Komut istemi'nın kullanımı, uzun dosya uzantıları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 164351 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini düzenlemeden önce, sorun oluşması durumunda nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için "Kayıt geri yüklemek" Yardım konusu Regedit.exe veya Regedt32.exe, "Kayıt defteri anahtarı geri yüklemek" Yardım konusu görüntüleyin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Komut isteminden joker karakterleri kullanarak bir dosya yönetimi gerçekleştirirken, uzun uzantılı dosyalar beklenmedik biçimde görüntülenir, kopyalanan silinmiş veya.

Neden

Varsayılan olarak, Windows NT 4.0, Windows 95 davranışı, komut satırında belirli işlemler altında uzun dosya uzantıları kesiliyor taklit eder. Dosya Yönetimi işlemleri sırasında bir 3 basamak uzantısı yönlendirilmiş de ilk 3 basamak, işlem bağımsız değişkeni burada eşleşen birden fazla 3 rakam içeren bir uzantısıyla dosyalar da içerebilir.

Bu davranış, yalnızca bir komut isteminde çalıştırılan dosya yönetim komutlarından dir, <a1>del</a1>, taşıma ve kopyalama gibi etkiler. Bul, Dosya Yöneticisi'nde, dosya yönetimi işlemlerini gerçekleştirilen veya Windows NT Explorer değil gerçekleştirdiğinizde bu şekilde.

Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgi için, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ndeki (Regedit.exe) "Anahtarları ve Değerleri Değiştirmek " veya Regedt32.exe dosyasındaki "Kayıt Defterine Bilgi Eklemek veya Bilgileri Silmek " ve "Kayıt Defteri verilerini Düzenlemek" adlı Yardım konularına bakın. Düzenlemeden önce kayıt defterini yedeklemeniz gerektiğiniz unutmayın.

Bu davranışı denetlemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları gerçekleştirin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın ve aşağıdaki alt anahtara gidin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSyst
 2. Aşağıdaki değeri düzenleyin:
  Win95TruncatedExtensions: REG_DWORD: 0/1 [default = 1]
  Iki dosya içeren bir dizin ile her ayarın davranışı gösteren bir örnek aşağıda verilmiştir:
  -htm
  -html
  Varsayılan davranışı Win95TruncatedExtensions 1 olarak ayarlayın:
  DEL *.htm - 1. htm hem de 2.html siler.
  DEL *.html - 2.html siler.
  Değiştirilmiş davranışı Win95TruncatedExtensions 0 olarak ayarlayın.
  DEL *.htm - 1. htm siler
  DEL *.html - 2. html siler
 3. Bu değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 164351 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbusage KB164351 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:164351

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com