INF: Atla (Acil) modu ve DÖKÜMÜ TRANSACTION WITH NO_LOG

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 165918 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Seyrek durumlarda, bir veritabanı ŞÜPHELI kurtarma hatası yüzünden başlangıç sırasında işaretlenebilir. Normalde bu anybody verilere erişmesini engeller. Ancak, el ile "atlama modu ("Acil modu"olarak da bilinir)" ve SELECT ŞÜPHELI bir veritabanı durumunu ayarlamak veya BCP (Bulk Copy Program) dışında verileri kopyalamak için kullanmak olanaklı değildir. Yapamazsınız, ancak normal veri değişiklikleri modu atlamak, WITH TRANSACTION NO_LOG DÖKÜMÜ çalıştırılacak olanaklıdır. Bu işlemi yaptığınızda modu atlayacak Not desteklenmez ve tehlikeli olma olasılığı bulunan bir işlemdir.

Benzer nedenlerle Başlangıç kurtarma uzun zaman alıyor değil, iptal, veritabanı atlama modunda ayarlayın ve sonra WITH TRANSACTION NO_LOG DÖKÜMÜ yapın.

Daha fazla bilgi

Kurtarılabilir ve abortable olduğu şekilde DÖKÜMÜ TRANSACTION tarafından gerçekleştirilen tüm eylemleri genellikle, günlüğe kaydedilir. Ancak, günlük alanı DUMP komutuyla tüketilen. Işlem günlüğü kütüğe kaydedilmiş bir DÖKÜMÜ TRANSACTION yapmak için yeterli alan olduğunu çok dolarsa, WITH NO_LOG seçeneği hiçbir günlüğü ile işlem günlüğü kesilemiyor.

TRANSACTION NO_LOG WITH DÖKÜMÜ normal koşullar altında daha güvenlidir. Sunucu, bu işlem sırasında sunucu başarısız olsa bile Kurtarma başarılı olur sağlamak için gerekli önlemleri alır.

Ender olarak (Başlangıç kurtarma olarak da bilinir) bir Otomatik Kurtarma, bir veritabanı ŞÜPHELI olarak işaretleniyor başarısız olabilir. Kurtarma, belirli bir nedenle başarısız. Nedenini tanılamanıza yardımcı olabilir, çünkü başlangıçta kurtarma, başarısız olmasına neden errorlog iletiyi dikkat etmek çok önemlidir.

"Kurtarma" veritabanı tutarlı yineleme veya geri alma sonra ya da olan tüm hareketleri başlatıldı veya kaydedilmemiş sırasındaki son denetim noktası getirme işlemidir. Bu işlem işlem günlüğü (değiştirilmiş olan tüm sayfalar için günlük veritabanına yazılan önce yazılır) yazma önceden yapısına güvenir. Her günlük kaydı için zaman damgası, karşılık gelen bir veritabanı sayfası ve ya da değişikliği (örneğinde kaydedilmemiş bir hareketi) geri alma veya (örneğinde kaydedilmiş bir hareketi) değişikliği yineleme, zaman damgası karşılaştırması, okuma kurtarma oluşur. Kurtarma başarısız olmasına neden olan errorlog iletinin gösteren sonra veritabanı durumu için NORMAL bir yeniden ayarlamayı deneyin ve Kurtarma'nın ikinci kez başarılı olursa görmek için SQL Server'ı yeniden başlatın. Veritabanı durumu sp_resetstatus depolanmış yordam aracılığıyla değiştirebilirsiniz. Bu, dizinde Mssql\Install Instsupl.sql komut dosyasından yükleyebilirsiniz bir tamamlayıcı saklı yordamdır. Daha fazla bilgi için çevrimiçi belgelerinde "şüpheleniyorsanız durum Resetting" konusuna bakın.

Kurtarma hala başarısız, hata iletisini not edin ve birincil destek sağlayıcınıza başvurun. Gerek kalmayabilir için en son iyi veritabanı yedekleme kullanılabilirliği doğrulamanız gerekir. Ancak, veritabanınızdaki verileri çoğunu hala genellikle işlem (ve fiziksel olarak) tutarsız albeit kullanılabilir. Veritabanı durumu atlamak veya Acil modu ayarlayarak, bu veri erişebilirsiniz. Bu ayarı sysdatabases.status SQL 6.5 veritabanı için -32768 ve bir SQL 7.0 veritabanı 32768 "güncelleştirmeye izin ver" açma sonra yapılır. Örneğin, bir SQL 6.5 veritabanı için aşağıdaki komutu kullanın:
   UPDATE SYSDATABASES SET STATUS=-32768 WHERE NAME='DBNAME'
				

Sonra bunu, veritabanını ve verileri SEÇIN veya girebilirsiniz BCP almak için kullanın. Bunu yaparken, hatalarla karşılaşabilir, ancak çoğu durumda verilerin çok alınabilir.

Özellikler

Makale numarası: 165918 - Last Review: 22 Şubat 2005 Salı - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 4.21a Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 6.0 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbusage KB165918 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:165918
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com