Při získávání adresy IP přiřazované službou DHCP klientem může dojít k chybě (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 167014 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokud klient DHCP je přesunuta z jedné podsítě na jiný, může dojít k selhání získat platnou adresu IP v podsíti nové.

Řešení

Tento problém vyřešit, proveďte jednu z následujících metod:
 • Nepoužívejte překrývat schémat adresování IP.
 • Po přesunutí klienta nový segment, spusťte následující příkazy:
  Ipconfig, Release
  Ipconfig / obnovit

Další informace

Klient DHCP, která byla dříve přiřazené DHCP adresy je znovu spuštěna, přejde do stavu INIT REBOOT klienta. Klient se pokusí ověřit, že jej můžete stále používat stejnou adresu odesláním paketu DHCPRequest vyplnění pole možnost DHCP "DHCP požadované adresa" s dříve přiřazená adresa IP.

Pokud DHCP server zůstane pasivní, klient předpokládá předchozí adresa je stále platný a ponechá jej. Pokud DHCP server odešle paket NACK v odpovědi DHCPRequest, přejde do cyklu Discover klienta; také požadavky dříve přiřazená adresa paket DHCPDiscover.

Když DHCP server přijme DHCPRequest s dříve přiřazená adresa zadána, jej nejprve zkontroluje Pokud jej pochází od místním segmentu kontrolou GIADDR pole. Pokud pochází místním segmentu, porovnává DHCP server požadovaná adresa IP adresu a masku podsítě patřící do místní rozhraní, který přijal požadavek.

Pokud se adresa zobrazí být ve stejné podsíti, DHCP server zůstane pasivní i v případě, že adresa není v rozsahu jeho fondu adres. DHCP server předpokládá adresa byla přiřazena podle další server ve stejném segmentu Pokud není z vlastního fondu. Pokud adresu nezdaří adresu zaškrtnutí IP/Maska podsítě, zkontroluje server DHCP zobrazíte Pokud pochází z množiny oborů, pokud je definován. Pokud tomu tak není, server odpoví DHCPRequest s NACK paketu.

Pokud klient odesílání DHCPRequest žádá adresu, které se zdá být ve stejné podsíti, ale byl skutečně přiřazeny s maskou podsítě jiný DHCP server zůstane pasivní a klienta se nezdaří získat platnou adresu IP nového podsítě.

Předpokládejme například, klient DHCP získá adresu 172.17.3.x s maskou podsítě 255.255.255.0 a klient je přesunuta do nového segmentu, kde adresa serveru DHCP je 172.17.1.x s maskou podsítě 255.255.0.0. Po dokončení porovnání adresu IP a masky podsítě na serveru DHCP serveru DHCP zůstane pasivní za předpokladu další server v segmentu přiřazena adresa. Pokud byly stornovány masky podsítě, by klient získat platnou adresu.

Vlastnosti

ID článku: 167014 - Poslední aktualizace: 26. února 2007 - Revize: 3.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows for Workgroups 3.2
 • Protokol Microsoft TCP/IP-32 pro systém Windows for Workgroups 1.0
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo kbnetwork KB167014 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:167014

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com