Bir değiştirme Acil Onarım Disketi kullanarak sistem dosyalarını değiştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 164471 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Acil Durum Onarım Disketi (ERD) ve Windows NT Setup programı, daha basit bir yol kopyalanacak işletim sistemi dosyalarını değiştirmek için kullanılabilir. Bu yordam, yeniden önyükleme yapamayan oluşturulmuş bir NTFS bölümünde Windows NT yüklemesi, en yararlı olacaktır. Bu yordam, yansıtılmış bir bölümdeki dosyalara yansıtmayı bölme değiştirmek için de kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Bu yordamı, herhangi bir Windows NT sistem dosyasını değiştirmek için kullanılabilir. Bu örnekte, dosya \WINNT\system32\drivers\beep.sys biz değiştirin. Yalnızca bir örnek dosya Beep.sys olduğuna dikkat edin. Doğru yolun ve dosya adının kullanıldığı, başka bir Windows NT sistem dosyası değiştirilebilir. Acil Durum Onarım Disketi, Windows NT üzerinde size dosyayı değiştireceğiniz yüklemesinden bu işlem için gereklidir. Başka bir bilgisayarda bir ERD Windows NT'nin aynı yüklemesinden kullanmak mümkündür, ancak bu yüklemeler arasında küçük bir fark da varsa, bu öngörülemeyen sorunların davet.

Not: NT V4.0 Acil Durum Onarım Disketi yardımcı programı kullanmak için <a0></a0>, Setupdd.sys'ın güncelleştirilmiş bir sürümü olmalıdır. Güncelleştirilmiş içerilen NT v4.0 (Service Pack 2'de veya daha sonraki sürümdür. Setupdd.sys sürümünüzü güncelleştirmek için <a0></a0>, NT v4.0 Kur diskinize 2 hizmet paketi Setupdd.sys kopyalamalısınız. Bu Setupdd.sys'ın önceki sürümü güncelleştirilmiş bir sürümle değiştirir.

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki article(s) olarak Microsoft Knowledge Base'de bakın:
168015 MAKALEYI KIMLIĞI:
BAŞLıK: Dosyaları, değiştirilen Acil Onarım çalışan değil.
 1. Acil Durum Onarım Disketi, Windows NT veya Windows NT RDISK.EXE programını çalıştırarak başlangıç kurulumu sırasında oluşturulur. Başka bir diskete veya başka bir makinede alt özgün ERD içeriğini yedek olarak kopyalayın. Kaydedilen özgün ERD bilgileri için özgün ERD durumunda, bu yordam başarısız olur veya bugüne kadar özgün olarak kaydedilmiş olan yapılandırmayı geri dönmek için bir gereksinim yok değiştirilmemiş geri yüklenmesi.
 2. Setup.log dosyasını okuma yalnızca özniteliği kaldırın. Gizli bir sistem dosyasını bir metin düzenleyicisiyle düzenlenebilen bir ERD budur. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi son satırın örnekteki gibi bir girişle [Files.WinNt] bölümünün tamamını değiştirme Setup.log dosyasını değiştirin. Birden fazla dosya kopyalanması gerekiyorsa, ek satırlar da dahil edilebilir. Setup.log [Files.WinNt]</a1> bölümünü her Windows NT işletim sistemi dosya için bir girdi içerir. Oluştururken veya giriş emin değiştirirken dosyası için hedef klasörü [yollar]</a0> bölümünde bir satırı TargetDirectory değeri ile aynıdır. Hedef klasörü için Windows NT sistemkökü karşılık gelir.

  Bu kolayca bulma ve özgün satır için <a0>[Files.WinNT]</a0> bölümündeki <a2>hedef</a2> dosya değişiklik yapılabilir.

  Özgün satır Setup.log benzer olacaktır:
  \WINNT\system32\drivers\beep.sys "beep.sys","f7fb" =

  Değiştirilmiş dosyayı gibi göründüğüne CD yerine ERD değiştirmek için (Bu satır, yalnızca görünümlere kaydırılmıştır):
  \WINNT\system32\drivers\beep.sys "beep.sys","99999","\","ERD disk","beep.sys" =
  Giriş 99999 özgün ERD kullanılan sağlama toplamı f7fb yerini alır. Başka bir insures onarım işlemi, bu dosyayı değiştirmek ister. "\" Onarma işleminin dosya kopyalamak için diskin kök görünmelidir gösterir. "ERD disk", Kur bunu kopyalamak gerektiğinde sürücüde değilse için ERD kullanıcıdan kullanılır. ERD üzerinde görünür ve dosyalar kopyalamak için uygun disk takılı olduğundan emin olmak için bir etiket dosyası olarak kullanılan son giriş satırındaki dosya adıdır.

  Sonra değiştirilmiş olan tüm içeriğini bir Setup.log dosyasını örnek aşağıdadır:
     [Paths]
     TargetDirectory = "\WINNT"
     TargetDevice = "\Device\Harddisk1\partition1"
     SystemPartitionDirectory = "\"
     SystemPartition = "\Device\Harddisk0\partition1"
     [Signature]
     Version = "WinNt4.0"
     [Files.SystemPartition]
     NTBOOTDD.SYS = "sparrow.sys","b4a3"
     ntldr = "ntldr","2a36b"
     NTDETECT.COM = "NTDETECT.COM","b69e"
     [Files.WinNt]
     \WINNT\system32\drivers\tcpip.sys = "beep.sys","99999","\","ERD
       disk","beep.sys"
  						
 3. Dosyada (Bu büyük Beep.sys) ERD kök dizinine kopyalayın. Yok yeterli yer yoksa değiştirdiğiniz dosyanın ERD, Setup.log dışındaki tüm dosyaları yer ERD silinebilir. Bu ERD diğer onarma işlevleri için kullanılamaz kılar, böylece özgün ERD, güvenli bir yerde tutun. Dosyayı içeren ikinci bir disk değiştirilmesi ve "İçin disketi ERD". istendiğinde eklemek için de kullanılabilir

  Not: Yukarıdaki satır, Tcpip.sys böylece özgün Tcpip.sys dosya üzerine yazmalarını Beep.sys dosyasıyla değiştirir. Bu örnek, herhangi bir dosyayı başka bir dosya ile değiştirmek için ERD eklenen yeteneğini gösterir.
 4. Windows NT Kur programını çalıştırın ve bu dosyayı değiştirmek için <a2>Onarım</a2> seçeneğini belirleyin. Bu standart buradan yordamdır; kalan adımları onarma işleminin gözden geçirme.
 5. Windows NT Kur programını çalıştırın. Büyük olasılıkla bu önyükleme disklerinden yapılır. Ilk "Kur'a Hoş Geldiniz" ekranında, onarım için R seçin. Tüm seçimini kaldırmak, ancak "seçin ve sonraki ekranda Windows NT sistem dosyalarını doğrula" devam. Onarım işlemi Windows NT 4. 0'ın hedef bilgisayarda ve bir kopyasını Windows NT 4.0 CD'SINI, CD-ROM sürücüsü gerektirdiğini unutmayın. Bu kullanılamıyorsa, lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  158423 MAKALEYI KIMLIĞI:
  BAŞLıK: WinNT 4.0 yüklü CD w/out onarım ERD izin Won't
 6. Acil Durum Onarım Disketi için sorulduğunda, değiştirilmiş kopyasına ERD A: sürücüsüne yerleştirin ve ENTER tuşuna basın.
 7. Değiştirdiğiniz bir dosyayı özgün Windows NT yüklemesinden değil kurma raporlarını. Dosyayı değiştirmek için ENTER tuşuna basın. Kur, onarımları tamamladı bildirir. Bilgisayarı yeniden başlatmak için ENTER tuşuna basın.
Bu sık karşılaşılan hatalar için onay yordamı başarısız olursa:
 • Dosyanın tam yolunu doğru mu? Örnek ancak yol değil dosya adını değiştirirseniz, bu durum gerçekleşir.
 • Dosya eşleştirme Setup.log üstündeki TargetDirectory değeri hedef dizininin mu?
 • Tüm maddelerin doğru sırada değiştirilmiş Setup.log girişindeki?
 • Herhangi bir yazım hatası var mı? Örnekte olduğu gibi Tekliflerdeki tüm öğeleri misiniz?
 • Tüm virgül örnekte olarak girilen?
 • Istenen dosyalar diskete değiştirdikten sonra <a1>Kur</a1> (f3) exit. Yeniden değil, almıştır, dosya listede aşağı doğru bunları 2. adımda anlatıldığı gibi kaldırdınız mı değil, daha.

Özellikler

Makale numarası: 164471 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbsetup KB164471 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:164471

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com