Ako používať Windiff.exe Utility

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 159214 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Súhrn

Tento článok popisuje, ako používať Windiff.exe utility, nástroj, ktorý graficky porovná obsah dvoch súborov ASCII alebo obsah dvoch zložiek, ktoré obsahujú súbory ASCII, skontrolujte, či sú rovnaké. Počet bajtov súboru a dátum vytvorenia nie sú spoľahlivé indikácie.

Niekedy sa môže objaviť nezvyčajné program správanie a môžu podozrenie, že súbor je poškodený, alebo môžu podozrenie, že dva súbory rovnaký počet bajtov ale rôzne dátumy. Preto chcete, aby sa ubezpečil, že oni sú rovnaké. Ak súbor je podozrivý, typické riešenie je prekopírovať z známych dobré súborov. Tento roztok môže vyriešiť problém, ale to vám bráni vedieť, či pôvodný súbor bol poškodený. To môže byť dôležité zistiť to, ako poškodenie súboru môžete uviesť základný problém siete alebo systému.

Ďalšie informácie

V systéme Microsoft Windows 2000 alebo novšej, Windiff.exe je do pôvodného disku CD-ROM do priečinka Support\Tools. Ak chcete nainštalovať nástroje technickej podpory, spustite Setup.exe z priečinka Support\Tools. Windiff.exe je tiež v súbore Support.cab. Support.cab je súčasťou každej služby balenie.

Pre Ďalšie informácie o tom, ako nainštalovať nástroje technickej podpory systému Windows 2000 kliknite na nasledovné číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Base:
301423AKO: Nainštalovať nástroje technickej podpory systému Windows 2000 na počítač so systémom Windows 2000 Server


V systéme Microsoft Windows NT Windiff.exe je zahrnuté v systéme Windows NT 4.0 Resource Kit. Na stiahnutie Windows NT 4.0 Podpora nástrojov Resource Kit, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://technet.Microsoft.com/en-us/library/cc767868.aspx
Windiff.exe utility graficky znázorňuje rozdiely medzi textových súborov ASCII, ktoré určíte, alebo rozdiel medzi priečinkami ktoré obsahujú textových súborov ASCII a je obzvlášť užitočné pri porovnávaní program zdrojový kód. Môžete použiť Windiff.exe porovnávať celé podpriečinok stromov. Na displej zobrazuje buď súhrn porovnanie stavu Zoznam súborov (náčrt režim) alebo podrobné line-o-line porovnanie súborov (rozšírené režim).

Na porovnanie dvoch súborov pomocou Windiff.exe, postupujte nasledovne:
  1. Štart Windiff.exe.
  2. Na Súbor ponuky, kliknite na tlačidlo Porovnať Súbory.
  3. V Vyberte prvý súbor dialógové okno, Vyhľadajte a potom kliknite na názov prvého súboru v porovnaní, a kliknite na tlačidlo Otvorené.
  4. V Vyberte druhý súbor dialógové okno, Vyhľadajte a potom kliknite na názov druhého súboru na porovnanie, a kliknite na tlačidlo Otvorené.

    Informácie v pravej časti okna označuje, či je súbor rozdiel.
  5. Ak chcete zobraziť skutočný súbor rozdiely, kliknite na prvý riadok vo výsledkoch Windiff.exe výstup, a potom na Rozšíriťponuky, kliknite na tlačidlo Len v ľavom súbore, Správny súbor iba, alebo Obidva súbory.

    Farebne výsledky ukazujú, čo rozdiely v súboroch sú.
Ak chcete porovnať dve zložky pomocou Windiff.exe, postupujte nasledovne:
  1. Štart Windiff.exe.
  2. Na Súbor ponuky, kliknite na tlačidlo Porovnať Adresáre.
  3. V Výber adresára dialógové okno, typu názvy dvoch zložiek, ktoré chcete porovnať Dir1 aDir2 boxy. Ak chcete zahrnúť podpriečinky, kliknite na tlačidlo vybrať na Vrátane podadresárov začiarkavacie políčko.

    Informácie na pravej table označuje rozdiely medzi dve zložky.
  4. Zobraziť rozdiely skutočného súboru, kliknite na riadok, ktorý chcete vo výsledkoch Windiff.exe výstup a potom naRozšíriť ponuky, kliknite na tlačidlo Len v ľavom súbore,Správny súbor iba alebo Obidva súbory.

    Na farebne výsledky naznačujú, aké sú rozdiely v súboroch.
Windiff.exe môžete spustiť aj z príkazového riadka. Pre informácie o tom, ako to urobiť, alebo ďalšie informácie o používaní Windiff.exe, nájdete v súbore Pomocníka Windiff.exe (Windiff.hlp).

Tam sú iné pomôcky, ktoré sú k dispozícii okrem Windiff.exe slúžiaca na Porovnať miestnych ASCII a binárne súbory, alebo porovnať lokálny súbor otázne súboru na vzdialenom mieste.

Porovnať dva súbory alebo skupiny súbory v miestnej lokality, môžete použiť Fc.exe a Comp.exe porovnať súbor príkazy. Oba príkazy sa spúšťajú z príkazového riadka.

Môžete použiť FC.exe porovnať dva ASCII alebo binárne súbory na báze riadok-po-riadku. Ponúka niekoľko možností príkazového riadka. Napríklad použiť fc /b príkaz Porovnať dve binárne súbory. Pre kompletný zoznam možnosti, zadajte FC /? v príkazovom riadku.

Môžete použiť Comp.exe porovnať ASCII a binárny súbory a porovnať skupiny súborov dvoch rôznych zložiek. Napríklad, ak chcete porovnať všetky súbory .dll v jednej zložke všetky súbory .dll v rovnakom priečinku na inom počítači, zadajte nasledujúce príkazového riadka:
comp C:\Winnt\System32\*.dll \\DifferentComputerName\C$\Winnt\System32\*.dll
Porovnať lokálny súbor vzdialených súborov, môžete použiť nástroj ako komprimačný nástroj Pkzip.exe. Chcete tak urobiť, použite Pkzip.exe zip súbor v miestnych a vzdialených miestach. Pretože zipovanie veľký súbor môže nejaký čas trvať, je to rýchlejšie použitie PKZIP-e0 (bez kompresie) možnosť. Po ste zips súbory, použite PKZIP - v príkaz preskúmať cyklickú redundantnú kontrolu (CRC32) hodnoty pre súbory .zip. Ak CRC32 hodnoty sú rovnaké pre diaľkové a miestne stránky, súbory sú rovnaké.

Poznámka Ak používate Pkzip.exe zip súboru pred odoslaním súboru vzdialené miesto, pretože vložené CRC32, dostanete chybové hlásenie počas procesu rozbaľte Ak súbor je poškodený pri preprave. Ak prijmete č chybové hlásenie, súbor bola dopravená bez poškodenia.

Ďalšie informácie o tom, ako používať Windiff.exe porovnanie súborov databázy registry, kliknite na tlačidlo nasledujúci číslo článku čím zobrazíte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
171780Použitie nástroja WinDiff na porovnanie súborov databázy Registry

Produkty tretích strán, ktorých tento článok pojednáva sú vyrobené spoločnosťami, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft neposkytuje žiadne záruka, implikovaných alebo inak, týkajúce sa výkonnosť alebo spoľahlivosť Tieto produkty.

Vlastnosti

ID článku: 159214 - Posledná kontrola: 7. júna 2013 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
Kľúčové slová: 
kbhowto kbmt KB159214 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 159214

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com