Windows NT 4.0 altında modem sorunlarını giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 161516 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, tanılamanıza ve Çevirmeli ağ (DUN) ile Windows NT 4.0 modeminizi kullanarak arama başlatamadığınızda sorunları gidermenize yardımcı olacak yordamlar açıklanır.

Daha fazla bilgi

Bilgisayarınızı bir modem yükleme

Modeminiz Windows NT 4.0 Donanım Uyumluluk Listesi'nde (HCL) veya Windows NT tarafından algılanmaz değilse, yüklemek için aşağıdaki yordamlardan birini kullanın:
 • Bir .inf dosyası, Windows NT 4.0 için tasarlanmış modem üreticisinden edinin. Windows NT 4. 0'da modemi yüklemek için üreticinin yönergelerini izleyin. Bu yordamla ilgili Yardım için modem üreticisine başvurun.
 • Modeminizin .inf dosyası için Windows 95, Windows NT altında bu dosyayı kullanmak mümkün olabilir. Modem Denetim Masası yoluyla eklerken, modemler, etiketli kutuyu "Modemimi algılama; verme onu listeden seçeceğim." "Disketi var" seçeneğini seçin ve Windows 95 .inf dosyasını içeren disketi yerleştirin. Tüm Windows 95 .inf dosyalarını, Windows NT 4. 0'düzgün çalışacağını unutmayın.
 • Modeminiz, standart modem olarak aşağıdaki adımları kullanarak yükleyin:
  1. Denetim Masası'ndaki modemler'i çift tıklatın. Yeni Modem Yükleme sihirbazını yüklü bir modemi önce otomatik olarak başlar. Sihirbaz otomatik olarak başlatılmazsa, modem daha önceden yüklü olan ve Sihirbazı başlatmak için Ekle'yi.
  2. Etiketli kutuyu "Modemimi algılama; verme, bir listeden seçeceğim" ve sonra Next'i (ileri) tıklatın.
  3. Üreticiler kutusuna standart modem türleri'ni tıklatın. Modeller) kutusunda, modeminizin hızına karşılık gelen bir modeli tıklatın ve sonra Yeni Modem Yükleme Sihirbazı'ndaki yönergeleri izleyin.

Bilgisayarınızı COM Port(s) doğrulayın.

Modemin bağlı olduğu COM bağlantı noktasını listelenip listelenmediğini görmek için Denetim Masası'nda bağlantı noktaları simgesini çift tıklatarak Windows NT, COM port(s) tanıdığını doğrulayın. Bu, Windows NT COM bağlantı noktasını tanır.

COM bağlantı noktasını, Denetim Masası bağlantı noktaları uygulaması tanınmıyorsa, büyük olasılıkla bir donanım sorunu veya var. bir yapılandırma sorunu Sorunu gidermek için aşağıdaki adımları kullanın.

Dış modemler
 1. COM bağlantı noktasını ana karttaki veya bir seri kartı tarafından sağlanan, bilgisayarın BIOS (the CMOS olarak da bilinir) kurulumunda bağlantı noktasını devre dışı bırakılmaz dikkat edin. BIOS kurulumunda seçeneklerini yapılandırma hakkında bilgi edinmek, bilgisayarınızın belgelerine bakın.
 2. Başka bir bağdaştırıcı veya modemin bağlı olduğu için COM bağlantı noktası, aynı Base g/Ç adresini veya IRQ için yapılandırılan aygıtlar emin olun.
 3. Seri bağlantı noktası bozuk olmadığından emin olun. Modem ve diğer seri aygıtları bir COM bağlantı noktası ancak iş başarısız diğer COM bağlantı noktaları ve yukarıdaki iki adımı doğrulayıncaya, seri bağlantı noktası bozuk olabilir.
 4. Seri kablo yeni bir standart seri kablo kullanarak bozuk olmadığını doğrulayın.
Iç modemler
 1. COM bağlantı noktası iç modem tanımlıysa, modem üzerinde Atlatıcıları doğru yapılandırıldığından emin olun. Iç modemler hemen her zaman bir atlatıcı modemi belirli bir COM bağlantı noktasını yapılandıran bağdaştırıcısında sahip olacaktır. Base g/Ç adresi ve IRQ modem tarafından kullanılacak ayarlamanıza izin atlatıcı olabilir ya da var olabilir.
 2. Modemi anakart veya seri bir kartın (fiziksel bağlantı noktası) bir COM bağlantı noktasına atanmış bir COM bağlantı noktası numarası için yapılandırılırsa, gerekir modemi farklı bir COM bağlantı noktasını kullanacak şekilde ayarlamak veya BIOS ayarının iç modem olarak aynı numarayla COM bağlantı noktasını devre dışı bırakmak için kullanın. Örneğin, iç modem hem de fiziksel COM bağlantı noktasını COM1'e ayarlarsanız, iç modemi farklı, kullanılmayan bir COM bağlantı noktasına ayarlamalısınız veya BIOS kurulumunda fiziksel COM1 bağlantı noktasını devre dışı bırakılmalıdır.
 3. Diğer bağdaştırıcılar veya aynı Base g/Ç adresini veya iç modem olarak IRQ için yapılandırılan aygıtlar emin olun. Bir iç modemin COM3 bir IRQ (veya kesme) 5'i kullanarak, genellikle iyi bir seçimdir. Ancak, bilgisayarınızda ses kartı, birçok ses kartları, kesme kullandığından, 5'ten farklı bir IRQ seçin gerekebilir.
 4. Denetim Masası'ndaki <a1>bağlantı noktaları</a1> bileşeninde IRQ ayarlarını ve g/Ç adresleri doğru olduğundan emin olun. G/Ç veya IRQ çakışma hataları için Olay Görüntüleyicisi ile sistem günlüğünü denetleyin.

  Olanaklıysa, standart aşağıdaki COM bağlantı kullanılsın:
       SERIAL 1  COM1: I/O Address = 3F8h  IRQ = 4
       SERIAL 2  COM2: I/O Address = 2F8h  IRQ = 3
       SERIAL 3  COM3: I/O Address = 3E8h, IRQ = 4
       SERIAL 4  COM4: I/O Address = 2E8h, IRQ = 3
  						
 5. Iç modem desteği eklemek için Denetim Masası bağlantı noktaları uygulamasını yeni bir bağlantı noktası eklemek zorunda DEĞIL. NTDETECT iç modem ve COM bağlantı noktasını kullanacak biçimde yapılandırılmış olduğunu algılar. Yinelenen bir bağlantı noktasını Ekle düğmesini Denetim Masası bağlantı noktaları uygulamasını kullanarak eklenmişse, yinelenen bağlantı noktasını kaldırmak için Sil düğmesini kullanın.
 6. Iç modem bozuk olmadığından emin olun. Ayrıca, genellikle satıcıyla için modeminizin, flash'a yükseltme olup olmadığını görmek için modeminizin denetlemek için iyi bir fikirdir.

HyperTerminal ile ilgili sorunları giderme

Windows NT, modeminizi algılar ve programı HyperTerminal kullanarak arama yapmadan doğrulayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Not: HyperTerminal'ı kullanmayı denemeden önce uzaktan erişim sunucusu hizmeti çalışır durumda olduğunu doğrulayın. Denetim Masası'ndaki <a2>Services</a2> simgesini çift tıklatın ve Uzaktan erişim sunucusu yanındaki <a2>Durum</a2> sütununu boş olduğunu doğrulayın. "Başlatıldı" görüntüleniyorsa, devam etmeden önce uzaktan erişim sunucusu hizmeti devre dışı bırakmak için Durdur düğmesini tıklatın.
 1. Başlat'ı tıklatın, Programlar'a, Donatılar'ın üzerine gelin, için HyperTerminal'ı işaretleyin ve HyperTerminal'ı tıklatın.
 2. Yeni Bağlantı Sihirbazı görüntülendiğinde, iptal'i tıklatın.
 3. Dosya menüsünde Özellikler'i tıklatın ve sonra da bağlanırken kullanılacak listesinde seçmek için sınamak istediğiniz modemi tıklatın.
 4. Yapılandır'ı tıklatın, Modeminiz doğru bağlantı noktasını kullanın ve Tamam'ı tıklatın ayarlandığını doğrulayın.
 5. "AT" (tırnak işaretleri olmadan), HyperTerminal penceresinde yazın ve ENTER tuşuna basın.
 6. "AT" (tırnak işaretleri olmadan) görüntüleniyorsa, HyperTerminal penceresinde yazarken bunu yazın ve ENTER tuşuna bastıktan sonra "Tamam" (tırnak işaretleri olmadan) görüntülenir, HyperTerminal modem düzgün olarak tanır. Yazarken veya ENTER tuşuna bastıktan sonra "Tamam" görüntülenmez, "AT" görüntülenmiyorsa, modeminiz Windows NT'DE düzgün olarak yüklendiğini doğrulamak için bu makaledeki önceki adımlar gözden geçirin.
 7. Modeminiz HyperTerminal kullanarak arama yapmadan doğrulayın. Dosya menüsünde Yeni Bağlantı'yı tıklatın ve sonra da ekranınızdaki yönergeleri izleyin.
 8. Çevir'i tıklatın. Modemin hoparlörünü etkinleştirilmişse, Çevir sesi ve modemin telefon numarasını çevirme sesi duymak.
Ek bilgi için lütfen aşağıdaki article(s) olarak Microsoft Knowledge Base'de bakın:
131868 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: Windows NT 3.51 PCMCIA modem sorunlarını giderme

150808 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: Unimodem modemler için uzaktaki erişim desteği devre dışı bırakılıyor.

Özellikler

Makale numarası: 161516 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfaq kbhardware KB161516 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:161516

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com