Şifrelenmemiş parolalar SP3 SMB sunucularına bağlanmak başarısız olmasına neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 166730 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayar Windows NT 4.0 Service Pack 3 (SP3)'e yükseltme yaptıktan sonra bazı Microsoft ürünü olmayan Server Message Block SMB sunucularına bağlantı kuramayan ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
1240 sistem hatası oluştu.

Kullanıcı, bu istasyondan oturum açmaya yetkili değil. (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.).

Neden

Bazı Microsoft ürünü olmayan SMB sunucularına şifrelenmemiş (düz metin) parola değişimi, kimlik doğrulama sırasında yalnızca destekler.

Bir kayıt defteri girişini eklemediğiniz sürece SMB istemci yeniden yönlendiricisinin Windows NT 4.0 Service Pack 3 ve Windows NT 4.0 Service Pack 3 ile Windows NT. başlangıç farklı önceki sürümlerinden daha sonra tutamaçları şifrelenmemiş parolalar, SMB yeniden yönlendiricisi şifrelenmemiş bir parola bir SMB sunucusuna kimlik doğrulama sırasında göndermez.

Önceki sürümlerde, istemci otomatik olarak aşağı doğru şifrelenmemiş (düz metin) kimlik doğrulaması için sunucudan istendiyse anlaşması.

Çözüm

Şifreli parola kimlik doğrulamasını destekleyecek şekilde ise veya yoksa satıcısını SMB sunucusu ürünü ile bu destek ürünün daha yeni bir sürümünü denetleyin.

Alternatif olarak, Windows NT 4.0 Service Pack 3 ve daha yeni sistemlerde SMB istemcisinin şifrelenmemiş (düz metin) parola'yı etkinleştirmek için <a0></a0>, kayıt defterini aşağıdaki şekilde değiştirin:

UYARı: Bu etkinleştirme şifrelenmemiş (düz metin) parolaları, bu seçenek isteyen bir SMB sunucusuna kimlik doğrulaması yapılırken ağ üzerinden gönderilmesine izin verir. Bu genel bir ortamda güvenliğini azaltmak ve yalnızca düz metin parolaları belirli ortamınızda sonuçlarını, dikkatli dikkate sonra yapılmalıdır.

UYARı: kayıt defteri düzenleyicisini hatalı kullanarak Windows NT yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi, sistem çapında sorunlara yol açabilir Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi kullanımından doğacak tüm sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Bu araç'ni kullanmak kendi sorumluluà ° unuzdadýr.
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) çalıştırın.
 2. HKEY_LOCAL_MACHINE alt, aşağıdaki anahtara gidin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Rdr\Parameters
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın.
 4. Aşağıdakileri ekleyin:
     Value Name: EnablePlainTextPassword
     Data Type: REG_DWORD
     Data: 1
  					
 5. Tamam ' ı tıklatın ve sonra da Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 6. Windows NT'yi kapatıp yeniden başlatın.
Otomatikleştirilmiş bir kurulum parolaları şifresiz (düz metin) etkinleştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki biçimde kayıt defterini değiştirin:

Aşağıdaki satırı, Update.inf dosyasının Product.Add.Reg bölümüne ekleyin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Rdr\Parameters, "EnablePlainTextPassword", 0x10001, 1

Özellikler

Makale numarası: 166730 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbnetwork KB166730 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:166730

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com