IIS'de ve IE'de Pragma: No-cache nasıl kullanılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 165150 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Tüm kullanıcıların Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) sürüm 6.0 yükseltmenizi öneririz Microsoft Windows Server 2003 üzerinde çalışan. IIS 6.0, Web altyapı güvenliği önemli ölçüde artırır. IIS güvenliği ile ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft ınternet Explorer (IE) istemcileri, web sayfaları önbelleğe alınan önlemek için <a0></a0>, bu Pragma kullanmak gerekli olabilir: no-cache üstbilgisi.

Daha fazla bilgi

Pragma eklemek için bir Microsoft Active Server Page (ASP'de) aşağıdaki kod kullanılabilir: no-cache etikete HTTP üstbilgisi.

Not: Bu komut dosyası kodu, ASP dosyasının ilk satırı olması GEREKIR.
<% Response.AddHeader "Pragma", "No-Cache" %>
				

Özellikler

Makale numarası: 165150 - Last Review: 23 Haziran 2005 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Information Server 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinterop KB165150 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:165150
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com