Ako vytvoriť El Torito bootovacieho CD

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 167685 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Obsah tohto článku sú v časti odvodené z El Torito Bootovacie CD-ROM špecifikácia formátu verzie 1.0 od Phoenix Technologies a IBM a z bielej knihe "Výstavbu bootovacie CD" verzii 0.5 od Phoenix Technologies. Ďalšie informácie týkajúce sa El Torito špecifikácii, pozrite si tieto dokumenty.

Čo je El Torito?

El Torito je špecifikácia napísané Phoenix Technologies a IBM pre bootovacie CD-ROM. El Torito špecifikácii umožňuje vytvorenie CD-ROM ako obrázok na pevný disk alebo disketovú jednotku. Keď si obraz z pevného disku, disku CD-ROM nabootuje ako jednotka c a všetky pevného disku písmená jednotiek bude presunula do jedno písmeno. Pri bootovaní diskety obraz, CD-ROM budú identifikované ako riadiť A. Pôvodná jednotka bude stať jednotke b a pôvodná jednotka b nebude k dispozícii.

Čo je potrebné byť schopní používať bootovacieho CD?

Systém BIOS musí byť schopná podporovať bootovacieho CD. Ak systém BIOS má táto spôsobilosť, pripojená jednotka EIDE (ATAPI) CD-ROM systém by mal byť schopný bootovať z kompaktné disky.

Ak je jednotka CD-ROM disk SCSI, je systém SCSI BIOS musí tiež podporovať bootovacie kompaktných diskov.

Všimnite si, že niektoré systému BIOS môže mať nastavenie na kontrolu boot poriadku medzi jednotke a jednotke c a jednotky CD-ROM. Niektoré systémy, hoci schopné na podporu zavádzacích kompaktných diskoch, môžu neindikuje takéto. Aj keď môžu povoliť, aby vám zmeniť boot prioritu medzi disketu a pevný jednotky, ale dať možnosť nastartovat z kompaktného disku systému naďalej podporuje túto funkciu. Takéto systémy vždy miesto prioritu na bootovacie kompaktný disk tak, že ak je vložená jedna, systém nabootuje od nej.

Čo môžete urobiť s bootovacieho CD?

Čokoľvek, ktoré môžete spustiť z pevný disk alebo disketa na DOS môžete spustiť z disku CD s jednou výnimkou: pretože CD je čítať iba program nesmú pokus o zápis údajov na disk CD alebo bude zlyhať.

DALSIE INFORMACIE

Položky budete musieť vytvoriť bootovacieho CD:
 • Prázdny pevný disk menší ako 650 MB kapacity alebo disketovú jednotku.

  Presná kópia pevný disk sa uskutoční na kompaktnom disku. V inými slovami, kvôli kapacite disku CD 650 MB, pevný disk menšia, ako je to potrebné, takže je možné napáliť na CD. prosím Všimnite si, že rozdelenie pevného disku nie je dostatok ako celý fyzický disk bude vyfotografoval.

  Pevný disk by mal obsahovať iba požadované údaje umiestnené na CD.

  Namiesto pevného disku môžete použiť vymeniteľné médium. Niektoré optických diskov sú obzvlášť dobre hodí pre túto úlohu.

  Ak chcete, aby obrázok diskiet, disketu bude potrebný v mieste prázdny pevný disk.
 • Inú jednotku s aspoň dvakrát priestor na jednotke v vyššie. -alebo-

 • Dve ďalšie disky, každý s minimálne rovnako voľného miesta ako jednotku uvedené vyššie.

  Na objasnenie tejto informácie: bit-for-bit obraz na prvej jednotke vytvorí sa a potom sa vytvorí ISO súborov z že obraz. Teda, jedna jednotka bude obsahovať pôvodné súbory, znova toľko priestoru je potrebný pre obraz, a nakoniec opäť toľko priestor pre ISO súborov.

  Keď zobrazovacie disketu, je len niekoľko MB voľného miesta požadované. Ako je opísané nižšie, keď správne nakonfigurované, zvyšok z kompaktného disku môžu byť prístupné ovládače z diskety obrazu disku. Pre tento dôvod, ako aj výrazne znížiť systém požiadavky a požiadavky na čas, zobrazovacie diskety obrázok bude oveľa ľahšie splniť.
 • Kompaktný disk authoring balík, ktorý umožní skutočné ISO image file bude vytvorená. Adaptec EZ-CD Pro je príkladom takéhoto balíka. Balíky napríklad Corel CD Creator (teraz Adaptec CD Creator) nebude umožniť vytvorenie reálneho ISO obrazy a ako také, nie sú vhodné na Vytvorenie zavádzacieho kompaktné disky.
 • Pomôcka, aby umožnila bajt úroveň úpravy disku. Podľa pokynov v Tento článok predpokladá používanie Norton Utilities Diskedit od spoločnosti Symantec.

Vytváraní bootovacieho CD od začiatku do konca

Upozorňujeme, že nižšie uvedené kroky predpokladať, že pevný disk bude vyfotografoval. Iba jeden bajt bude musieť zmeniť obrázok na disketu. Táto zmena je popísaný v kroku 12 tohto postupu.

Tiež, pretože tieto pokyny predpokladajú použitie Norton Diskedit program, tu je niekoľko tipov na pomocou Norton Diskedit:
 • Klávesu HOME vás vezme na začiatku súboru.
 • Ak chcete vyhľadávať, z ponuky Nástroje vyberte príkaz Hľadať alebo stlačte klávesy CTRL + S. Vyhľadávanie ďalší výskyt sa rovnakého tovaru vyberte Hľadať znovu z V ponuke Nástroje alebo stlačte kombináciu klávesov CTRL + G.
 • Presuňte kurzor z Hex úpravy strane vedľa textu obrazovky alebo naopak, stlačte kláves TAB.
Postupujte podľa týchto krokov vytvorte bootovacieho CD:
 1. Pripraviť pevný disk alebo disketa, presne tak, ako by ste chceli CD zobraziť. Usporiadať všetky súbory a adresáre, aby vyhovovali vašim potrebám.
 2. Urobiť určité, že pevný disk je operačný systém že je zavádzacích a že oblasť je označená aktívne. Je to dôrazne navrhol, že ste skutočne boot z tejto jednotke urobiť niektorých, že sa chová ako sa očakávalo. Po napálení na CD, môžete nemôžete ho upravovať bez napaľovanie iný disk CD. Z tohto dôvodu je navrhol, že dôkladné testovanie vykonať pred zapisovaním na disk CD.
 3. Použiť Norton Diskedit (alebo podobnú žiadosť) skopírujte jednotku pevného disku obsah do súboru. V Norton Diskedit, postupujte nasledovne:

  1. Vyberte objekt a potom fyzického disku. Vyberte jednotku pevného disku na vytvoriť obrázok z.
  2. Vyberte položku Nástroje a potom písať.
  3. VybertePísať do súboru.
  4. Uložte tento súbor ako Osboot.img.
  Poznámka: Môže to byť zdĺhavý proces.
 4. Vytvorte súbor s názvom Bootcat.bin, ktorý je presne 2 048 bajtov vo veľkosti. Tento súbor bude slúžiť ako figuríny Zavádzacia katalóg. Jednoduchý spôsob na vytvorenie tejto súbor je pomocou systému MS-DOS upraviť program alebo Windows Poznámkový blok a typizácia ?iadne znaky, kým nebudete mať súbor presne 2,048 bajtov veľkosť.
 5. Použite DISKEDIT editovať tento súbor. Začína na začiatku súboru, zadajte nižšie uvedené údaje. Všimnite si, že ľavá strana ukazuje šestnástkovo rovnocenné znakov vpravo. Navrhuje sa, že zadáte skutočné šestnástkových znakov pre presnosť. Okrem toho, niektoré z ANSI znaky zobrazené na pravej strane nie sú správne zastúpené tu. Len Zadajte hexadecimálne údaje uvedené pre správne fungovanie.
     01 00 00 00 50 68 6F 65 - ....Phoe
     6E 69 78 20 54 65 63 68 - nix Tech
     6E 6F 6C 6F 67 69 65 73 - nologies
     20 4C 54 44 34 E4 55 AA - LTD4_U~
  						
 6. Urobiť určité písať Hex "00" všetky zostávajúce bajtov súboru.
 7. Poučte kompaktný disk authoring softvér vytvoriť ISO obraz obsahuje dva súbory Osboot.img a Bootcat.bin. Uložte súbor ISO ako Bootcd.iso. Nezabudnite si vytvoriť súbor ako súbor režim 1. Pred skutočne vykonáva tento krok, prečítajte si prosím poznámky nižšie.

  Poznámky na pridanie ďalších súborov:

  V tomto momente budete chcieť byť vedomí niekoľko ďalších položiek by chcete pridávať žiadne ďalšie súbory na tomto CD.

  • Bootovaní z kompaktného disku všetky súbory, ktoré boli na pôvodné pevný disk alebo disketu, ktorá bola vyfotografoval bude viditeľné. Žiadne súbory pridané na disk CD po procese zobrazovacie nebude byť viditeľné v tejto dobe.
  • Keď je kompaktný disk zobrazené v systéme, ktorý je spustený z pevný disk alebo disketu a ovládače jednotky CD-ROM sú načítané, ďalšie súbory budú viditeľné. Obsah Osboot.img (ktoré zasa obsahuje súbory z pevného disku alebo diskety, ktorý bol vyfotografoval) nebudú viditeľné. Namiesto toho skutočných súbory Osboot.img a Bootcat.bin bude vidieť okrem iné súbory, ktoré boli pridané.
  • Ak zavádzacích kompaktný disk načíta ovládače jednotky CD-ROM pri spustení, je to možné potom vidieť všetky súbory na disku CD. Súbory, ktoré boli na obrázkami pevný disk alebo disketa budú viditeľné na jednotke a alebo C a žiadne ďalšie súbory sú prístupné cez jednotky CD-ROM priradené ovládače jednotky CD-ROM písmeno.
  Ak chcete mať ďalšie súbory na kompaktnom disku, teraz je čas ich pridať. Chcete tak urobiť, jednoducho prikázať vaše kompaktný disk authoring softvér zahrnúť nielen Osboot.img a Bootcat.bin, ale žiadne dodatočné súbory rovnako.
 8. Použiť Diskedit na otvorenie Bootcd.iso.
 9. Prejdite do odvetvia 17 (je to na ofsetovú 8800h). "CD001" by mal byť na prvý riadok.
 10. Zadajte nasledujúce údaje:
     00 43 44 30 30 31 01 45 - .CD001.E
     4C 20 54 4F 52 49 54 4F - L TORITO
     20 53 50 45 43 49 46 49 -  SPECIFI
     43 41 54 49 4F 4E 00 00 - CATION
  						
  Pokračujte v zadávaní hex "00" po znaky vyššie prostredníctvom posun 8FFF (celkové 2048 znakov).

  Poznámka: Hoci počet znakov v blízkosti začiatku môžu už byť identické s že uvedené v tabuľke vyššie, zohľadňujú že veľmi prvý riadok začína 00. Tieto znaky sú často prehliadajú. V informácií treba uviesť presne ako je uvedené v šestnástkovom formáte.
 11. Vytvorenie platné zavádzacieho zväzku popisovača

  • Prejdite na začiatku súboru, a potom hľadať BOOTCAT.
  • Count späť 31 znakov. To v Diskedit, umiestnite kurzor na písmeno "B" v BOOTCAT a choď dva riadky a správnu znak.
  • Zapíšte si ďalšie štyri šestnástkových bajtoch (vrátane jedného je kurzor na).
  • Prejsť na vyrovnanie 8847h. To bude len trochu po údaje môžete zadaný v kroku 10. Zadajte 4 bajty ste práve napísal uvedeným vyššie.
 12. Vytvorenie platné Boot katalóg

  1. Prejdite na začiatku súboru, a potom hľadať OSBOOT.
  2. Count späť 31 znakov. To v Diskedit, umiestnite kurzor na písmeno o v OSBOOT a choď dva riadky a správnu znak.
  3. Zapíšte si ďalšie štyri šestnástkových bajtoch (vrátane jedného je kurzor na).
  4. Prejdite na začiatku súboru, a potom hľadať LTD4. Mali by ste Zobraziť obsah Bootcat.bin súbor vytvorený v kroku 5. Ak nie, 4adanie zopakovať, kým nenájdete údaje, ako ste zadali v kroku 5.
  5. V kompenzovať 20 h zadajte tieto byty:

   1. 88 04 00 00 00 00 01 00
   2. Štyri bajty ste práve Napísal nadol.
   Tieto by mali nasledovať jeden po druhom. Inými slovami, 88 04 00 00 00 00 01 B1 B2 B3 B4.

   Poznámka: B1 B4 sú štyri bajty, ktoré ste si predt˝m.

   Poznámka: 1) vyššie, 04 určuje jednotku pevného disku obrazu. Použitie 01 pre 1,2 MB disketu obrázok 02 pre 1,44 MB disketu obraz a 03 pre kapacitou 2.88 MB diskety obrazu disku.
 13. Ukončenie Diskedit uloženia akýchkoľvek zmien.
 14. Napáliť ISO súborov na disku CD. Prosím nezabudnite, že, ak ste sa rozhodli pridať ďalšie súbory (vo voliteľnej sekcii Krok 7), mať dlhé názvy súborov, ktoré chcete napáliť na disk CD pomocou Joliet formát skôr ako ISO 9660 tak, aby dlhé názvy súborov môžu vidieť v Systém Windows 95 a Windows NT 4.
Upozorňujeme, že ďalšie zasadnutia sa nedá pridať do spustiteľného kompaktný disk. Pridanie ďalších relácií spôsobí CD už nebude bootovacie. Z tohto dôvodu je naznačil, že CD nahrávacieho softvéru dať pokyn, aby zatvoriť CD rovnako.

Norton Utilities Diskedit vyrába spoločnosť Symantec Corporation a Easy CD Pro je vyrábaná Adaptec, Inc., predajcovia nezávislé od spoločnosti Microsoft; robíme žiadna záruka, implikovaných alebo inak, pokiaľ ide o tieto výrobky výkon a spoľahlivosť.

Vlastnosti

ID článku: 167685 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows for Workgroups 3.11
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB167685 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:167685

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com