WD97: nasıl yatay bir sayfaya dikey bir sayfa numarası Ekle

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 162235 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Belgenizin bir sayfasını yatay yön ile biçimlendirilmişse, yatay yönde sayfa altbilgisi ve üstbilgisi de biçimlendirilir.

Bu makalede, bir metin kutusu veya tablodaki Döndürülmüş metin dikey yönlendirmede, üstbilgi veya altbilgiye sayfa numarası eklemek için nasıl kullanılacağı anlatılmaktadır yatay yönelimli bir sayfayı katmanı.

Daha fazla bilgi

Yatay yönelimli bir sayfa üzerinde dikey yönelimli bir sayfa numarası oluşturmak için aşağıdaki adımları kullanın:
 1. Belgenizi açın ve farklı bölümlere yatay sayfa (veya bölüm) ayarlayın. Ekleme noktasını <a0>Yatay</a0> bölümündeki, Üstbilgisi/Altbilgisi</a1> iletişim kutusunu etkinleştirmek ve farklı üstbilgi ve altbilgisini, bu sayfanın önceki diskten ayrı yapmak için önceki'ni tıklatın. Bu yordamın biçimlendirilmiş yatay bölüm aşağıdaki bölüm için yineleyin.

  ' ı "Olduğu önceki gibi" özelliği hakkında daha fazla bilgi için Office Yardımcısı'nı tıklatın, "How farklı üstbilgiler ve altbilgiler oluşturabilirim", Ara'yı tıklatın, "oluşturma üstbilgiler ve altbilgiler" görüntülemek için tıklatın ve sonra "farklı üstbilgi veya altbilgiyi belgenin bir bölümü oluşturma" konusunu görüntülemek için tıklatın.

  Yatay sayfa oluşturma hakkında daha fazla bilgi için Office'i tıklatın, yardımcı yazın "Nasıl yatay sayfa oluştururum?" ve Ara'yı tıklatın. "Ve sayfa yönlendirmesi kenar boşluklarını sorun giderme" konusunu tıklatın ve sonra da <a2>"Dikey ve yatay sayfalara aynı belge içinde sorunum?"</a2>'ı tıklatın

  Not:, yardımcıyı gizli, Office Yardımcısı standart araç çubuğu düğmesini tıklatın. Lütfen, Word Yardım, bilgisayarınızda yüklü değilse, Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  120802Office: Bir tek bir Office programı veya bileşeni Ekle/Kaldır nasıl
 2. Yatay yönelimli bölümünde ekleme noktasını konumlandırın, Görünüm menüsünden Üstbilgi ve altbilgi'ı tıklatın ve aşağıdakilerden birini üstbilgi veya altbilgi oluşturmak için kullanılan yöntem:

  Metin kutusu yöntemi

  1. Dosya menüsünden Sayfa Yapısı'nı tıklatın.
  2. Sağ kenar boşluğu için bir değer verir, sayfa numarasını (metin) room artış ve Kenar Boşlukları sekmesini tıklatın. Örneğin, varsayılan 1 inç sağ kenar 1.5 inç için değiştirin. Diğer kenar boşluklarını gereksiniminize göre değiştirin. Tamam'ı tıklatın.
  3. Ekle menüsünden metin kutusu'nu tıklatın.
  4. Farenizi kullanarak metin kutusu <a0>Yatay</a0> sayfanın sağ kenar boşluğu alanında çizin. Metin kutusunu çizilen sonra seçili kalır.
  5. Biçim menüsünde metin kutusu'nu tıklatın. Renkler ve Çizgiler sekmesini, satır altında için çizgi yok rengi değiştirin ve Tamam'ı tıklatın.
  6. Metin kutusunun içini tıklatın. Araç, için istediğiniz yönle (Yönlendirme) metnini değiştirmek için <a2>metin yönünü Değiştir</a2> düğmesini tıklatın.
  7. Istediğiniz üstbilgi veya altbilgi metni metin kutusuna yazın. Sayfa numarası ekleme, "Sayfa" sözcüğü yazın Ara Çubuğu'na basın ve üstbilgi ve altbilgi araç çubu?unda sayfa numarası düğmesini için.
  8. Istediğiniz biçimlendirme değişiklikleri yapın. Üstbilgi ve altbilgi araç çubu?unda, Kapat'ı tıklatın.

  Tablo yöntemi

  1. Dosya menüsünden Sayfa Yapısı'nı tıklatın.
  2. Kenar Boşlukları sekmesini tıklatın, üst kenar boşluğu eksi değere değiştirin. Örneğin, üst kenar boşluğu 1,25 inç ise, üst kenar boşluğu değerini-1.25 inç (eksi işareti unutmayın) değiştirin.
  3. Tablo menüsünden Tablo Çiz'i tıklatın. Tablolar ve Kenarlıklar araç çubuğu artık sahip olacaktır.

   Farenizi kullanarak, sayfa aşağı genişletir üstbilgisinin sağ tarafındaki tabloyu çizin. Genişletilmiş marjı alanında olan bir büyük bir tablo hücresi Çiz. Sonra herhangi bir ek hücreleri, satırları daha küçük bir hücreye büyük hücreyi bölmek için çizerek çizin.
  4. Bir tablo hücresinin içini tıklatın. Tablo menüsünden Tablo Seç'i tıklatın.
  5. Biçim menüsünden, kenarlıklar ve Gölgelendirme'yi tıklatın. Ayarlar altında <a1>Kenarlık</a1> sekmesinde yok'u tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  6. Sayfa numarasının görünmesini istediğiniz hücreyi tıklatın. "Sayfa" sözcüğü yazın ve ara çubuğuna basmanız. Üstbilgi ve altbilgi araç çubu?unda, "Sayfa numarası ekle" düğmesini tıklatın.
  7. Metin, tablolar ve Kenarlıklar araç çubuğunda, döndürmek istediğiniz yönde metin gelene kadar "Metin yönünü değiştir" düğmesini tıklatın. Biçimlendirme araç çubuğunda "Alta Hizala" i düğmesi.

   Not: BIR tabloda bir sayfanın alt kenar boşluğu tarafından etkilenir. Metnin tablonun alt kenar boşluğu alanında düzenlendiğinde, (kırpılan) kesilmiş olasıdır. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, da olmayan alt kenar boşluğunda akış veya sayfanın alt kenar boşluğunu değiştirmek için tablonuzu yeniden boyutlandırın.

   Tablolar hakkında daha fazla bilgi için Word Office Yardımcısı'nı tıklatın, "How tablo kullanabilirim", yazın ve Ara'yı tıklatın. "Hakkında tablolarla çalışma" konusuna Ek Yardım düğmesini tıklatın.
  8. Metin kutusu veya tablo için istediğiniz gibi diğer biçimlendirme değişiklikleri yapın. Üstbilgi ve altbilgi araç çubu?unda, Kapat'ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 162235 - Last Review: 19 Ocak 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Word 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfield kbhowto kbtable kbualink97 KB162235 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:162235
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com