ACC: Microsoft Access boş kalma süresi sırasında % 100 CPU kullanımı gösterir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 160819 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Orta: temel makro, kodlama ve birlikte çalışabilirlik becerileri gerektirir.

Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

CPU kullanımını izlemek için Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98 ve Microsoft Windows Millennium Edition (Me) Sistem Monitörü'nü veya performans izleyicisi'nde, Microsoft Windows NT ve Microsoft Windows 2000'ı kullandığınızda, Microsoft Access boş olduğunu görünmesine rağmen yüzde 100 CPU kaynaklarını kullanmak için Microsoft Access bildirdi.

Neden

Boşta kalma süre içinde Microsoft Access için klavye ve fare etkinliği denetlemek için ileti sırası sürekli olarak yoklar.

Durum

Bu davranış, Microsoft Access 2000'de oluşmaz.

Daha fazla bilgi

Microsoft Access ilk olarak Microsoft Windows 3.x sağlayan yardımlaşan çoklu görev ortamında çalışacak biçimde tasarlanmıştır. Microsoft Access'e yerleşik boşta işlem kodu, Microsoft Access, bu kullanıcı tuş vuruşları arasında duraklatır gibi Faaliyetsizlik nedeni, kısa süreler sırasında arka plan görevlerini işleme başlamıyor emin olmak için tasarlanmıştır. Windows 95, Windows 98, Windows Millennium Edition, Windows NT ve Windows 2000'in preemptive çoklu görev ortamında, kısa bir süre boşta kalma süresi sırasında yüzde 100 CPU kaynaklarını kullanmak, Microsoft Access bu boşta işlem kodu neden olur.

Not Windows 95 32-bit Windows for preemptive çok görevli kullanan uygulamalar ve geriye doğru uyumluluk için <a0>16-bit Windows uygulamaları'nı (Windows 3.x için yazılan uygulamalar için) için kullandığı yardımlaşan çok görevli.

Microsoft Access, ileti kuyrukları için boşta kalma süresinin ilk olarak 30 saniye etkinliği için yoklar. Bu süre boyunca, performans izleyicisi, Microsoft Access, CPU kaynaklarının yüzde 100 kullanıyor bildirir.

Not Microsoft Access, yalnızca boş olan CPU kaynaklarını kullanır. Bilgisayarınızda çalıştırılmaya hazır başka işlemler varsa, bunları çalışır. Bu, ileti kuyrukları yoklar gibi Microsoft Access diğer uygulamaların performansını azaltamaz.

Davranışı Yeniden Oluşturma Adımları

  1. Microsoft Windows 2000'de, Görev Yöneticisi'ni başlatın ve sonra da Performans sekmesini tıklatın.
  2. Not Defteri'ni başlatın.
  3. Access'i başlatın ve bir olmayan ekranı kaplamış pencerede çalıştığından emin olun.
  4. Northwind.mdb örnek veritabanını açın.
  5. Shippers tabloyu açın ve yeni bir en az bir kayıt girin.
  6. Not defteri için geçiş yapın.
CPU Kullanım Geçmişi dikkat edin. Access, odağı kaybettiğinde zaman ilk 20 ile 30 saniye için bir yüzde 100 işlemci depodaki olmalıdır.

Özellikler

Makale numarası: 160819 - Last Review: 19 Ocak 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Access 2.0 Standard Edition
  • Microsoft Access 95 Standard Edition
  • Microsoft Access 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb KB160819 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:160819
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com