: BILGI ADO alt OLE ve OLEDB Sağlayıcısı hatası açığa

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 168354 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

ActiveX Data Objects (ADO), hataları, olanaklıysa, Errors'koleksiyonu içinde yükselterek işler. ADO, temel bir sağlayıcıdan işlenen her hata için bir Error nesnesi Errors'koleksiyonu var. Genellikle bu hatalar için OLE DB veya hatta OLE kendisini gibi bir sağlayıcı tarafından geçirilen sayısal bir HRESULT değerdir. Bu temel bileşenleri nedeniyle, kullanıcılar ve onların HRESULTS ADO çevrimiçi belgeleri belgelenmemiştir.

Bu makalede, ADO yaygın kaynaklardan geçirilen HRESULTS listesini gösterir.

Daha fazla bilgi

Belirli bir hata hakkında ek bilgi için ya da onaltılık veya ondalık değeri hata iletisi veya sorgu üzerindeki gerçek bir hata iletisi sorgu.

Iki değer, bir HRESULT

Geliştirme ortamı ve hata durumları yakalamak için kullanılan mekanizma temel bağlı olarak, iki formlarından birinde HRESULTS görebilirsiniz:
0x80004005  (hex)
-2147467259 (long)
					
Değeri aynı olan, ancak farklı atama. Bu durumda, OLE DB ya da, alttaki sağlayıcı kaynak hatasının tanımanızı mümkün olduğunu gösterebilir E_FAIL değeri için kullanılırlar.

Oledberr.exe ADO yaygın kaynaklardan geçirilen HRESULTS listesini içerir. Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download Oledberr.exe now
Yayım Tarihi: 28 Ağustos 2002

Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Özellikler

Makale numarası: 168354 - Last Review: 5 Ağustos 2004 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft ActiveX Data Objects 2.0
  • Microsoft ActiveX Data Objects 2.1
  • Microsoft ActiveX Data Objects 2.5
  • Microsoft ActiveX Data Objects 2.6
  • Microsoft ActiveX Data Objects 2.7
  • Microsoft OLE DB 2.0
  • Microsoft OLE DB 2.1
  • Microsoft OLE DB 2.5
  • Microsoft OLE DB 2.6
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdownload kbdatabase kbinfo kbmdacnosweep KB168354 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:168354
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com