Predvolená brána pre počítače pripojené na viaceré podsiete

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 157025 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. V Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Počítač pripojený na viaceré podsiete je ten, ktorý má viaceré sieťové rozhrania. Pre počítače používajúce TCP/IP posielajú, tieto rozhrania môžu byť samostatné sieťové rozhranie karty (NIC) alebo viaceré adresy IP na jeden NIC. Tento článok sa zaoberá Odporúčaná metóda konfigurácia predvolenej brány na viaceré podsiete počítače.

DALSIE INFORMACIE

Vo vlastnostiach TCP/IP každého z výrobkov uvedených vyššie máte možnosť nakonfigurovať predvolenú bránu pre každý NIC alebo viaceré predvolené brán pre rovnaké NIC. Každý NIC, ktorá má predvolenú bránu pridá 0.0.0.0 trasy (predvolené smerovanie) do tabuľky smerovaní.

V oboch prípadoch smerovacej tabuľky protokolu TCP/IP bude mať viac predvolených smerovaní uvedené (Ak chcete zobraziť smerovaciu tabuľku, zadajte "ROUTE PRINT" z príkazu Príkazový riadok). Najpravdepodobnejšie použiť smerovanie je predvolená brána pre primárne NIC, ktorý je viazaný na protokolu TCP/IP, ale to nie je vždy prípad. Ak Protokol TCP (Transmission Control) relácie na aktívne predvolené časový limit uplynul brány, TCP môžete prepnúť na ďalšiu predvolenú bránu. Táto sa môže predstavovať problém v závislosti od konfigurácie siete.

Neodporúča sa nachádza viacero adaptérov nakonfigurovaný na rovnakých sieť (dokonca môže vytvoriť ďalšie režijné náklady). Ďalšie informácie o TCP/IP správanie pri viacero adaptérov sú konfigurované v rovnakej sieti, prosím pozri článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
175767 Očakávané správania viacero adaptérov na rovnakej sieti
Ak sú obidve NICs rovnakej súvislé sieti, nemal by problém tak dlho, ako predvolených brán, sú platné. Avšak, ak sú NICs nakonfigurovaný na neprepojené siete alebo sietí, ktoré sú fyzicky oddelené a nemôžete komunikovať s ostatnými, nebude schopný komunikovať s cieľovou hosť spoľahlivo.

Bežné používanie viacero predvolených brán je konfigurácia záložnú bránu v prípade zlyhania primárne brány (smerovača). Túto zálohu Brána používajú brány a sa spúšťa iba s TCP alebo orientovaný na pripojenie prevádzky. Utility ako PING nemôže vynútiť Predvolená brána prejsť, pretože tieto nástroje použiť User Datagram Protocol (UDP) a Internet Control Message Protocol (ICMP).

Ďalšie informácie, prečítajte si nasledujúce články v Microsoft Knowledge Base:
128978 Detekciu nefunkčných brán pre protokol TCP/IP pre systém Windows NT
171564 TCP/IP mŕtvy Gateway detekcie algoritmus aktualizované pre systém Windows NT
Iba jedna predvolená brána by mal byť konfigurovaný na ľubovoľnom počítači pripojený na viaceré podsiete. Predvolená brána je globálnej konfigurácie pre server nie nastavenie ktoré sa musia stanoviť pre každý sie ový adaptér. Server už vedomí všetkých sieťach je priamo pripojená k a pridá smerovanie pre každý siete, pre ktoré má adresu protokolu TCP/IP.

Predvolená brána sa používa len pre prenos, ktorý potrebuje ísť na sieti pre ktoré server nemá žiadne trasy. Existuje iba jedna predvolená brána aktívne pre počítač v čase. By ste mali vo všeobecnosti konfigurovať predvolenú bránu najkomplexnejšie siete a nechajte prázdne pole na strane druhej adaptér. Avšak ak sa chybám, vybrať jeden z po:

 • Ak viacero smerovačov sú dostupné v tej istej podsieti, nakonfigurovanie jedného (alebo viac) predvolených brán na rovnakej sieťovom adaptéri. To vám umožní vedieť, ktorý z nich je skutočne primárne. Opustiť všetky iné adaptéry' Predvolená brána konfigurácia prázdne. -alebo-

 • Ak sú adaptéry v počítači viaceré podsiete na neprepojené siete (podsietí, ktoré nie sú pripojené pomocou smerovača), konfigurovať jeden (alebo viac) predvolené brány na rovnakej sieťovom adaptéri a použite statické trasy pre vzdialenej siete, ktoré sa dosiahnu prostredníctvom sieťový adaptér s č predvolenú bránu. -alebo-

 • Použite Routing Information Protocol (RIP) poslucháča umožnením silent RIP vysielanie dostupné predvolené trasách s jedinečné nákladmi a V Preferovaný predvolená brána môže byť jeden inzerovanej s najnižšími náklady. Ďalšie informácie, prečítajte si nasledujúci článok v Microsoft Knowledge Base:
  169161 Databázy Registry parametre protokolu RIP pre IP Version 1
  -alebo-
 • Najjednoduchší spôsob, ako kontrolovať objednávanie predvolených brán, je pridanie len jednu predvolenú bránu prostredníctvom vlastnostiach TCP/IP v ovládacom prvku Panel a pridajte všetky dodatočné brány pomocou nástroja príkazového riadka Route.exe. poskytnutím jedinečné náklady pre každú bránu, poradie brán je možné ľahko určiť.

Vlastnosti

ID článku: 157025 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows for Workgroups 3.11
 • Microsoft TCP/IP for Windows for Workgroups 3.11
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbinfo kbnetwork kbmt KB157025 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:157025

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com