Anahtarlı ağlarındaki DHCP yenileme hatası sayısı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 168455 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Ethernet anahtarına bağlanan istemci, başlangıç sırasında yenilenmiş bir DHCP IP adresini alamayabilir. Serbest bırakma ve IP adresini el ile yenileme çalışır.

Veya, kullanımı bir istemci Windows 2000 Professional, Windows 2000 tabanlı bir uzaktan yükleme sunucusundan yüklemek için preboot yürütme (PXE) bir ağ bağdaştırıcısının özelliklerinin bir DHCP veya BOOTP teklif alma olanağınız olabilir.

Neden

Bazı Ethernet anahtar bağlantı etkin olduğunda, bağlantı noktaları bir döngü durumu için denetleyen bir özellik olan (yayılan ağaç algoritması öğrenme modunu içindir). Bir döngü bulunursa, trafiği bağlantı izin verilmez. Bu işlemi bir döngü durumu yaklaşık 10-15 götüren için denetimi, Windows NT iş istasyonu bilgisayarın ağ henüz trafiği görünüyor geçirilir sırasında saniye. Ayrıca, bağlantı noktası hattı veya noktası Toplanma gibi daha yeni bazı anahtar özellikleri sorun artabilir. (Diğer trafiği o sırada) ile birlikte DHCPREQUEST paket kaybolur.

Bağlantı noktası sonunda bir hub varsa, hub'a zaten bağlantı noktası yaptı. Yalnızca anahtara doğrudan bağlı başarısız olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0>Ethernet</a0> anahtarının yayılan ağaç algoritması özelliğini devre dışı bırakın. Bu tüm manufactures anahtarlarla ilgili gerekli olmayabilir, bazı satıcılar yalnızca yayılan ağaç başlatma, arka plana taşımanıza olanak verebilir. Bu, neredeyse anında işlevsel hale gelir, ancak hala arka planda (engellenmeyen) yayılan ağaç bulma ürününün geçiş bağlantı sağlar. Ağaç yayma yalnızca diğer anahtarları (veya köprüleri) bağlantı noktalarında gerekli olduğunu unutmayın. Ayrıca, bağlantı noktası hattı veya noktası Toplanma bağlantı noktaları attched DHCP istemcilerine etkinleştirilmişse, daha sonra bu özellikleri devre dışı veya bu özellikler gerekliyse, istemci için statik bir IP adresi dönüştürme. Yalnızca istemcilerine bağlı olan bağlantı noktaları, etkin olmayan gerek yayılan ağaç yapın. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için anahtar üreticisiyle temasa geçin.

Özellikler

Makale numarası: 168455 - Last Review: 20 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnetwork kbprb KB168455 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:168455

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com