Bir güvenlik duvarı üzerinden NetMeeting bağlantıları ağımdaki nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 158623 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Microsoft NetMeeting ınternet'e bağlanmak için bir Güvenlik Duvarı'nı kullandığınızda, ınternet üzerinden bağlantı kurmak için nasıl kullanılacağı açıklanır.

Daha fazla bilgi

ınternet üzerinden bağlantı kurmak için NetMeeting'i kullandığınız zaman, NetMeeting diğer toplantı katılımcılarıyla iletişim kurmak için birkaç IP bağlantı noktalarını kullanır. ınternet'e bağlanmak için bir Güvenlik Duvarı'nı kullanıyorsanız, güvenlik duvarı NetMeeting tarafından kullanılan bağlantı noktalarını bloke edilmemiş olacak şekilde yapılandırılmalıdır.

NetMeeting aşağıdaki ınternet iletişim kuralı (IP) bağlantı noktalarını kullanır:
  Port   Purpose
  -------------------------------------
  389    Internet Locator Server [Transmission Control Protocol (TCP)]
  522    User Location Server (TCP)
  1503   T.120 (TCP)
  1720   H.323 call setup (TCP)
  1731   Audio call control (TCP)
  Dynamic  H.323 call control (TCP)
  Dynamic  H.323 streaming [Realtime Transport Protocol (RTP) over User Datagram Protocol (UDP)]
				
bir güvenlik duvarında giden NetMeeting bağlantıları kurmak için <a0></a0>, güvenlik duvarı aşağıdakileri yapmak için yapılandırılmış olması gerekir:
 • Birincil TCP bağlantıları 522, 389, trafik için 1503, 1720 ve 1731 numaralı bağlantı noktalarına geçirir.
 • Ikincil bir UDP bağlantı dinamik olarak atanan bağlantı noktalarını (1024-65535) geçirir.
Not: bazı güvenlik duvarları TCP geçirmeden yeteneğine sahip bağlantı noktalarını belirli bağlantı noktaları, ancak öğeler, ikincil UDP bağlantıları üzerinden dinamik olarak geçirilmesi yetersiz bağlantılarda atanmış. Bu güvenlik duvarları yoluyla NetMeeting bağlantıları oluşturduğunuzda, NetMeeting ses özelliklerini kullanmak erişemiyor.

Buna ek olarak, bazı güvenlik duvarları TCP geçirmeden yeteneğine sahiptir bağlantılarda, belirli bağlantı noktalarını ve ikincil dinamik olarak atanan bağlantı noktaları, UDP bağlantı ancak rastgele sayıda iç IP adreslerini virtualizing yeteneği olmayan veya dinamik şekilde yapma yeteneğine sahip değildir. Güvenlik duvarlarında Bu, güvenlik duvarının dışındaki bilgisayarlar için güvenlik duvarı içindeki bilgisayarlardan NetMeeting bağlantıları kurmak için ve, NetMeeting ses özelliklerini kullanmak için, ancak, güvenlik duvarı içindeki bilgisayarlara güvenlik duvarının dışındaki bir bilgisayardan bağlantısı kuramadı.

H.323 çağrı Kurulumu iletişim kuralı (1720 numaralı bağlantı noktası) üzerinden kullanmak için TCP bağlantı noktası, H.323 arama denetimi iletişim kuralı tarafından dinamik olarak görüşür. Ayrıca, hem ses arama denetimi iletişim kuralı (1731 bağlantı noktası) üzerinden ve H.323 çağrı Kurulumu iletişim kuralı (1720 numaralı bağlantı noktası) üzerinden dinamik olarak gerçek zamanlı iletişim kuralı (RTP) adlı bir iletişim kuralı, akış H.323 tarafından kullanılacak Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) bağlantı noktalarını paylaşır. NetMeeting'de, ses ve video akışı için güvenlik duvarının her iki tarafında iki bağlantı noktalarını belirler. Bu dinamik olarak belirlenen bağlantı noktalarını dinamik olarak atanan tüm bağlantı noktaları olarak rasgele seçilir.

NetMeeting'in Dizin Hizmetleri, ya da 522 389 veya bağlantı noktası, türüne bağlı olarak, kullandığınız sunucusunun bağlantı gerektirir. Internet Konum Belirleyicisi Hafif Dizin destekleyen sunucuları (ILSs) iletişim kuralı (LDAP) için NetMeeting 2.0 erişmek veya daha sonra bağlantı noktası 389 gerektirir. Kullanıcı, <a1>Bağlantı</a1> 522 NetMeeting 1.0 için geliştirilen konum Servers (ULSs) gerektirir.

Özellikler

Makale numarası: 158623 - Last Review: 19 Ocak 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft NetMeeting 2.11
 • Microsoft NetMeeting 2.1 Standard Edition
 • Microsoft NetMeeting 2.11
 • Microsoft NetMeeting 2.1 Standard Edition
 • Microsoft NetMeeting 3.01 Standard Edition
 • Microsoft NetMeeting 2.11
 • Microsoft NetMeeting 2.1 Standard Edition
 • Microsoft NetMeeting 2.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
 • Microsoft NetMeeting 3.01 Standard Edition
 • Microsoft NetMeeting 3.01 Standard Edition
 • Microsoft NetMeeting 3.01 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB158623 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:158623

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com