Açıklama DNS bildirim listesi "Secondary bildirimi" davranışı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 163745 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Windows NT birincil etki alanı adı hizmeti (DNS) sunucuları değişikliği bildirim iletilerini bildir birincil kişinin Listesi'ni menüyü seçmek kadar bulunan ikincil DNS sunucuları için seçeneği "DNS/sunucu veri dosyaları güncelleştirmesi" göndermeyin.

Daha fazla bilgi

Microsoft Windows NT DNS sunucusu, bölge dosyasının değişiklik hemen bildirilmesi tüm ikincil DNS sunucuları (birincil DNS sunucusunda) belirtmek bir yöneticinin sağlar. Bölge değişiklikleri olduğunda, birincil ad sunucusu, DNS, listedeki tüm ikincil bir ad sunucuları için bildirim iletilerini değiştirmek gönderir. Bildirildiğinde, ikinci ad sunucusu birincil SOA kaydında hemen yenileme süresi dolacak şekilde aralığını beklemeden sorgulayabilirsiniz.

"DNS güncelleştirme/sunucu veri dosyalarını" menü öğesini seçilinceye kadar bildirim işlemi gerçekleşmez. Hiçbir artımlı bölge aktarımı yeteneği bulunduğundan bir bölge aktarımı tetiklendiğinde dosya aktarılır - tüm bölge yalnızca değil bölge dosyasına yapılan değişiklikler.

Normal olarak, yönetici, tek bir yönetici oturum birkaç değişiklik yapar. Ikincil DNS sunucularının her değişiklikten sonra bildirim, gereksiz ağ trafiğini oluşturma tek bir oturum sırasında en bölge aktarımları ile ilgili sürekli bir akış olması. Yönetici, "DNS güncelleştirme/sunucu veri dosyalarını" seçerek işlemini tetiklemek beklemek sürekli bölge aktarımları engeller.

Özellikler

Makale numarası: 163745 - Last Review: 2 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbusage KB163745 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:163745

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com