Klient DHCP môžu zlyhať na získanie adresy IP priradenej DHCP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 167014 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Klient DHCP sa pohybuje z jedného podsiete na iný, môže zlyhať pri získať platnú adresu IP na nové podsieti.

RIESENIE

Obísť tento problém, vykonajte jednu z nasledujúcich metód:
 • Nepoužívajte Adresovanie schémy, ktoré sa prekrývajú.
 • Spustite nasledovné príkazy po premiestnení klienta na nové segment:
  Ipconfig/správa
  Ipconfig / Renew

DALSIE INFORMACIE

Keď DHCP klient, ktorý bol predtým priradenej DHCP adresa je začal znova, klient jede do INIT-REBOOT štátu. Klient bude pokúsi sa overiť, že môže stále používať rovnakú adresu odoslaním DHCPRequest paket, populating poľa DHCP možnosť "DHCP Requested Adresa"s predtým priradenej adresy IP.

Ak DHCP server zostáva mlčala, klient predpokladá predchádzajúca adresa je stále platný a udržiava ho. Ak DHCP server odošle paket NACK odpoveď na DHCPRequest, klient chodí do Discover cyklu; It also requests predtým priradených adresu v DHCPDiscover paket.

Ak DHCP server dostane DHCPRequest s predtým priradených zadanú adresu, najprv skontroluje vidieť, ak to prišlo od miestnych segmentu kontrolou GIADDR oblasti. Keby pochádzalo od miestnych segmentu, DHCP server porovnáva požadovaná adresa IP adresu a podsieť Maska patriacich do lokálneho rozhrania, ktorý dostal žiadosť.

Ak sa adresa sa zdá byť v tej istej podsieti, DHCP server bude mlčať, aj keď sa adresa nie je v rozsahu jeho bazén . DHCP server sa predpokladá, že adresa priradil iný server DHCP na tom istom segmente, ak nie je z vlastného fondu. Ak adresa zlyhá podsiete maska/IP adresu kontroly, DHCP server skontroluje ak pochádza nadradený rozsah, ak je definovaný. Ak nie, server reaguje na DHCPRequest s NACK paketu.

Ak klient odosielanie DHCPRequest žiada adresou, zobrazenú byť v tej istej podsieti, ale bol skutočne pridelené s inú podsieť maska, DHCP server bude mlčať a klient sa nepodarí získať platnú adresu IP pre nové podsieť.

Predpokladajme napríklad, DHCP klient získa adresu 172.17.3.x s Maska podsiete 255.255.255.0 a klienta sa presunie do nového segmentu Ak je adresa servera DHCP 172.17.1.x s maskou podsiete 255.255.0.0. Keď podsiete maska/IP adresu porovnávanie sa vykoná na protokolu DHCP Server, DHCP server bude mlčať, za predpokladu, že iný server DHCP na segment priradenú adresu. Ak boli stornované masky podsiete, Klient by získať platnú adresu.

Vlastnosti

ID článku: 167014 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbinfo kbnetwork kbmt KB167014 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:167014

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com