Windows NT 4.0 için Jet veritabanı'nın açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 165915 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows ınternet ad hizmeti (WINS), WINS veri depolama etkinliğini ve hızını artırmak için %SystemRoot%\System32\Wins klasöründe J <n>.log dosyaları oluşturur. Bu makalede, bu Jet dosyaları ve bunların amacı açıklanır.

Daha fazla bilgi

J <n>.log dosyaları

Jet veritabanı geçerli işlemleri günlük dosyalarına yazar hızını ve veri depolama etkinliğini artırmak için <a0></a0>, yerine doğrudan veritabanına. Bu nedenle, en güncel verileri görünümünü veritabanı ve günlük dosyaları tüm hareketleri olacaktır. Bu dosyalar, WINS hizmeti beklenmedik biçimde veya beklenmedik bir şekilde durursa kurtarma için de kullanılır. Hizmetin beklenmeyen bir şekilde durursa, WINS veritabanının doğru durumunu yeniden oluşturmak için otomatik olarak günlük dosyaları kullanılır.

Günlük dosyaları her zaman belirli bir boyutu olacaktır; ancak, hızlı bir şekilde numarasını çok yoğun bir WINS sunucusu üzerinde büyüyebilir. WINS günlük boyutunu barındırabilecek çok daha fazla hareketleri günlüğe yazacak kaçınılmaz olarak. Bir günlük dosyası dolu olur, kullanımda olmayan eski bir günlük olduğunu belirtmek için yeniden adlandırılır. Yeni BIR işlem günlüğü J <n>.log dosya <n>J50.log gibi ondalık bir sayı olduğu oluşturulur. Önceki günlük dosyasının adlandırma biçimini, burada her X, f 0 onaltılı bir sayıyı gösterir, JetXXXXX.log olacaktır. Önceki günlük dosyaları, geçerli günlük dosyalarının aynı klasörde tutulur.

Günlük dosyaları (tüm günlük girişler veritabanına yazılır) işlenen ve başarılı bir yedekleme yapıldığında veya WINS sunucusu düzgün biçimde kapatıldığında silinir. Çok sayıda J <n>.log dosya kümülatif, bu nedenle sık yedekleme günlükleri saklamaya zamanlanması.

Girişleri işlendi sonra günlük dosyalarını el ile silme mümkündür; gerekli, ancak, bu veritabanının başarılı bir kurtarma engelleyecektir. Bu nedenle, günlük dosyaları el ile silinmesi veya yedekleme işlemi kadar sistemden kaldırıldı, emin olmak önemlidir.

J <n>.chk dosyaları

Jet, bir denetim noktası dosyası, burada en son bilgileri başarıyla işlem günlüklerinden veritabanına yazılmış bir konumu gösteren J <n>.chk, tutar. Kurtarma amacıyla kullanılır; diğer bir deyişle, denetim noktası dosyası kurtarma veya verileri yeniden başlayacağını gösterir.. Bu denetim noktası dosyası, veritabanı dosyasına (WINS.mdb) yazılan veriler her zaman güncelleştirilir.

Res1.log ve Res2.log dosyaları

Ayrılmış (Res1.log ve Res2.log) günlükleri, Acil amacıyla tutulur. Sunucu disk alanı yetersiz çalışan olay, daha özel olarak kullanılırlar. Sunucu, bir sunucu, başka bir işlem günlüğü dosyası oluşturmayı denediğinde diskte yeterli yer, bekleyen tüm işlemleri bu ayrılmış günlük dosyalarına flush. Hizmetin sonra kapatmak ve Olay görüntüleyiciyi için günlüğe olay kaydetmek.

Özellikler

Makale numarası: 165915 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbarttypeinf kbinfo KB165915 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:165915

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com