Windows 95/98/98 Second Edition yüklemesi için yeni bir sabit diske çoğaltma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 166172 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, geçerli birincil önyükleme sabit diskinizi (genelde C sürücüsüdür) ile farklı bir sabit diski değiştirmeyi ve geçerli dosyalarınızı ve sistem yapılandırma işleminde korur. Bu, özellikle yeni bir sabit diske Windows 95/98'i yükleme ve yeni donanım kimliği doğru sağlama içerir. Bu işlem, yedeklemek ve dosyalarını ve yapılandırma ve kayıt defteri ayarlarını geri yüklemek için Microsoft yedekleme kullanır.

Bu makalede açıklanan yöntemi, Windows 95/98 yüklemelerini birden çok bilgisayara kopyalamak için kullanılamayacağını unutmayın. Microsoft Windows 95/98 yüklü olduğu her bilgisayar için Windows 95/98 ürün belgelerinde açıklandığı gibi yalnızca standart Kurulum yordamını kullanımını destekler.

UYARı: devam etmeden önce bu makalenin tam olarak gözden geçirin. Düşünüyorsanız, düzgün gereken tüm adımları gerçekleştirmek için yeterli deneyimi sağlamak için yalnızca ilgili birçok adımları nedeniyle, bu makalede kullanın. Değilse, yeni sabit diskinizde, Windows 95/98 Kur'u yeniden veri dosyalarınızı, programlarınızı'nın özgün programdan CD-ROM veya disketleri tümünün yeniden ve sonra verilerinizi yedekten geri yüklemek için en güvenli yaklaşım olur.

Sonra devam etmek isterseniz, bu makalede, gözden geçirme, dikkatle her bir dizi adım yazılmış gibi çalıştırabilirsiniz.

ÖNEMLI: Bu makale yalnızca sabit diskin değiştirilmesi için geçerlidir. Bu makalede, diğer bir donanım değişikliği yapıyorsanız kullanmayın. Bu makalede hatalı kullanımı sabit diskinizdeki tüm verilerin kaybolmasına neden olabilir. Microsoft, yalnızca bu makalede ayrıntılı Microsoft yazılım yükleme ile ilgili bilgileri sorumludur. Doğru yordamlar ve donanım işlerken güvenlik önlemlerinin, donanımınızla birlikte gelen belgelere bakın veya donanım satıcınıza başvurun. Donanım yanlış işlenmesi kalıcı bilgisayarınıza zarar verebilir ve tehlikeli olabilir. Donanım nasıl konusunda emin değilseniz, donanım factory nitelenmiş teknisyen yükseltme gerçekleştirmek sahip olmasını öneririz.

NOTLAR

 • UYARı atama yönergeleri izleyerek, bir hata önemli veri kaybına neden olabilir yordamlar önce yerleştirilir. Bu noktada, düzgün yönergeleri izleyen olmadığını doğrulayın.
 • Bu makaledeki bilgiler, yalnızca Windows 95/98 standart bir MS-DOS bölümü üzerinde çalıştıran birincil işletim sistemi olduğunda geçerlidir. Windows 95/98 yedekleme, MS DOS olmayan bölümler dosyaları okunamıyor. Windows 95/98'ın yeni yüklemesi, Windows NT, Windows NT'nı başlatmak için bu özelliği devre dışı bırakılması, çift önyüklemeli olarak yapılandırılmış bilgisayarlarda Windows NT önyükleme kesiminin üzerine yazar.

Daha fazla bilgi

Diskleri ve gerekli bilgileri

 • Windows 95/98 başlangıç disketi'nı tıklatın.

  Başlangıç disketi oluşturmak için:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra da Program Ekle/Kaldır'ı çift tıklatın.
  2. Başlangıç disketi</a0> sekmesinde, Disket Oluştur'u tıklatın.
 • Önceki işletim sistemi sahipliğini güvenlik açığının kanıtı.

  Disk 1 disk kümesinin gereksinim duyduğunuz önceki işletim sistemlerini hangisinin dağıtılıp dağıtılmadığını:
  • Microsoft Windows sürüm 3.x
  • Microsoft Windows NT sürüm 3.x veya daha yenisi
  • OS/2
  Not: Windows 95, Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2) veya Windows 98 tam perakende sürümünü yeniden yükleme, önceki bir işletim sistemine sahipliğini güvenlik açığının kanıtı zorunlu değildir.

 • : Önceki bir işletim sistemine sahipliğini güvenlik açığının kanıtı Windows 95, Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2) veya Windows 98 tam perakende sürümünü yeniden yüklemeyi, gerekli değildir. CD-ROM sürücü yükleme disketi.
  Bu disk, donanım üreticiniz tarafından sağlanan MS-DOS'A düzeyi sürücülerini içermesi gerekir. Bu, yalnızca Windows 95/98 sürümüne yükseltme CD-ROM'u varsa geçerlidir.
 • : Önceki bir işletim sistemine sahipliğini güvenlik açığının kanıtı Windows 95, Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2) veya Windows 98 tam perakende sürümünü yeniden yüklemeyi, gerekli değildir. (, Windows 95/98 disketten yüklüyorsanız), Windows 95/98 Kurulum disketlerini kümesi tamamlayın.

  Not: bilgisayarınızda Windows 95/önceden 98 ile gelen ve bir üretici tarafından sağlanan Windows 95/98 CD-ROM'u veya disketleri varsa, yazılımı edinmek yönergeleri için bilgisayarınızla birlikte gelen belgeleri başvurun.
 • : Önceki bir işletim sistemine sahipliğini güvenlik açığının kanıtı Windows 95, Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2) veya Windows 98 tam perakende sürümünü yeniden yüklemeyi, gerekli değildir. Windows 95/98 şu anda yüklü olduğu klasörün adı (genelde C:\Windows).

Bir yedekleme yöntemi seçme

Bu makalede açıklanan yordamlar, Windows 95/98 ile birlikte sağlanan Microsoft Backup gerektirir. Yedekleme şu anda yüklü değilse, bu makalenin "yükleme Windows 95/98 bilgisayarınızı yeni sabit diskteki" bölümündeki yönergelere bakın.

Farklı donanım aşağıdaki yöntemlerden birini kullanır. Uygun yöntemi kullanın:
 • Yöntem 1: Windows 95/98 yedekleme bilgisayarınıza bağlı bir uyumlu teyp yedekleme bir donanım aygıtıyla. Aşağıdaki "Yöntem 1" bölümündeki yönergeleri</a1> konusuna bakın.
 • Yöntem 2: Windows 95/98 yedekleme her ikisini birden kullanarak özgün ve yeni sabit diskleri aynı anda bilgisayara bağlı. Aşağıdaki "Yöntem 2" bölümündeki yönergeleri</a1> konusuna bakın.

Yöntem 1: Yedekleme bir teyp sürücüsü ile kullanma

Bu yöntem, uyumlu bir teyp sürücüsüne donanım gerektirir. Microsoft yedekleme ile uyumlu olan bir teyp sürücüleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
124730Windows 95'te desteklenen bir teyp yedekleme birimleri
242864Windows 98 yedekleme programı tarafından desteklenen teyp yedekleme birimleri
UYARı: yedekleme aşağıda açıklandığı gibi kullanarak, sistem tam yedekleme yerine, C sürücüsünü el ile seçme kümesi değil geri (kayıt defteri dosyaları gibi), sisteminiz önemli bölümlerini yedeklenir. Aşağıdaki yordamda adım 5 sonra aşağıdaki iletiyi görmüyorsanız, adımları doğru yapmamış ve işlemi yeniden başlatmanız gerekir:
  Microsoft Backup is now making a copy of the settings in your system
  registry. This will take a few minutes.
yedekleme başlatmadan önce aşağıdaki adımları gerçekleştirin:
 1. Bilgisayarım ' ı çift tıklatın.
 2. Görünüm menüsünden Klasör Seçenekleri ' ni tıklatın.
 3. Görünüm sekmesinde, tüm dosyaları göster ' i tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 4. Aşağıdaki dosyaları yeniden adlandırın:
    File      New name
    ---------------------------
    System.1st   System.1sx
    Suhdlog.dat  Suhdlog.dax
    Setuplog.txt  Setuplog.txx
    Detlog.txt   Detlog.txx
    Bootlog.txt  Bootlog.txx
  Not: Bu dosyalar, değil kopyalanan adlandırılması gerekir.
Yukarıda 1 ile 3 arasındaki adımları izledikten sonra sabit diskinizin yedeklemek için aşağıdaki adımları kullanın:

Windows 95

 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gelin, Sistem Araçları ' nın üzerine gelin ve sonra yedekleme ' yi tıklatın.
 2. Ön bilgi verici iletişim kutularını kapatmak için Tamam ' ı tıklatın.
 3. Yedekleme</a0> sekmesinde Dosya menüsünden Aç dosya kümesi ' ni tıklatın.
 4. Tam sistem yedeği ' ı tıklatın, ' ı tıklatın, Sonraki adım ' ı tıklatın, teyp sürücüsü için geçerli olan hedefi seçin ve Yedeklemeyi Başlat</a1>'ı tıklatın. Not: teyp sürücünüz, yedekleme otomatik olarak algılamazsa, Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  130946Windows 95 yedekleme sorun giderme
 5. : Yedekleme otomatik olarak teyp sürücünüz algılamazsa, Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın: yedekleme kümesi için bir ad yazın ve Tamam ' ı tıklatın. Daha sonra kullanmak için bir ad kaydı.

Windows 98,

 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gelin, Sistem Araçları ' nın üzerine gelin ve sonra yedekleme ' yi tıklatın.
 2. Yeni bir yedekleme işini oluştur ' u tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 3. Proje menüsünde, Yeni ' yi tıklatın.
 4. Bilgisayarım ' ı genişletin ve sonra her sürücünün yanındaki onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 5. Seçenekler ' i tıklatın ve sonra Yedekleme işi seçenekleri</a0> iletişim kutusunda Gelişmiş ' i tıklatın.
 6. Windows kayıt yedekle onay kutusunu seçin, Tamam ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Başlat</a2>'ı tıklatın, bu seçeneği tıklatın.
Yedekleme tamamlandığında, dosyalarınızı yedekleme programı kapatmak için Tamam ' ı tıklatın ve sonra aşağıdaki adımları gerçekleştirin:
 1. Windows 95/98'i kapatın ve bilgisayarınızı kapatın.
 2. Özgün sabit diski bilgisayardan ayırın ve sonra da onun yerine yeni sabit diske ekleyin.

  Not: Kurulum ve yapılandırma bilgileri, donanım için donanımınızla birlikte gelen belgelere bakın veya donanım üreticinize başvurun.
 3. Yeni sabit diski doğru olarak ayarlandığından, aşağıdaki "hazırlama bilgisayarınızı yeni sabit disk" bölümüne gidin.

Yöntem 2: Yedekleme yeni sabit diskinizi kullanma

UYARı: bilgisayarınızın sabit disklerinizin erişmek için kullanılan disk yer paylaşımı yazılımı gerektiriyorsa, yöntem 2 kullanmayın.

Backup'ı başlatmadan önce yeni sabit disk gibi gerekli tahmini en az disk alanı hesaplayın:
  (total space in use on current hard disk) + ((total space in use on
  current hard disk) * 0.66)
geçerli sabit diskinizdeki kullanılan alanı toplam 400 MB, örneğin, yeni bir disk üzerinde gerekli tahmini en az disk alanı olabilir:
  400 MB + (400 MB * 0.66) = 664 MB
sonucu tam sistem yedeklemesi yaklaşık boyutu eşittir. (Bu durumda, 3: 2) oranı, sadece bir tahmindir ve yedeklenmekte olan dosya türlerini bağlı sürücü sürücü arasında değişir.

Yeni bir sabit disk, en az tahmini en az disk alanı olması gerekir.

Geçerli sabit diskiniz sıkıştırılmışsa, 1.0, hesaplamasında 0.66 için kullanın. Bu durumda, gerekli Yukarıdaki örnekte, 800 MB alandır.

Yeni sabit diskte yetersiz depolama alanınız ve herhangi bir dosya veya veri kaldıramazsınız, yöntem 1 kullanın. Not, Temporary ınternet Files klasörü güvenle kaldırılabilecek dosya içerebilir.

Yeni sabit disk bir ikincil sürücüsü yükleyin:

Backup'ı çalıştırmadan önce yükleyin ve yeni bir sabit disk yapılandırmanız gerekir. Nasıl yüklenir ve donanım yapılandırma hakkında bilgi için sabit diskiniz ile birlikte gelen belgelere bakın veya donanım üreticinize başvurun.

Yeni bir sabit disk yapılandırıldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Aşağıdaki "Hazırlama bilgisayarınızı yeni sabit diski kullanarak FDISK ve FORMAT" bölümündeki yönergeleri izleyin.
 2. Biçimlendirme tamamlandığında, yedekleme "Yöntem 1" bölümündeki yönergeleri izleyin. Yeni sabit diske (genellikle D sürücüsüdür) dosyalarınızı yedeklemek için yönergeleri adım 6 değiştirin.
 3. Yedekleme tamamlandığında, Windows 95/98'i kapatın, bilgisayarınızı kapatmak ve özgün sabit disk, yerinde yeni disk bırakarak bilgisayardan kaldırın.
 4. Windows 95/98 başlatma disketiyle önyükleme yapın.
 5. Fdisk, etkin bölüm olarak yeni bir disk üzerindeki birincil bölüm için çalıştırın. Fdisk kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bölüme bakın.
 6. Komut istemini için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 7. Aşağıdaki "yükleme Windows 95/98 bilgisayarınızı yeni sabit diskteki" bölümüne geçin.

Fdisk ve Format'nı kullanarak yeni bilgisayarınızı sabit disk hazırlama

UYARı: bilgisayarınızın sabit disklerinizin erişmek için kullanılan disk yer paylaşımı yazılımı gerektiriyorsa, Fdisk ve Format belirlemeleri yer paylaşımı yazılımı üreticiniz tarafından sağlanan belgelerde bunu, yalnızca aşağıda açıklanan uygulayın. Yer paylaşımı yazılımı yüklemesi bu bölümünde tanımlanan işlevselliği eşit sağlayabilir.

Çoğu yeni bir sabit disk bölümlenmiş biçimlendirilmiş veya değil. Bu temel yapılandırma yeni bir sabit disk gerektirir, bu dosya yükleme için hazırlamak için aşağıdaki araçları kullanın.

Yeni sabit Fdisk kullanma diskinizi bölümlemek:

UYARı: devam etmeden önce disk bölümüne üzeresiniz yeni sabit disktir ve önemli veri içermiyor olduğundan emin olun. Emin değilseniz, hemen durdurun.

Fdisk sabit diskinizi bölümlemek için kullanma hakkında daha fazla bilgi için "bilgisayarınızı sabit disk yeniden bölümlendirmeden" bölümünde Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
1064236.0 Veya 6.2, Yükseltilecek, sabit diskinizi yeniden bölümlendirmeden
Not: Windows 95/98 Başlangıç disketini MS-DOS 6.x diskleri makalesinde belirtilen yerine kullanabilirsiniz.

Dosya sistemi hazırlamak için bu biçimi kullanarak:

Yeni bir sürücü bölümlendirilir sonra Format aracını aşağıdaki gibi çalıştırın:
 1. Windows 95/98 Başlangıç disketini a sürücüsüne yerleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 2. Bir komut isteminde aşağıdaki satırı yazın: UYARı: biçimlendirme, sabit disk yeni boş sabit disk olduğunu doğrulayın.
  Biçim c: /s
 3. : Biçimlendirme, sabit disk yeni boş sabit disk olduğunu doğrulayın. E'YE basın ve sonra ENTER tuşuna basın.
 4. : Biçimlendirme, sabit disk yeni boş sabit disk olduğunu doğrulayın. Biçimlendirme tamamlandığında, bir birim etiketi yazın ya da boş bırakın ve ENTER tuşuna basın.
 5. : Biçimlendirme, sabit disk yeni boş sabit disk olduğunu doğrulayın. A sürücüsündeki disketi çıkarın ve komut istemini için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Sonra Windows 95/98, yeni sabit diske yükleyin.

Yeni sabit diskinizi Windows 95/98'i yükleme

Windows Kur bilgi için Windows 95/98 CD-ROM'u veya disketleri dahil kitapçık "Setting Up Windows 95/98" bölümüne bakın. Windows 95/98 bilgisayarınıza önceden yüklenmiş olarak geldiyse, üretici tarafından sağlanan belgelerinize başvurun.

Windows 95/98 ayarladığınızda, Windows 95/98 yüklediğiniz klasöre (genelde C:\Windows) özgün klasör aynı ada sahip olmadığını doğrulayın.

Not: Kurulum yordamını kullanarak özgün Windows 95/98 disketleri veya CD-ROM'unu veya Windows 95/98'in sunucu tabanlı Kurulum paylaşılan yükleme erişim gerektirir. Bir CD-ROM'undan yükleme hakkında bilgi için Autoexec.bat ve Config.sys dosyalarında gerçek mod CD-ROM sürücülerinin yüklenmesi gerekir. Sürücü yükleme yönergeleri için CD-ROM sürücünüzle gelen belgelere bakın.

Kur sırasında sorulduğunda, Normal Yükleme'yi seçin.

Microsoft yedekleme programı gibi Windows 95/98 Kur işlemi tamamlandıktan sonra yükleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra da Program Ekle/Kaldır'ı çift tıklatın.
 2. Windows Kur sekmesinde, Disk Araçları ' nı tıklatın ve sonra Ayrıntılar ' ı tıklatın. Not: tıklatın, Windows 98 veya Windows 98 ikinci sürüm kullanıyorsanız, Disk Araçları yerine Sistem Araçları.
 3. ' ı tıklatın <a0>yedekleme</a0> onay kutusunu tıklatıp seçin ve Tamam ' ı tıklatın.
Sonra yedek dosyası kümenize dosyaları geri yükleyin.

Dosya ve klasörleri yedekten geri yükleniyor

Dosya ve klasörlerinizin geri yüklemek için önce yedekleme geri yükleme sekmesinde aşağıdaki seçenekler etkin olduğunu doğrulayın:

Windows 95

 1. Geri yükleme dosyaları yedeklediğiniz iletişim kutusunda, Özgün konum ' ı tıklatın.
 2. Gelişmiş Seçenekler iletişim kutusunda, yalnızca eski dosyaların üzerine yaz'ı tıklatın.

Windows 98,

 1. Geri yüklenecek yer</a0> kutusunda, Özgün konumu tıklatın.
 2. Geri yükleme bölümünde,Seçenekler ' i tıklatın ve sonra Bilgisayarımdaki dosyayı, yalnızca dosya eski ise Değiştir.
Dosya ve klasörlerinizin geri yüklemek için <a0></a0>, uygun yöntemi kullanın:

Windows 95

 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gelin, Sistem Araçları ' nın üzerine gelin ve sonra yedekleme ' yi tıklatın.
 2. Ilk bilgi verici iletişim kutularında Tamam ' ı tıklatın.
 3. Geri yükleme sekmesini tıklatın.
 4. Teyp sürücünüz, yöntem 1'için [NULL]'i tıklatın. Yöntem 2'için geri yükleme kaynağı penceresinde C sürücüsünü tıklatın.
 5. Doğru yedekleme kümesi'ni tıklatın ve Sonraki adım</a1>'ı tıklatın.
 6. Dosyaları yedekleme kümesi Seç penceresinde uygun yöntemi kullanın:
  • Yöntem 1'de, teyp sürücü simgesini çift tıklatın ve sonra simgeyi önünde onay kutusunu seçmek için tıklatın.
  • Yöntem 2'de, yedekleme kümesi adını çift tıklatın ve sonra yedekleme kümesi adını önünde onay kutusunu seçmek için tıklatın. Ikincil sabit disk (genellikle D sürücüsüdür) <a0>içerik</a0> penceresinde ilgili onay kutusunu tıklatıp temizleyin.
 7. Geri Yüklemeyi Başlat düğmesini tıklatın.

Windows 98,

 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gelin, Sistem Araçları ' nın üzerine gelin ve sonra yedekleme ' yi tıklatın.
 2. Dosya yedeği geri yükleme'yi tıklatın.
 3. Geri yüklenecek yer) kutusunda, dosya veya sürücüye uygun ortamı'nı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 4. Yedekleme kümelerini Seç iletişim kutusunda, geri yüklemek istediğiniz yedekleme kümesini tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 5. Pencerelerinde neyi geri yüklemek, ortam, dosya veya geri yüklemek için sürücüyü tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 6. Geri yüklenecek yer) kutusunda, Özgün konum ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 7. Geri yükleme, zaten varolan dosyaları kutusunun,dosyaları Bilgisayarımdaki yalnızca dosya eski ise Değiştir ' i tıklatın ve sonra da <a2>Başlat</a2>'ı tıklatın.
UYARı: sıkıştırılmamış bir sürücüye özgün sürücüsündeki sıkıştırılan dosyalar geri yükleniyor, en az iki kez sığasını özgün sabit diskteki yeni bir sabit disk olmalıdır. Tam oranı, geri yüklenen dosya türlerine bağlı olarak değişebilir.

Programı tamamlandığında, kayıt defteri yedeğini geri yükler. Aşağıdaki metni bir iletişim kutusunda, işlemin sonuna yakın görüntülenebilir:
  Microsoft Backup is now restoring the settings in your system
  registry. This may take a few minutes. Do not shut down your computer
  until the registry is fully restored, or your computer will not work
  properly.

Windows 95/98 yeni bir sabit diskinizi yeniden başlatılıyor

Yedekleme dosyalarınızı geri yükleme tamamlandığında, tüm programları kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki iletiyi alabilirsiniz:
Geçersiz Sistem diski. Diski değiştirin ve sonra herhangi bir tuşa basın.
Bu hata iletisini alırsanız aşağıdaki adımları kullanın:
 1. Bilgisayarınızı Windows 95/98 başlangıç disketi sürücüsüne yerleştirin ve herhangi bir tuşa basın.
 2. Bir komut isteminde aşağıdaki komutu yazın:
  a:\sys c:
 3. A sürücüsündeki disketi çıkarın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bilgisayarınızı şimdi aynı önceki sabit diskinizde olan programları ve dosyaları kullanıma hazır.

Yedekleme dosyasının (yalnızca yöntem 2) sabit disk üzerinde silme

Tüm dosya ve programlar önceki işlevlerini doğru şekilde geri yüklenir doğruladığınızda, kök klasöründe bulunan yedekleme tarafından oluşturulan dosyayı silebilirsiniz. Dosya adı, yöntem 1'de yedekleme yönergeleri adım 7'de verilen addır ve Windows Gezgini dosya uzantılarını görüntülemek için ayarlanmış bir .qic uzantısıyla görüntülenir.

Ek bilgi

Yedeklemek ve bu dosyaları yeni sabit diske geri yüklemek için bu makaledeki yordamları kullanarak, bilgisayarınızın yapılandırmasına ve uzun dosya adlarını korur. Önceki işletim sisteminizi ilk yükseltme sırasında Windows 95/98 yedeklemek isterseniz, Windows 95/98'i kaldırma olanağı korur.

C sürücüsünde yeni bir sabit diski olan Windows 95/98'i içeren bir sabit disk takas için bu makalede listelenen yordamlar yalnızca Microsoft tarafından desteklenen yordamlar ' dir. Diğer yöntemler, sistemin kararsız durumundan veya veri kaybına neden olabilir.

Özellikler

Makale numarası: 166172 - Last Review: 19 Ocak 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto KB166172 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:166172

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com