Chybová zpráva: Mini.cab je chybějící nebo poškození

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 155689 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Když komprimujete jednotky pomocí programu DriveSpace nebo DriveSpace 3, můžete obdržet jednu z následujících chybových zpráv po 25 procent operace:
MINI.CAB soubor je poškozen nebo chybí. Zkopírujte soubor z disku systému Windows (nebo plus!) Instalační disk do adresáře Windows\system a akci opakujte.

IDENTIFIKAČNÍ číslo: DRVSPACE331

Systém Windows nemůže vytvořit C:\FAILSAFE\FAILSAFE.DRV\W31SPACE.EXE souboru. Zřejmě není dostatek volného místa na jednotce C, kořenového adresáře jednotky C může být plný nebo disk je pravděpodobně chráněn proti zápisu.

IDENTIFIKAČNÍ číslo: DRVSPACE125
Některá z těchto chybových zpráv je následován následující chybová zpráva:
Systém Windows pravděpodobně nebude tento úlohu znovu spustit, pokud je k přerušení. Pravděpodobně bude nutné co 1,5 MB volného místa pro pokračování.

IDENTIFIKAČNÍ číslo: DRVSPACE311

Příčina

Tyto chybové zprávy může dojít v případě, že používáte systém IBM AntiVirus for Windows 95 s některých funkcích antivirové ochrany povolena.

Řešení

Spuštění programu IBM AntiVirus a zakázat následující možnosti v systému Clona (umístěné pod položkou nabídky instalace):
  • Upozornit, pokud dochází k virová aktivity
  • Zkontrolujte soubory při otevření
Poznámka: Obě možnosti musí být zakázáno k dokončení operace komprese.

Další informace

Pokud jsou povolena dvě výše uvedených možností, IBM AntiVirus také má vliv na vaši možnost vytvořit spouštěcí disketu z panelu Přidat nebo odebrat programy v Ovládacích panelech a mohou způsobit potíže s některé samorozbalující instalační programy. Dojde-li tyto potíže, můžete obdržet následující chybovou zprávu:
Problém kopírování souboru
Vyskytly se potíže při kopírování souboru. Klepnutím na tlačítko OK akci opakujte kopírování souboru. Pokud se znovu zobrazí tato zpráva, ukončete instalační program a potom spusťte instalaci znovu."
Tyto potíže vyřešíte pomocí pokynů v části "Řešení" tohoto článku.

Produkt třetích stran popisované v tomto článku vyrábí společnost dodavatelem nezávislým na společnosti Microsoft; neposkytujeme žádné záruky, předpokládané nebo jiné wise týkající se výkon nebo spolehlivost tohoto produktu.

Vlastnosti

ID článku: 155689 - Poslední aktualizace: 9. února 2014 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Plus! 95 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB155689 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:155689

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com