Windows 2000 ve Windows NT 4. 0'de yazdırma sorunlarını giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 163551 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows 2000 ve Windows NT 4. 0'de yazdırma sorunlarının nasıl giderileceği açıklanır.

Daha fazla bilgi

Yazdırma için bir yerel aygıtı

 1. Bir komut isteminden yazdırmak doğrulayın.

  PostScript yazıcı:

  Dir yazın > lpt1 komut.

  PostScript yazıcı:

  Bir <a0>PostScript</a0> yazıcısına bir komut isteminden yazdırma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  64859PostScript yazıcı bağlantısını sınama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
  Çizici:

  Aşağıdaki Hewlett-Packard Web sitesine bakın:
  http://www.hp.com
  Paralel bağlantı noktası sürücüsü ve donanımın düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için sınar. Herhangi bir çıktı alırsınız, bozuk bir çıkış alırsınız veya "bağlantı noktasına yazılamıyor yüklenemiyor" aldığınız ileti, aşağıdaki donanım sorunlarını denetleyin:
  • Kabloyu denetleyin ve IEEE 1284 belirtimi sağlayıp sağlamadığını öğrenmek. Varsa, bu kablonun üzerinde işaretlenir.
  • Hiçbir anahtar kutusu kaldırın.
  • Kendi kendine sınama yazıcıda gerçekleştirin. Düzgün yazdırılırsa, sorun, Windows veya program değildir. Doğru yazdırılmazsa, sorunla ilgili donanım ' dir. Bilgisayarın bıos'unda, Tak ve Kullan desteği devre dışı bırakmayı deneyin.
  Not: yazıcı bir PostScript yazıcı değilse, komut isteminden yazdırma çalışmaz.

 2. WordPad veya Not Defteri yazdırmayı deneyin.

  Bu yazıcı sürücüsünün sınar. Düzgün yazdırılırsa, sorun programla kaynaklandığını. Ancak, bu Windows dahil anlamına gelmez. Windows programın gerektirdiği belirli bir yazdırma komutunu çalıştırmıyor olabilir. Bu makalenin "Programı" bölümüne bakın.

  Sorun, doğru yazdırılmazsa, yazıcı sürücüsündeki olabilir. Aşağıdaki öğeler deneyin:
  • Bir PostScript yazıcıysa, Apple LaserWriter NT sürücüsünü yükleyin. Bu çok temel bir PostScript sürücüsüdür ve kullanmadan belirli PPD dosya Yazıcı sorun ilgili olup olmadığını belirler.
  • PostScript yazıcıysa, Soysal/Salt Metin yazıcı sürücüsü yüklenemedi. Bu bir çok temel sürücüsüdür ve kullanmaya temel olan yazdırma yığınının düzgün çalışıp çalışmadığını belirler.
  • Bir çizici ise, Hewlett-Packard HP-GL/2 çizici sürücüsünü yükleyin.
  Temel sürücüleriyle aygıt yazdırılmazsa, bu makalenin "Yazdırma yığın" bölümüne bakın. Yazdırma, "Programı" bölümüne bakın.

Yazdırma için bir ağ aygıtı

 1. Temel ağ bağlantısını doğrulayın.

  Kullanıcı haklarını, protokolleri, paylaşım adlarını vb. sunucu görmek belirlemek için denetleyin. Dosyaları, Windows NT 3.x veya Windows'un sonraki sürümlerinde, Windows Gezgini'nde, Dosya Yöneticisi'ni kullanarak yazdırma sunucusu üzerindeki bir paylaşıma kopyalayın. Sunucuya erişemiyorsanız, yazıcıya olmayabilir.
 2. Yerel bir yazıcı oluşturun ve bağlantı noktasını ağ sunucusuna yönlendirin.

  Yerel bir yazıcı oluşturun ve bağlantı noktaları</a0> bölümünde, yeni bağlantı noktası oluştur. Yerel ' i tıklatın ve sonra da yazıcı (\\servername\printername sözdizimi kullanın) sunucu ve yazıcı adını yazın. Bu bağlantı bir yerel yazıcı için kullanın. Bu, dosyaların sunucudan bir kuruluma Bağlan'ı kullanın veya Ağ yazıcısı, Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nı tıklattığınızda oluşan iş istasyonuna kopyalama ile ilgili bir sorun olup olmadığını belirler.
 3. MS-DOS'A tabanlı bir programdan yazdırmayı.

  NET USE</a0> komutu LPT bağlantı noktasını ağ paylaşımıyla eşleştirmek için çalıştırdığınızdan emin olun. Varsa, bunu silin ve bağlantı noktası re-map. Sonra çalışırsa, hayalet bağlantıları ile ilgili bir sorun olabilir. Komut, bağlantı noktasını yeniden eşleştirmek, her oturum için oturum açma komut dosyası çalıştırmak gerekebilir.

  Yine de yazdırılıyor, yazmayı deneyin. "dir > LPT <x>" (tırnak işaretleri olmadan) burada <x>eşleştirilmiş bağlantı sayısıdır. Yine de yazdırılmazsa, ağ denetleyin.

  Not: yazıcı bir PostScript yazıcı değilse, MS-DOS'A tabanlı programlardan yazdırma çalışmaz.
 4. LPR kullanarak veya bir JetDirect kartına TCP/IP iletişim kuralını kullanarak yazdırma, bu öğeleri deneyin:
  • IP adresi için ping işlemi yapın. Başarısız olursa, ağ bağlantısını denetleyebilir ve IP adreslerini denetleyin.
  • LPR bağlantı noktası için bir yazıcı oluşturun ve sonra o bağlantı noktasına bağlı yerel yazıcı oluşturun. JetDirect yazıcıya bağlanmak için önerilen yöntem budur. Ağ üzerindeki bu yazıcıyı paylaşan bilgisayarın JetDirect yazıcının yazdırma sırası olarak davranmasına izin verir.
  Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
  124735Nasıl Windows NT LPD sunucusu ımplements LPR denetim karakterleri
  124734Windows NT TCP/IP yazdırma RFC1179 standart metni
 5. Yerel olarak yazdırabileceğiniz olup olmadığını belirleyin.

  Mümkünse, yerel olarak yazdırmayı deneyin. Bu, bir ağa veya bilgisayara özgü bir sorun olup olmadığını belirler. Ayrıca, bu makalenin "Programı" ve "Yazdırma yığın" bölümlerine bakın.

Program

 1. Basit bir dosyayı kullanın.

  Daha az bilgi içeren yeni bir belge oluşturmayı deneyin. Bu, programın veya belgenin soruna neden olan bir şey ise belirler.
 2. Sistem sürücüsündeki kullanılabilir disk alanını denetleyin.

  Işi biriktirmek için yeterli değilse, daha büyük işleri burada daha küçük işler yapılandırmazsanız başarısız olabilir.
 3. Başka bir işletim sisteminden yazdırmayı deneyin.

  Olanaklıysa, başka bir işletim sistemiyle (örneğin Microsoft Windows 95) sınayın. Düzgün yazdırılırsa, sorun çıktı dosyasına ilişkilidir.

Yığın yazdırma

 1. Winprint.dll dosyanın var olduğunu doğrulayın. Winprint.dll dosyanın var olduğunu doğrulama hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  105247Hata iletisi: Var olan hiçbir yazdırma işlemci... Yazıcı oluşturma
 2. Yazıcı dosyaları yenileyin. Bunu yapmak için <a0></a0>, tüm yazıcıların Yazıcılar klasöründen kaldırın, sonra da Winnt\System32\Spool\Drivers\W32x86 klasöründeki tüm dosyaları silin ve yazıcıları yeniden.

  Not: bir hizmet paketi kullanıyorsanız, Yazıcılar'ı yeniden yüklemeden önce hizmet paketini yeniden yükleyin.
 3. Sabit diskteki kullanılabilir alanı denetleyin. Işi biriktirmek için yeterli yer yoksa, yazdırma işlerinin başarısız olabilir.

DEC yazdırmasunucusu ve DEC yazdırma izleyicisi

Digital Equipment Corporation (DEC) yazdırmasunucusu bir Ethernet kartı yüklü bir yazıcıdır. DECnet ya da TCP/IP iletişim kuralı ile erişilebilir. DECnet yalnızca DEC kullanılabilir.

Yazdırmasunucusu yazıcı ilk kez açıldığında, kendisine atanmış bir TCP/IP adresi yok. Windows NT DEC yazdırma Monitörü, yazılım ve yapılandırma yazdırmasunucusu yer alan Ethernet bağdaştırıcısının Donanım (MAC) adresini yükleyerek, yazdırmasunucusu yazıcıya IP adresi atar.

Daha fazla bilgi için bunu ayarlamak için Yazdırma Yöneticisi'nin <a1>Yeni bağlantı noktası Ekle</a1> bölümünde Yardım ' ı tıklatın. Windows NT 4. 0'da, Windows NT CD-ROM'unda Drvlib\Print\Decmon klasöründeki Readme.txt dosyasına bakın.

AutoCAD 13

AutoCAD yazdırmak için doğru yapılandırılmamış, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bağlantı noktası parametrelerini ayarlamak sistem değiştiremiyor.

Özellikler

Makale numarası: 163551 - Last Review: 24 Mayıs 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB163551 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:163551

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com