsoft Exchange Administrator programı, adım 3'te düzeltilmiş üstbilgi dosyası belirten Dizin Al komutunu çalıştırın. Bu özel öznitelik 1 alanı için 2 numaralı adımda verildi tüm nesneleri değiştirir.
Hata alma verileri özel öznitelikleri
Bir özel öznitelik veri aldığınızda, aşağıdaki hata alınır:
Özel öznitelik 1 özniteliği bilinmiyor
Özel öznitelik 1 yeniden adlandırılmışsa, bu hata alınması.

Özel öznitelik adlarını şu anda nelerdir belirlemek için şu adımları izleyin:
 1. Microsoft Exchange Administrator programında, yapılandırma) kapsayıcısını çift tıklatın.
 2. DS site yapılandırması) nesnesinin özelliklerini alın.
 3. Özel öznitelikleri sayfayı seçin.
 4. Özel öznitelik adlarının görüntülenmesi gerekir. Adları, bu sayfada da adlandırılabilir.
Nasıl yapılır: veri öznitelikleri BULK ımport kullanarak temizleyin.
Lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalelerine bakın:

152854 XADM: veri kaldırmak için Bulk ımport kullanma

152727 XADM: posta kutusu değer boş bir değer almak Değiştir Won't
Posta kutusu bilgilerini verme ikincil e-posta adresleri vermez
Varsayılan olarak, ikincil e-posta (proxy) adresleri verilir. Bu adresler verme hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine başvurun:

153028 XADM: nasıl yapılır: (ikincil) birden çok e-posta adresi ver
Birden çok e-posta adresi alma
Aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesi, birden fazla e-posta adresi, posta kutusu ile ilişkilendirmek anlatılmaktadır:

148339 XADM: nasıl yapılır: birden çok SMTP adresi al
Verme, özel alıcılar verilir.
Aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesi neden verme yalnızca üstbilgi alanları içeren, olası bir neden açıklanmaktadır:

147854 XADM: özel alıcıları DIR verme yalnızca üstbilgileri CSV oluşturur.
Alma/verme bir toplu iş modunda çalıştırma
Dizine alma/verme komut satırından çalıştırın ve bu nedenle, bir toplu iş işleminin bir parçası çalıştırılabilir. Alma/verme komut satırından çalıştırma hakkında daha fazla bilgi için lütfen <a1>Sayfalar</a1> 479 487 Microsoft Exchange Administrator's Guide ' na başvurun.
Kullanılacak ayırıcı belirleme hakkında
Lütfen aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine başvurun:

152472 XADM: nasıl yapılır: sekme ya da alan ayırıcı .csv dosyası belirtin.
ExportObject giriş seçenekleri dosyasında çalışmıyor
Aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesi ExportObject ayarlama hakkında daha fazla bilgi sağlar:

152300 XADM: ExportObject yalnızca komut satırı verme seçenekleri dosyasındaki
Komut satırı alma programı'nı kullanarak bir tüm GAL verme
Aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesi, Dizin Ver Microsoft Exchange Administrator programını kullanarak genel liste adres (GAL), komut satırında yerine anlatılmaktadır:

149447 XADM: the GAL, bir dizin verme işlemi nasıl kullanılır
Microsoft Excel'deki Exchange DL verilerini içeren bir .csv dosyaları açmayla sorunu
Microsoft Excel, hücre başına 255 karakter sınırı vardır. DL verilerini içeren bir .csv dosyası açtığınızda, the DL üyelerini içeren Members alan uzunluğu 255 karakterden daha büyük çok olasıdır. Microsoft Excel'in veriyi değiştirmek için kullanıyorsanız .csv dosyası, herhangi bir alanı 255 karakterden uzun dosyayı kaydettiğinizde fazlalıklar atılacak. Bu veriler, Microsoft Exchange sistemine Directory içe aktarma yoluyla geri alındığında bu sorunlara neden olabilecek komut. Büyük DL üyeleri verileri verildiğinde yoktu özgün üye olacaktır olanaklıdır. Bu DL için posta gönderme hatası üretecektir olasıdır.
Alt kapsayıcılar verme
Microsoft Exchange Administrator programını etkileşimli olarak Dizin Ver komutunu kullandığınızda, Dizin Ver iletişim kutusunda bir <a0>alt kapsayıcıları içer</a0> onay kutusu vardır. Bu onay kutusunu ayarlı ise, seçili kapsayıcının alt kapsayıcılar verilir.

Komut satırından dizin ver program çalıştırdığınızda, dışa aktarma seçenekleri dosyasında ayarlanması gereken bir ayarı vardır:
   [Export]
   Subcontainers=Yes
					
"Işlem nesnesi açılamadı"
Bir .csv dosyasından veri aldığınızda olay günlüğünde aşağıdaki hata alınması:
Olay KIMLIĞI: 291
Kaynak: MSExchangeDSImp
Tür: hata
Kategori: yok
Açıklama:
"Okunamıyor işlem nesnesi TestUser alma satır üstbilgi satırı olarak aynı sayıda alan içerdiğinden gerekir. 10 beklenmiyordu, 8 bulunamadı."
Gibi hata iletisi, .csv dosyasında sağlanan veriler tamamlanmadı, bu hata oluşturulur gösterir. Dosyasının üstbilgisinde belirtilen 10 alan varsa, alanları boş olsa bile diğer bir deyişle, her kayıt dosyasındaki 10 veri alanları olması gerekir. Bu sorun, bir .csv dosyasına satırında virgül eksik, kolayca oluşabilir. Bu sorun, Microsoft Excel'in verileri sınırlayıcısı içeriyor (Bu durumda, virgüller) görüntülemek için Microsoft Excel'de verileri görüntüleyerek algılamak mümkün olmayabilir. Not Defteri gibi bir metin düzenleyicisi kullanarak .csv dosyasını güncelleştirmeniz gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 155414 - Last Review: 28 Ekim 2006 Cumartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.0 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbusage KB155414 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:155414
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com