Sunucu-tarafı ayarlama ile farklı bir uzantı içerir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 161562 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Tüm kullanıcıların Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) sürüm 6.0 yükseltmenizi öneririz Microsoft Windows Server 2003 üzerinde çalışan. IIS 6.0, Web altyapı güvenliği önemli ölçüde artırır. IIS güvenliği ile ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterinin düzenlenmesi hakkında bilgi içermektedir. Kayıt defterini düzenlemeden önce, sorun oluşması durumunda nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için "Kayıt geri yüklemek" Yardım konusu Regedit.exe veya Regedt32.exe, "Kayıt defteri anahtarı geri yüklemek" Yardım konusu görüntüleyin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Kullanmanız gerekirse, Microsoft ınternet ınformation Server (.stm dosyaları) tarafından belirtilen varsayılan dışında bir uzantı ile sunucu tarafı eklemeleri, kayıt defterini düzenleyerek uzantısı için yeni bir mıme türü eklemek gerekir.

Daha fazla bilgi

Not: tüm ınternet hizmetlerini durdurup yeniden kayıt defterinde değişiklikler yaptıktan sonra ınternet hizmetlerini yeniden başlatmak unutmayın.

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgi için, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ndeki (Regedit.exe) "Anahtarları ve Değerleri Değiştirmek " veya Regedt32.exe dosyasındaki "Kayıt Defterine Bilgi Eklemek veya Bilgileri Silmek " ve "Kayıt Defteri verilerini Düzenlemek" adlı Yardım konularına bakın. Düzenlemeden önce kayıt defterini yedeklemeniz gerektiğiniz unutmayın.

Aşağıdaki adımları gerçekleştirin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Aşağıdaki alt anahtara gidin:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\InetInfo\ Parameters\MimeMap
 3. Düzenle'yi seçin ve Değer Ekle'yi tıklatın. Değer adı için yeni bir mıme türü uzantısını gösterir. .Shtml mime türünün bir örneğidir metin/html, shtml,, h: REG_SZ
 4. Tamam'ı tıklatın. Dize gereklidir.
 5. Tamam'ı tıklatın.
Uzantının eklendikten sonra sunucu tarafında bulunanlar uzantısı kayıt defteri girdisini değiştirmek gerekir.
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Aşağıdaki alt anahtara gidin:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W3Svc\Parameters
 3. Sağ bölmede, ServerSideIncludesExtension dize değerini düzenlemek için çift tıklatın. Oluşturduğunuz yeni mime eşlemesi için aynı olması gereken geçerli varsayılan değer (.stm) (.shtml) ile değiştirin. ServerSideIncludesEnabled değeri 1 olarak ayarlandığından emin olun.

Özellikler

Makale numarası: 161562 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Server 2.0
 • Microsoft Internet Information Server 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbother KB161562 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:161562

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com